محدودیت های استخراج بیت کوین پس از استخراج 18 میلیونمین بیت کوین


با 18 میلیون بیت کوین استخراج شده، محدودیت استخراج بیت کوین 21 میلیونی چقدر می‌تواند سخت باشد؟

در عرض چند ساعت، 18 میلیونمین بیت کوین استخراج می شود و اولین ارز دیجیتالی جهان است که به یک مرحله سخت رمزگذاری شده 21 میلیونی بیت کوین نزدیک تر خواهد شد.

الکس آدلمان، مدیر اجرایی ارشد پلتفرم برنده جایزه لالی میگوید که تعداد کوین های استخراج بیت کوین در حال کاهش است. این امر ریاضیات ساده ای را برای افراد فراهم می کند تا آگاهی لازم را در مورد مکان ما در فرآیند استخراج بیت کوین بدست آورند.

خوب است که مردم پیشرفت بیت کوین را ببینند، نگاهی بیندازید به هر چیزی که تا به حال در گذشته انجام شده است و این اقدامات در آینده نیز برای افزایش 3 میلیون بعدی انجام خواهد شد… شما باید به 3 میلیون استخراج بیت کوین بعدی توجه نمایید.

اما نگران نباشید، 120 سال فرصت دارید تا این کار را انجام دهید.

استخراج سه میلیون بیت کوین بعدی به دلیل نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین آهسته تر خواهد شد که در هر 210،000 بلاک (یا تقریباً در حدود چهار سال) رخ می دهد و 50 درصد از عرضه جدید بیت کوین کاهش می یابد. پیش بینی می شود بیت کوین نهایی در سال 2140 استخراج شود.

با توجه به گزاره ارزش بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی، حتی به آنجا رفتن هم کفر برانگیز است. اما افراد خارج از بازار روزی را پیش بینی می کنند که راس 21 میلیونی بیت کوین ممکن است برای بحث و گفتگو مطرح شود.

سرانجام، پس از آن که دیگر کوینی برای استخراج بیت کوین باقی نمی ماند، ماینر ها صرفاً به سود معاملات متکی خواهند بود که توسط کاربران برای انتقال کوین از طریق بلاکچین پرداخت می شود. این تغییرات باعث نگرانی برخی از افرادی می شود که سوبسید های بلاک استخراج بیت کوین را جزئی از انتگرال سیستم تشویقی بیت کوین می دانند.

برای افراد بدبین، این موضوع می تواند انگیزه ای را ایجاد کند که ماینرها را برای ثبت معاملات معتبر در دفترخانه تحریک می کند.

آنگلا والچ، عضو پژوهش در دانشگاه کالج لندن برای فناوری بلاکچین گفت :

همه فرضیات شما در مورد مشوق ها، خطرات و ارزش های این ارز دیجیتالی افکاری گذرا هستند که از پنجره به بیرون می رود. لطفا این افکار را کنار بگذارید و هنگامی که همه چیز به یک سیستم هزینه های خالص معامله برخلاف بلاک برود، گمان نکنید که همه چیز هنوز خوب کار خواهد کرد.

 

در حال حاضر، با هر بلاک، ماینر ها به مقدار 12.5 بیت کوین جدید، به ارزش تقریبی 99370 دلار، به علاوه هزینه های معامله اضافی که معمولاً بیشتر از 1 استخراج بیت کوین نمی شوند، دست یافته اند.

در همین راستا، پل برودی، رهبر نوآوری جهانی برای حسابرسی شرکت ارنست و یانگ (EY) گفت، عرضه محدود بیت کوین می تواند ابزار ارز دیجیتالی را به عنوان یک ارز ذخیره جهانی محدود کند.

برودی با اشاره به شرایطی مانند رکود بزرگ که در آن نیاز به مداخلات سیاست پولی برای خارج کردن ایالات متحده از بحران اقتصادی بود، گفت :

اگر بیت کوین به بخش مهمی از سیستم پولی جهانی تبدیل شود، باید به منبع تأمین آن بپردازیم زیرا بسیاری از اقتصاددانان قبول دارند که تورم منفی و فروکش سیستم آن لزوما بهترین راهکار نیستند.

 

پس از آن چه می شود؟

والچ و بردی هردو اظهار داشتند که 21 میلیون عرضه بیت کوین ممکن است روزی در معرض تغییر باشد.  والچ گفت :

باید تصدیق کنیم که راس 21 میلیونی بیت کوین بیشتر شبیه یک آرزو است. اگر مردم به دلایل خاصی تصمیم بگیرند كه این راس 21 میلیونی را تغییر دهند و تعدا افرادی که این تصمیم را می گیرند به اندازه كافی باشد، سیستم به سمت آن سوق می یابد. ولی این مسئله این آرزو است، نه واقعیت.

اگرچه این امر از لحاظ فنی امکان پذیر است، قطعاً تغییر در عرضه تأمین کنندگان برای کاربران بیت کوین که از خود بیت کوین مانند طلای آن استقبال می کنند، کارآفرینی راحتی نخواهد بود. در واقع، کد بیت کوین مدت هاست که در جامعه حاکم است و تعصباتی در جهت حفظ ویژگی های اصلی این کوین وجود دارد و اولین بار بنیانگذار آن، ساتوشی ناکاموتو بوده که آن را ایجاد کرده است.

برخلاف اتریوم، برترین آلت کوین بازار ارزهای دیجیتال، بلاکچین استخراج بیت کوین به ندرت شاهد بروزرسانی های گسترده و سازگار با سیستم عامل در جهت تغییر ویژگی های کد اصلی است.

در موارد نادری که وجود دارد، جامعه بیت کوین اختلافات شدید حکومتداری را پشت سر گذاشته است مانند مباحث مربوط به مقیاس بندی بسیار بدنام سال 2017، که محور افزایش احتمالی اندازه بلاک بیت کوین بوده است. این شکاف فلسفی در نهایت منجر به ایجاد بیت کوین کش در آگوست سال 2017 شد.

با این وجود، یک چنگال سخت تاثیرگذار در آینده می تواند عرضه 21 میلیون دلاری بیت کوین را تغییر دهد، ذخیره کردن آن را امکان پذیر کند، اگر چه ممکن است غیر اخلاقی باشد.

بردی EY گفت :

این نکته مشخص نیست که بیت کوین باید در حد 21 میلیون سکه باقی بماند (لازم به ذکر است، ساختن برنامه های سازمانی و سرمایه گذاریی صورت بگیرد که بسیار از رقیب خود اتریوم بالاتر باشد). یک مکانیسم حاکمیتی وجود دارد که اجازه تغییر در بیت کوین را می دهد که در صورت موافقت جامعه، این امر خوب خواهد بود.

 

از طرف دیگر

با این وجود، آندریاس آنتونوپولوس مدافع و نویسنده بیت کوین تأکید کرد که درام حاکم بر تأمین بیت کوین چیزی برای از بین بردن این خواب و خیال نیست، به خصوص از آنجا که انتقال بیت کوین برای دریافت پاداش صرفاً تراکنش آن 120 سال طول خواهد کشید.

آنتونوپولوس افزود:

از زمان شروع بیت کوین در سال 2009، استخراج بیت کوین همیشه تلاشی سودآور بود که هرگز قصد نداشت ثابت بماند.

به گفته وی که پاداش های استخراج بیت کوین بر اساس شبکه به صورت پویا تنظیم می شود…. این یک محیط اقتصادی بسیار پیچیده است. آنقدر ساده نیست که مردم فکر کنند.

وی افزود :

مقدار نیمی از دوازده عدد متغیر وجود دارد که سودآوری ماینر ها را تعیین می کند در حال حاضر از جمله هزینه برق، دسترسی به پهنای باند، یارانه بلاک، هزینه معامله در زمان، قیمت بیت کوین، نرخ ارز محلی آنها، نوع تجهیزات و تبدیل برق چقدر کارآمد است.

به این ترتیب، آنتونوپولوس می گوید افراد از مسائل مربوط به انتقالات از سوبسید بلوک به پاداش های صرفاً مبتنی بر معامله کاملاً غافل هستند.

آنتونوپولوس گفت :

هیچ چیز جادویی اتفاق نمی افتد وقتی پاداش استخراج بیت کوین نزدیک به صفر برسد. این یک تغییر بسیار تدریجی و قابل پیش بینی است که طی یک دوره 120 ساله اتفاق می افتد. این اتفاق می افتد و هر روز ماینر ها تصمیم خود را می گیرند.

در حالی که 18 میلیون بیت کوین ممکن است بهترین یادآوری نباشد زیرا که حقیقتا که در حال استفاده از عرضه محدودی هستیم، اما نقطه عطف بعدی در افق باستخراج یت کوین مطمئناً  وجود خواهد داشت.

سرمایه گذار ویلیام موگایار، ویلیام موگیار گفت:

به نظر من ، 18 میلیون نقطه عطف در مقایسه با نیمه بعدی که در ماه مه 2020 اتفاق می افتد قابل توجه نیست. … در آن تاریخ ، بلاک بیت کوین از 12.5 به  6.25 بیت کوین می رسد.

 ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)