12 دلیل برای سرمایه گذاری و خرید بیت کوین در سال 2020


چرا باید ارز دیجیتال بخریم؟ دلیل منطقی برای خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها در سال 2020 چیست؟ چرا پول های مجازی یک سرمایه گذاری خوب و درست هستند؟

سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر رمز ارزها، تلاش جدی است که نیاز به تحقیقاتی جامع، تجربه بالا و تصمیم گیری‌هایی منطقی دارد. برندون کویتم – Brandon Quittem یکی از طرفداران محبوب ارزهای دیجیتال، اخیراً تصمیم گرفته 12 دلیل عمده برای خرید بیت کوین در سال 2020 را مطرح کند.

خرید بیت کوین در سال 2020 از نگاه برندون کویتم

آقای کویتم در ابتدا به عملکرد گذشته بیت کوین اشاره می‌کند. به طور خاص، او به دهه گذشته اشاره داشته كه در آن سرمايه گذاری در پیشرو ترین ارز دیجیتال، بهترين بازده را داشته است.

عملکرد، شلوغی، کنجکاوی

همانطور که قبلاً کریپتو پوتیتو – CryptoPotato -گزارش داده بود، نرخ بازده – ROI بیت کوین حدود 8،900،000 درصد است، که این رقم بسیار بیشتر از هر دارایی دیگری است. اگرچه دهه جدید تنها چند ماه پیش آغاز شده، اما در حال حاضر BTC با بازده سالانه 30 درصدی خود، عملکردی فراتر از شاخص  S&P 500، طلا و اوراق قرضه دولتی داشته است.

دومین دلیل برای خرید بیت کوین در سال 2020 از نظر  این تحلیلگر، هرج و مرج و عدم اطمینان است. وی چنین بیان داشته است كه “عدم اطمینان و هرج و مرج، به بازار Bitcoin رونق می‌بخشد.”

آقای کویتم با اشاره به هرج و مرج و آشفتگی ایجاد شده در سراسر دنیا از ابتدای سال 2020 تاکنون، از جمله تنش میان ایران و آمریکا، آتش سوزی در استرالیا و شیوع ویروس کرونا گفت: “بیت کوین به همین منظور خلق شده است.”

همانطور که می‌دانید این ارز دیجیتال پیشرو، طی بحران گسترده اقتصادی در سال 2008 به وجود آمد. اگرچه در آن سال‌ها، جهان آشفتگی‌های زیادی را تجربه کرد، اما بیت کوین در طول تمامی این وقایع همچنان زنده ماند و بعد از این هم به راه خود ادامه خواهد داد.

آقای کویتم ادامه داده: “بیت کوین سرگرم کننده است و شما هم که کمی کنجکاو هستید.” وی با اشاره به بیت کوین به عنوان یک “فناوری انقلابی” گفت این پدیده نوظهور، دنیا را تغییر می‌دهد و همین امر سومین دلیلی است که مردم را ترغیب به یک سرمایه گذاری کوچک و خرید بیت کوین در سال 2020 می‌کند.

شناخت از جهان خارج و منصفانه بودن

آقای کویتم برای ذکر دلایل چهارم و پنجم خود، به شناخت “جهان خارج” اشاره کرده است. وی به نقل از یکی از اعضای کنگره ایالات متحده به نام پاتریک مک هنری – Patrick McHenry در سال گذشته، گفته است که ” هیچ روشی برای از بین بردن بیت کوین وجود ندارد.”

آقای کویتم سپس به سخنان چندین سرمایه گذار مشهور که پشتیبان بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار یعنی بیت کوین هستند، اشاره می‌کند. از جمله این افراد، مدیر جدید صندوق پوشش ریسک، پائول تودور جونز سوم – Paul Tudor Jones III است که اخیراً گفته برای مقابله با تهدیدات ناشی از افزایش نرخ تورم، بیت کوین می‌خرد. همچنین شامات پالیهاپیتیا – Chamath Palihapitiya بنیان گذار سوشال کپیتال – Social Capital، با برداشت نسبتاً نامطلوب وارن بافت از بیت کوین مخالفت کرده و از مردم خواسته است که حداقل 1 درصد از دارایی‌های خود را در این رمز ارز سرمایه گذاری کنند.

جک دورسی – Jack Dorsey مدیر عامل توییتر نیز قبلاً علاقه خود را به BTC نشان داده است. علاوه بر این، در قسمت توضیحات پروفایل شخصی وی در توییتر فقط یک کلمه نوشته شده و آن این است : “بیت کوین”

آقای کویتم همچنین گفته است که: بیت کوین عادلانه‌ترین پول است چراکه فرصتی برابر را برای همگان فراهم می‌کند. وی با اشاره به ماهیت غیرمتمرکز BTC که هیچ قدرت مرکزی در آن فعالیت نمی‌کند، خاطرنشان کرده است که:

همه می‌توانند در این سیستم پولی مشارکت کنند. بیایید به پول‌های دولتی که منجر به تبعیض در برابر فقرا، اقلیت‌ها، سالمندان و درمانده‌ها می‌شوند،  پایان دهیم.

آزادی کلام، کمیابی و امپراتوری روم

آزادی کلام حاکی از یک جامعه آزاد و رها است. بیت کوین پول است و پول یعنی کلام. آیا دوست ندارید بر عملکرد دولت‌ها و بانک‌های مرکزی که به اعضای خود وام می‌دهند و ضامن آن‌ها می‌شوند، نظارت داشته باشید؟ آقای کویتم می‌گوید: با دلار خود رأی بدهید: بیت کوین بخرید.”

اگرچه ممکن است که آزادی کلام و بیت کوین به طور مستقیم به هم مرتبط نباشند، اما نزاع اخیر بین رئیس جمهور دونالد ترامپ و جک دورسی مدیر عامل توییتر، بار دیگر ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین را برجسته کرده است.

دلیل شماره هشت سرمایه گذاری و خرید بیت کوین در سال 2020 به “کمیابی” که یکی از صفات اصلی این ارز دیجیتال برتر بازار است، اشاره دارد. فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. تقریباً هر چهار سال یکبار، رویدادی به نام هاوینگ رخ داده که طی آن تولید این ارز دیجیتال به نصف کاهش می‌یابد و به همین ترتیب در نهایت روند تولید آن کندتر شده و آن را کمیاب‌تر می‌کند.

به همین ترتیب، بیت کوین غالباً با دارایی دیگری همچون طلا که دارای عرضه محدود است، مقایسه می‌شود. با این حال، اگرچه هیچ کس واقعا نمی‌داند چه مقدار از این فلز گرانبها وجود دارد، اما حداکثر سرمایه BTC یک واقعیت آشکار است.

به عنوان دلیل نهم برای خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین در سال 2020 آقای کویتم ادعا می‌کند که :” تسلط دلار آمریکا درست مانند امپراتوری روم، برای همیشه دوام نخواهد یافت.

آقای کویتم وی با کند و کاوی در تاریخ، خاطرنشان می‌کند که پول پایه بطور دوره ای تغییر می‌کند و بیت کوین این  شانس را دارد که به پول پایه بعدی تبدیل شود.

اگرچه در حال حاضر، این امر به ظاهر بعید به نظر می‌رسد، اما اگر در واقعیت رخ دهد، موقعیت بازار بیت کوین تغییر خواهد کرد و قیمت آن سر به فلک خواهد کشید.

دلایل آخر خرید بیت کوین در سال 2020 : چاپ پول و تغییر و تحولات

در مرحله آخر، آقای کویتم عرضه محدود بیت کوین و قابلیت‌های کاملاً نامحدود دولت‌های مرکزی برای چاپ پول را مطرح می‌کند. همانطور که می‌دانید همه گیری ویروس کرونا باعث ایجاد یک شوک اقتصادی عظیم در سراسر جهان شده است. دولت آمریکا نیز برای مقابله با بازارهای در حال سقوط، ماشین‌های چاپ پول خود را روشن کرده، برای مثال، صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده، چندین تریلیون دلار چاپ کرده است. باید اذعان کنیم که اگرچه نتایج اولیه این اقدام دولت آمریکا، تا حدودی به اقتصاد کمک کرده و منجر به بهبود بازارها شده است، اما پیامدهای بلند مدت آن می‌توانند ویران کننده باشند.

پیتر شیف – Peter Schiff اقتصاددان برجسته آمریکایی، اخیراً هشدار داده كه چاپ این حجم بالای پول، می‌تواند ایالات متحده را با تورم بیش از حد مواجه كند. آقای کویتم به عنوان یازدهمین دلیل خرید بیت کوین در سال 2020 به ویژگی علمی بودن این ارز دیجیتال اشاره می‌کند:

بیت کوین از یک استراتژی تکاملی که بیش از 1 میلیارد سال قدمت دارد تقلید می‌کند (شبکه هوشمند غیرمتمرکز). این استراتژی معمولاً در میسلیوم‌ها، نورون‌ها، اینترنت و در حال حاضر در بیت کوین مشاهده شده است. بیت کوین ابدی است.

آقای کویتم برای نتیجه گیری می‌نویسد: “پول خوب، اهمیت دارد.” وی توضیح داده است که “پول یک فناوری بنیادی است و به انسان امکان می‌دهد تا آن را در یک جامعه پیچیده ساماندهی کند.” همچنین تخصص و تجارتی را ایجاد می‌کند که افراد را قادر می‌سازد تولید ثروت کنند. او اضافه می‌کند که بیت کوین بهترین پولی است که تاکنون داشته‌ایم.


برچسب ها: ارز دیجیتال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)