کیف پول کاغذی چیست؟ معرفی کیف پول کاغذی ارزهای دیجیتال


بررسی و معرفی کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

همانطور که از اسم آن مشخص است، یک کیف پول کاغذی شامل تکه کاغذی است که کلیدهای عمومی و خصوصی یک آدرس ارز دیجیتال روی آن نوشته شده باشد. این کلیدها، معمولاً به همراه رشته های الفبایی با ترتیب مشخصی و به صورت کدهای QR نمایش داده می شوند.

پس از ایجاد یک کیف پول کاغذی صاحب آن می تواند از طریق به اشتراک گذاری آدرس خود با دیگران، تراکنش های ارز دیجیتال را دریافت کند. این تراکنش ها با وارد کردن دستی کلیدها یا با اسکن کردن کدهای QR توسط گوشی های هوشمند، قابل انجام است.

آدرس و کلیدهای کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

برخی از ارائه کنندگان کیف پول های کاغذی، امکان ایجاد آدرس ها و کلیدهای جدید را به صورت آفلاین، برای کاربران خود فراهم می کنند. به این منظور، کاربران باید ایجاد کننده کیف پول را به صورت یک فایل HTML  دانلود کرده و زمانی که اتصال آن به اینترنت قطع است، آن را اجرا کنند.

با توجه به امکان ایجاد آدرس ها به صورت آفلاین، کیف پول های کاغذی اغلب به صورت یک گزینه جایگزین برای ذخیره سرد در نظر گرفته می شوند. امنیت این کیف پول ها نیز ناشی از این است که آنها یک قالب کاملاً آنالوگ را ارائه می کنند، یعنی از حمله هکرها یا حملات دیگری که فقط در محیط دیجیتال قابل انجام هستند، مصون هستند.

ویژگی های کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

کیف پول های کاغذی، مابین سال های 2011 و 2016 بسیار محبوب بودند، اما در حال حاضر، به دلیل خطرهای زیادی که دارند، کمتر استفاده می شوند. با توجه به شکنندگی فیزیکی کاغذ، به سادگی در معرض آسیب یا خرابی قرار می گیرند. همچنین، در نظر گرفتن امنیت دستگاه هایی که برای ایجاد آنها استفاده می شود (یعنی کامپیوتر و یک پرینتر که فایل داده ها را پس از چاپ، ذخیره نکند)، حائز اهمیت می باشد. 

یکی دیگر از خطرهای استفاده از کیف پول کاغذی از این تصور اشتباه ناشی می شود که می توان چندین بار از همان آدرس، وجوه را ارسال کرد. به عنوان مثال، فرض کنید آلیس 10 بیت کوین در یک کیف پول کاغذی دارد و می خواهد 3 بیت کوین را برای باب ارسال کند و 7 بیت کوین دیگر را نگه دارد. اگر آلیس، 3 بیت کوین را از کیف پول کاغذی خود برای باب بفرستد، به صورت پیش فرض، 7 بیت کوین باقی مانده به آدرس دیگری (به عنوان آدرس تعویض شناخته می شود) منتقل می شوند. این بدین معنی است که کیف پول کاغذی او هیچ موجودی نخواهد داشت و او قادر نخواهد بود به آن 7 بیت کوین دسترسی پیدا کند، چرا که آنها به آدرس تعویضی که در اختیار وی نیست انتقال یافته اند.

آلیس می توانست به صورت دستی خروجی های تراکنش خود را به گونه ای تنظیم کند تا شامل آدرس باب و آدرس دیگری که تحت کنترل او (برای بازگرداندن) باشد اما این امر مستلزم دانش فنی است. اگر آلیس موفق به ایحاد یک خروجی تعویض برای خود نمی شد، ممکن بود،7 بیت کوین باقی مانده توسط یک ماینر که بلاک تراکنش را تأیید می کند برداشته شود. بنابراین، بهتر بود همه موجودی خود (10 بیت کوین) را برای یک کیف پول نرم افزاری مانند کیف پول تراست ارسال کند و سپس 3 بیت کوین را برای باب بفرستد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)