چرا قیمت آلت کوین ها به نسبت بیت کوین در دو سال گذشته نزولی بوده است؟


بازار ارزهای دیجیتال در حال گذراندن روزهای خوب خود است. در طول یکی دو سال اخیر، آلت کوین ها همواره به لحاظ قیمتی ضعیف‌تر از بیت کوین عمل کرده‌اند. چرا؟

آلت کوین های بی روح و پادشاهی بیت کوین

به گزارش Bitcoinist، قطعا بسیاری از افرادی که در ول دو سال گذشته اقدام به نگهداری آلت کوین ها کرده بودند، ناراحت هستند. اکثر آلت کوین ها حدود 80 الی 90 درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت خود که عمدتا در اواخر 2017 و اوایل 2018 رخ داد، معامله می‌شوند و علی‌رغم رشد چشم‌گیر بیت‌کوین به 14 هزار دلار در سال 2019، سایر ارزها کماکان در وضعیت نه چندان مطلوب به سر می‌برند.

در همین راستا وبسایت LongHash اقدام به بررسی دلایل عدم موفقیت آلت‌کوین‌ها کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل، اعتماد بالای مردم به بیت کوین است. بیت کوین بارها در طول این 10 سال خودش را ثابت کرده است و بیشتر از هر ارز دیگری بررسی شده است.

نوسانات قیمت بیت‌کوین با افزایش تعداد کاربران این شبکه رو به کاهش است. بسیاری بیت‌کوین را به دید یک دارایی امن مانند طلا می‌‌نگرند. اما در سمت مقابل، آلت کوین ها تاکنون حرفی برای گفتن نداشته اند.

یکی دیگر از معیارهای بسیار مهم که دلیلی برای موفقیت بیت کوین است، شبکه بسیار قدرتمند بلاکچین این ارز است که ده ها مرتبه از آلت‌کوین‌ها قوی تر است. هفته گذشته بود که هش ریت شبکه بیت کوین موفق شد رکورد تاریخی خود را بشکند.

همچنین بیت‌کوین به همراه یک نوآوری آمد و آن بلاکچین بود. اما سایر ارزها به اندازه بیت‌کوین نوآوری نداشته‌اند.

فقدان حجم معاملات مناسب

بسیاری از دلایل عدم موفقیت آلت کوین ها در یکی دو سال گذشته به سبب موفقیت بیت‌کوین در مدت مشابه است. بر اساس گزارشات اخیر، 99 درصد از آلت‌کوین‌ها در حال حاضر فاقد حجم معاملات مناسب و قدرت نقدشوندگی هستند و لذا قابل معامله نیستند.

به جز اتریوم که به سرعت در حال گسترش برای استفاده در بازارهای مالی غیرمتمرکز است، سایر آلت کوین ها حرف خاصی در برابر بیت کوین ندارند. اما این بدین معنا نیست که در آینده هم همین روند را خواهیم دید. در آینده بسیاری از مسائل تغییر خواهد کرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)