خرید 185 میلیون دلار بیت کوین در هفته اخیر توسط شرکت گری ‌اسکیل


شرکت گری اسکیل – Grayscale یکی از شرکت‌های نامدار سرمایه گذاری حوزه ارزهای دیجیتال، در هفته گذشته به طور گسترده اقدام به خرید رمز ارز بیت کوین کرده است.

این شرکت سرمایه گذاری تنها در هفته گذشته اقدام به خرید 19,879 واحد بیت کوین به ارزش تقریبی 185 میلیون دلار کرده است. با احتساب خرید هفته گذشته، این شرکت در حال حاضر مالک 400 هزار بیت کوین بوده و از این جهت یکی از شرکت‌های پیشگام در بحث سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید. بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز مایل به خرید ارز بیت کوین و اتریوم و دیگر آلت کوین ها به منظور در امان ماندن از کاهش ارزش دارایی های خود هستند.

خرید 19,879 واحد بیت کوین توسط شرکت گری اسکیل

کوین روک – Kevin rook، پژوهشگر محبوب بازار، می‌گوید: دارایی بیت کوین شرکت گری ‌اسکیل به طور مداوم در حال افزایش است. این شرکت تنها در هفته اخیر، 19,879 واحد و پس از هاوینگ، این شرکت به تنهایی 53,588 واحد بیت کوین خریداری کرده‌ است. در هفته گذشته کل بیت کوین های استخراج شده 7081 واحد بوده است. همچنین از هاوینگ بیت کوین تا به امروز تعداد کل بیت کوین های استخراج شده، 39,544 واحد است. مقدار کل خرید بیت کوین توسط این شرکت سرمایه گذاری، 400 هزار واحد است.

در هفته گذشته تنها 7081 واحد بیت کوین استخراج شده است. این در حالی است که تنها خرید شرکت گری اسکیل 19879 بیت کوین بوده است؛ بیش از دوبرابر بیت کوین های تولید شده. همچنین از هاوینگ بیت کوین تا به امروز تعداد کل بیت کوین های تولید شده، 39,544 واحد بوده که تنها این شرکت 53,588 واحد بیت کوین خریداری کرده است.

خرید بیت کوین شرکت گری اسکیل
توئیت کوین روک پس از خرید عمده بیت کوین توسط شرکت گری ‌اسکیل

به نظر می‌رسد شرکت گری اسکیل و همچنین سایر شرکت‌های سرمایه گذاری برای در امان ماندن از کاهش ارزش دلار و تورم احتمالی در پی چاپ بی رویه پول توسط فدرال رزرو، به خرید بیت کوین پناه آورده‌اند.

مطابق اطلاعیه رسمی شرکت گری اسکیل ، مقدار کل بیت کوین خریداری شده به ازای هر سهم، 8.83 دلار است. این در حالی است که قیمت هر سهم، 10.14 دلار معامله می‌شود. این یعنی سرمایه گذاران 15 درصد بالاتر از قیمت، سهام این صندوق را خریداری می‌کنند. قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده 9200 دلار معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که شرکت گری اسکیل در هفته اخیر حدود 185 میلیون دلار را وارد بازار کرده است.

خرید اتریوم در کنار بیت کوین

هرچند بیت کوین سهم بسیار زیادی در صندوق سرمایه‌گذاری این شرکت دارد، اما تنها دارایی موجود در آن نیست. شرکت گری اسکیل در کنار خرید گسترده بیت کوین، اقدام به خرید اتریوم نیز کرده است. این شرکت تقریبا نیمی از اتریوم‌های استخراج شده در سال 2020 را خریدرای کرده است.

اما نکته قابل توجه در مورد اتریوم این است که قیمت هر سهم این صندوق، بسیار بالا بوده به طوری که در ابتدای ماه جاری، 750 درصد رشد قیمت را به ثبت رسانده است. قیمت هر سهم از این صندوق، 2000 دلار به ازای هر یک اتریوم بوده درحالی که قیمت اتریوم در بازار، تنها 200 دلار است. قیمت هر سهم 21.82 دلار بوده در حالی که در بازار 98.29 دلار معامله می‌شود. این به معنای این است که سرمایه گذاران 350 درصد بالاتر از قیمت واقعی اقدام به خرید می‌کنند.

اما با وجود خرید گسترده شرکت گری اسکیل و دیگر شرکت‌های سرمایه گذاری، باز هم بیت کوین قدرت کافی برای رشد قیمت را ندارد. بیت کوین همچنان در شکست مقاومت 10 هزار دلاری خود ناموفق بوده و تا این لحظه موفق به شکست این مقاومت نشده است. ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)