آلت کوین


آیا میدانید آلت کوین چیست ؟ Altcoin واژه‌ای است که برای توصیف دارایی های دیجیتال جایگزین، مانند سکه یا توکنی که بیت کوین نیست، ارائه شده است. این نامگذاری از این ایده ناشی می شود که بیت کوین ارزکریپتوی اصلی می باشد، بنابراین سایر ارزها به عنوان سکه های جایگزین در نظر گرفته می شوند.

 اصطلاح آلت کوین، برای اشاره به دارایی های دیجیتالی که از لحاظ فنی به جای سکه به عنوان «توکن» از آنها یاد می شود نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. شناخته شده ترین نمونه ها، توکن های ERC 20 هستند که در بلاکچین اتریوم قرار دارند.

آلت کوین Altcoin چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

از زمان ایجاد بیت کوین در سال 2008، بیش از 2 هزار ارز کریپتو جایگزین به کار گرفته شدند. در حقیقت، بسیاری از این آلت کوین ها به عنوان نسخه های اصلاح شده بیت کوین، از طریق فرآیندی تحت عنوان Hard Fork ایجاد شدند. با وجود برخی از شباهت ها، هر آلت کوین دارای ویژگی های خاص خود است.

آلت کوین هایی که از طریق فرآیند Fork از بیت کوین ایجاد شدند، اغلب یک فرآیند استخراج مشابه را ارائه می کنند، که بر الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) متکی است. با این وجود، چندین ارز کریپتو دیگر وجود دارد که با روش های جایگزین دستیابی به اجماع در شبکه های توزیع شده بلاکچین آزمایش می کنند. الگوریتم اجماعی اثبات شرط (Proof of Stake)، متداول ترین جایگزین برای الگوریتم اثبات کار است.

نمونه های قابل توجه دیگری مانند الگوریتم های اجماعی از جمله:

Delegated Proof of Stake، Proof of Bur، Proof of Authority و Delayed Proof of Work نیز وجود دارد.

با وجود این که برخی از کاربران اصطلاح  آلت کوین را زیان آور یا کاهش دهنده ارزش می دانند، اما از آن به صورت گسترده استفاده می شود. قرار نیست این اصطلاح احساسات مثبت یا منفی را در مورد دارایی که به آن اشاره دارد منتقل کند. از سوی دیگر، به عنوان مثال اصطلاح شیت کوین (shitcoin)، احساساتی منفی به همراه دارد و معمولاً به عنوان تنزل دهنده تلقی می شود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)