4 آلت کوین در شرف افزایش قیمت ؛ تحلیل محقق مساری


محقق شرکت تحلیل داده مساری (Messari)، درباره افزایش قیمت 4 آلت کوین با ارزش بازار کم صحبت کرده است. این ارزهای دیجیتال، بخشی از اکوسیستم DeFi هستند.

محقق شرکت تحلیل داده مساری (Messari)، رایان واتکینز (Ryan Watkins)، درباره 4 ارز دیجیتال با ارزش بازار کوچک در اکوسیستم اتریوم صحبت کرده است. در سری توئیت‌هایی که این محقق منتشر کرده، این آلت کوین ها بخشی از پارادایم سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای – DeFi هستند، که احتمال افزایش قیمت آن‌ها در کنار اتریوم، دومین بلاک چین بزرگ بازار، وجود دارد.

آلت کوین های بخش دیفای، پیروز رقابت افزایش قیمت

آقای واتکینز اظهار داشته ارز دیجیتال ترا – Terra با حروف اختصاری LUNA، بعد از بیت کوین و اتریوم، بیشترین کارمزد تراکنش را در دارد. وی گفته، رمزارز Terra در شرف ثبت حجم معاملات سالانه 3.8 میلیارد دلاری است، که کارمزد تراکنش‌های آن را به 26 میلیون دلار می‌رساند. به گفته آقای واتکینز، از نقطه نظر تحلیل فاندامنتال، از بین آلت کوین ها، رمز ارز لونا پتانسیل افزایش قیمت را دارد:

اگر بخواهیم قیمت LUNA را با دیگر رقبایی که تا به اینجای سال داشته، همسان‌سازی کنیم، این رقم باید 3.53 دلار، یعنی حدود 10 برابر قیمت فعلی آن باشد.

توئیت رایان واتکینز

آقای واتکینز درباره پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز کاوا – KAVA نیز صحبت کرده است. به گفته این محقق، این پلتفرم به دلیل سوزاندن توکن‌های کاوا به محض پرداخت سود وام‌ها، سیاست مالی جذابی دارد. این کار،باعث جلوگیری از ایجاد تورم حاصل از پرداخت پاداش به استیکر‌ها (Staker) و تامین کنندگان لیکوئیدیتی در این پلتفرم می‌شود. علاوه بر این، آقای واتکینز اظهار داشته توکن کاوا، اهداف بزرگی همچون همکاری با اکوسیستم کازموس – Cosmos و تولید دارایی‌های مصنوعی بیشتری دارد.

آلت کوین بعدی موجود در لیست ارزهای دیجیتال در شرف افزایش قیمت آقای واتکینز، شبکه اوراکل غیرمتمرکز پروتکل بند – BAND است، که داده‌ها و رویدادهای برون شبکه‌ای را وارد بلاک چین می‌کند. به گفته این محقق، کوین‌های اوراکل همچون پروتکل بند و چین لینک – ChainLink، امسال عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و هنوز هم سرمایه‌گذاران را به خرید و فروش ارزهای دیجیتال این حوزه سوق می‌دهند. آقای واتکینز گفته خلاء بزرگ بین ارزش فعلی توکن BAND و توکن LINK، نشان دهنده پتانسیل بالای این ارز دیجیتال است.

آخرین آلت کوین در شرف افزایش قیمت از نظر آقای واتکینز،  توکن تورن چین – THORChain با نام اختصاری رون – RUNE است، که بخاطر طراحی هوشمندانه اقتصاد توکن خود، ارزش توجه را دارد. این طراحی باعث شده تا مقدر مشخصی از توکن رون، خارج از عرضه در گردش بماند:

رابطه بین تائید کنندگان و تامین کنندگان نقدینگی، نشان می‌دهد ارزش توکن‌های RUNE استیک شده و قفل شده در شبکه، حداقل باید 3 برابر بیشتر از دارایی‌های خارجی نگهداری شده در استخرهای لیکوئیدیتی باشد. به این معنی که قیمت این آلت کوین حتما باید افزایش یابد.

وی همچنین اظهار داشته آلت کوین RUNE، پایه تمام جفت ارزهای معامله شده در شبکه نقدینگی غیرمتمرکز است. علاوه بر این‌ها، توکن RUNE جهت کنترل حرکت دارایی‌ها در استخرهای لیکوئیدیتی به عنوان وجه تضمین نیز نگهداری می‌شود:

به یاد داشته باشید قیمت پایین یک دارایی، لزوما به معنای کم‌ارزش درنظر گرفته شدن آن نیست. اما دلایل زیادی نشان دهنده چرایی قیمت گذاری پایین این پروژه‌ها نسبت به ارز هم‌رده‌ی آن‌ها، یعنی اتریوم هستند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)