مرورگر Brave چیست؟ همه چیز درباره بریو و ارز دیجیتال بت – BAT


مرورگر Brave و ارز دیجیتال بت ، برای ارائه‌ روش‌های بهینه تبلیغات آنلاین به وجود آمدند. در این مطلب، به بررسی کامل بریو و BAT می‌پردازیم.

تبلیغات در امر بازاریابی و تجارت همیشه مسئله‌ی مهمی بوده است. امروزه بحث تجارت آنلاین و تبلیغات اینترنتی، موضوع مورد توجه افراد و سازمان‌ها است و از ابزارها و راه حل‌های بسیاری برای ارائه‌ی آن استفاده می‌شود. در حوزه‌ی ارز دیجیتال و رمز ارز‌ها، استفاده از مرورگر بریو و ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن یا همان بت بسیار فراگیر شده، که هر دوی آن‌ها به منظور سر و سامان بخشیدن حوزه‌ی تبلیغات آنلاین بوجود آمده‌اند. ما در این مطلب، همه‌ی آن چیزی که برای استفاده و سرمایه گذاری در مرورگر Brave و توکن BAT نیاز به دانستن دارید را به شما خواهیم گفت.

سرمایه گذاری در مروگر بریو و ارز دیجیتال بت ؛ بخش 1

یکی از قوی‌ترین دلایل مخالف سرمایه گذاری در بت این است که این ارز دیجیتال، یک توکن کاربردی – Utility Token است، که هیچ تقاضای درون سازمانی برای آن وجود ندارد. به همین منظور دو استدلال وجود دارد. استدلال اولیه می‌گوید: این سرمایه گذاری ایده خوبی نیست، چراکه شما به عنوان یک هولدر، حق کسب سود از شرکت تولید کننده‌ی توکن را ندارید و صرفا می‌توانید پول خود را در کارت‌های هدیه یا امتیازات وفاداری نگهداری کنید. استدلال دیگر می‌گوید استفاده از توکن‌های بت به قدری زیاد نیست که قادر به توجیه افزایش قیمت‌های زیاد این ارز دیجیتال طی دو سال گذشته باشد.

هر دوی این استدلال‌ها تصور می‌کنند که سرمایه گذاری در بت، همانند سرمایه گذاری در سهام گوگل یا کالایی مانند نفت است. اما شما نباید به ارز دیجیتال بت اینگونه نگاه کنید. اگر قصد سرمایه گذاری در این رمز ارز را دارید، از خود بپرسید که آیا BAT، توجه تبلیغ کنندگان و ناشران بزرگ حوزه ارزهای دیجیتال را به خود جلب می‌کند یا خیر و در این صورت، آیا این کار سودآوری کافی را دارد؟

اگر پاسخ به این سوال‌ها را یافتید، باید در جریان باشید که خرید این توکن، مانند خرید سهام یا کالاها نیست. در واقع با سرمایه گذاری در ارز BAT، در حال خرید از اقتصاد دیجیتال موفقی هستید که روز به روز، قوی و قوی‌تر می‌شود.

هدف مرورگر Brave

برگردیم به این سوال ابتدایی که چرا مرورگر Brave وجود دارد؟ افراد در ازای دسترسی به فضای وب، اجازه بهره‌برداری از داده‌هایشان را به گوگل و فیسبوک می‌دهند. این داده‌ها، سودهایی را ایجاد می‌کنند که با صاحبان آن به اشتراک گذاشته نمی‌شوند و همچنین گاهی اوقات، اطلاعات غلطی را از طریق تبلغیات گمراه کننده تولید می‌کنند.

مرورگرbrave

مرورگر بریو راهی برای خروج از این دام در اختیار شما قرار داده و امکان کنترل نمایش تبلیغات را فراهم می‌کند. در این مرورگر اگر تبیلغات را مشاهده کنید، داده‌های شما توکن‌های BAT را تولید کرده، که از طریق مرورگر Brave به شما پرداخت می‌شوند. سپس می‌توانید از این توکن‌ها برای پشتیبانی از وب سایت‌های مورد علاقه‌ی خود استفاده کرده، یا آن‌ها را به پول مورد نظر خود نظیر بیت کوین و… تبدیل کنید.

بریو، چالشی برای وضعیت موجود تبلیغات است. از طریق مرورگر Brave، وبسایت‌ها برای تبلیغات، دیگر نیازی به شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک، که در هر زمان قادر به قطع منبع درآمدی آن‌ها هستند، ندارند. و البته شما نیز به عنوان یک فرد مراجعه کننده به وبسایت‌ها، هم اختیار انتخاب نحوه استفاده از داده‌های خود برای تبلیغات را دارید و هم می‌توانید سهمی از این سودآوری داشته باشید.

مرورگر Brave و ارز دیجیتال BAT برنده رقابت تبلیغات

بنابراین تا زمانی که بریو، مرورگر بهتری ارائه دهد، تعداد بیشتری از افراد، به ویژه کسانی که دانش فنی و درآمدزایی بالایی دارند، به آن اضافه خواهند شد. این کار به نوبه خود توجه مبلغان و ناشران را به خود جلب می‌کند، تا جایی که حتی برخی از مبلغان برای دست یافتن به مخاطبانی که از این مرورگر استفاده می کنند، حاضر به پرداخت هزینه خواهند بود.

ارز دیجیتال بت - BAT

 ناشران نیز به دنبال  دست یافتن به راه‌های بیشتر و بهتری برای درآمدزایی به وسیله‌ی بازدید افراد از این مرورگر با استفاده از تجارت الکترونیکی، عضویت و یا معاملات خرد در بریو خواهند بود. همه این‌ها به نوبه خود، کاربران مرورگر Brave را به استفاده از خدمات اضافی ناشران ترغیب می‌کند. بنابراین، دریافت توکن‌های بت از طریق این مرورگر، باارزش‌تر می‌شود. این کار، یک چرخه خود تقویتی است.

سرمایه گذاری در مروگر بریو و ارز دیجیتال بت ؛ بخش 2

یکی دیگر از دلایل عدم سرمایه گذاری در توکن بت این است افراد می‌گویند مرورگر بریو می‌توانست از فناوری‌های موجود نظیر بیت کوین یا یک استیبل کوین برای عملکردهای مشابه استفاده کند. مشکل این استدلال این است ریسک ورود شخص سوم از طریق برون سپاری بخش اصلی مدل کسب و کار مرورگر Brave را در نظر نمی‌گیرد. استفاده از بیت کوین یا استیبل کوین‌ها به این معنی است که بریو، دیگر توانایی تغییر، بهبود یا اثرگذاری روی یک مشکل بوجود آمده را ندارد.

بنابراین هنگامی که کارمزدهای شبکه یا نوسانات قیمت بیت کوین یا اتریوم افزایش می‌یابد، چه اتفاقی برای اقتصاد بریو می‌افتد؟ سرمایه گذاران باتجربه می‌دانند که نوسانات قیمت، یکی از ریسک‌های بزرگ در دنیای تجارت است. در ضمن، یک استیبل کوین، مثلا برای زمانی که فردی یک تبلیغ خاص را به مدت بیشتر از 2 ثانیه تماشا می‌کند، چه ویژگی ارائه می‌دهد؟

ارز BAT، برای اندازه‌گیری مقدار هزینه‌ای که تبلیغ کنندگان برای جلب توجه کاربران حاضر به پرداخت هستند، از قرارداد هوشمند استفاده می‌کند. اما استیبل کوین‌ها چنین ویژگی ندارند. یکی دیگر از اهداف مرورگر بریو، به حداقل رساندن هزینه تبدیل ارزهای چندین کشور به یکدیگراست. بنابراین استیبل کوین دلار، یورو یا ین (یا یک استیبل کوین چند ارزی) برای پرداخت کافی نیست.

مبانی سرمایه گذاری در مرورگر بریو

به بحث ارزیابی ارز دیجیتال بت که برگردیم، سرمایه گذاران باید این مسئله را بررسی کنند که آیا مرورگر Brave واقعاً به انتخاب بهتری برای کاربران تبدیل شده است یا خیر. سرمایه گذاران خرد، به ویژه افرادی که دانش تخصصی در حوزه نرم‌افزار نداشته یا وقت و هزینه زیادی برای تحقیق ندارند، باید در مورد چند موضوع فکر کنند.

اولین و واضح‌ترین موضوع، سهم بازار است. در حال حاضر، مرورگر بریو با استفاده از کتابخانه کرومیوم (Chromium)، یعنی همان موتور متن باز مرورگر Chrome، به بخشی از سهم بازار کروم تبدیل شده است. این به نوبه‌ی خود یک مشکل است، چراکه سرویس‌های تجزیه و تحلیل نظیر StatCounter، میزان استفاده از مرورگر بریو را گزارش نمی‌دهند و آن را صرفا به عنوان بخشی از کروم به حساب می‌آورند.

اگر نمی‌خواهید به اخبار منتشر شده درباره Brave اعتماد کنید، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. بازدیدهای Brave.com را با بازدید از وب‌سایت‌ها‌ی مرورگرهای دیگر در Compete.com مقایسه کنید. بازدیدهایی که از وب‌سایت این مرورگر صورت گرفته، نشانه‌ای از میزان علاقه و آگاهی افراد است. طی چند ماه گذشته، روند بازیدها صعودی بوده یا نزولی؟ آیا تمایل افراد به Brave بیشتر از Chrome است؟

مقایسه  دو مروگر گوگل کروم و بریو

همین کار را می‌توان با جستجوی کلمات کلیدی در Google از طریق Adwords Keyword Planner انجام داد.

مقایسه مرورگر بریو

تبلیغ کنندگان درجه یک مرورگر Brave و ارز دیجیتال BAT

به ثبت نام‌های مبلغان و ناشران که به راحتی می‌توان آن‌ها را در صفحه‌ی بریو مشاهده کرد، دقت کنید. آیا نام‌های تجاری مانند Home Depot را در آن جا می‌بینید؟ همچنین، به دنبال یک رابط مبلغ-کاربر مانند رابط کاربری Google یا Facebook باشید، هر چند این مورد هنوز برای Brave در دسترس نیست.

 آیا مرورگر بریو نجات دهنده است؟

برای سرمایه گذاری، محصولی را انتخاب کنید که توکن ارزشمندی دارد. وب‌سایت‌های مورد علاقه خود در بریو را در تلفن‌های همراه، تبلت و لپتاپ خود مشاهده کرده و آن را با کروم و فایر فاکس مقایسه کنید. آیا تفاوتی در سرعت بارگذاری صفحات وجود دارد؟ آیا صفحات در مرورگر Brave در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها بهتر به نظر می‌رسند؟

پس، با ارز دیجیتال بت چه کاری می‌توان انجام داد؟ وب سایت‌های بزرگی مانند واشنگتن پست، کانال‌های یوتیوب نظیر Funny or Die، کمک‌های مالی بیسیک اتنشن توکن را از طریق مرورگر Brave می‌پذیرند. همچنین می توانید BAT را برای سفر و خرید بیت کوین هزینه کنید.

آیا ارز دیجیتال BAT گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بت را می‌توان به عنوان راه حلی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ از اطلاعات شخصی توسط شرکت هایی مانند Facebook و Google دانست. مرورگر بریو به منظور تغییر کاربرد اطلاعات کاربران طراحی شده و در صورت اجازه‌ی افراد، سود حاصل را نیز به اشتراک می‌گذارد. بنابراین تا زمانی که مرورگر Brave گزینه بهتری به نظر برسد، ارز BAT به رشد خود ادامه خواهد داد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)