دلایل فاندامنتال برای رشد بالای قیمت اتریوم با معرفی اتریوم 2


اتریوم 2 باعث رشد قیمت اتریوم خواهد شد

بسیاری از تحلیلگران معتقدند اتریوم 2 (ETH 2.0) باعث تغییر در ساختار نظام مالی مبتنی بر فناوری بلاکچین خواهد شد و به همین دلیل می‌تواند منجر به رشد بسیار بالای قیمت اتریوم شود.

در فاز اولیه پروژه اتریوم 2 که طی چند ماه اجرایی خواهد شد، بسیاری از تحلیلگران و متخصصان بازار ارزهای دیجیتال، آغاز روند صعودی جدیدی در قیمت اتریوم را پیش‌بینی می‌کنند. همچنین برخی از متخصصان این اتفاق را نقطه لولایی تاریخ اقتصاد دانسته و از آن به عنوان عاملی برای تغییر ساختار سیستم مالی جهان و یک پارادایم شیفت در اقتصاد دنیا یاد می‌کنند.

در حالی که برخی دیگر، این تحلیل را بسیار خوش‌بینانه دانسته اما این تحلیلگران معتقدند که استیکینگ (Staking) اتریوم باعث ایجاد شوک جدی به بازار بوده که تعادل عرضه و تقاضا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. افزایش پاداش نگهداری اتریوم 2 موضوع بسیار جذابی برای نهنگ‌های این ارز دیجیتال بوده که آنها را ترغیب به نگهداری اتریوم خواهد کرد. این اتفاق باعث کاهش محسوس عرضه در بازار خواهد شد. همچنین اضافه شدن مکانیزم از بین بردن و سوزاندن ارزهای دیجیتال، برای اتریوم 2 منجر به کاهش بیشتر عرضه در بازار خواهد بود. وقتی در بازار فروشنده نباشد، افزایش قیمت اتفاق می‌افتد.

FOMO در قبال خرید اتریوم

FOMO به معنی ترس از دست دادن یک موقعیت، در بازار ارزهای دیجیتال به یک اصطلاح تبدیل شده‌است. کاهش عرضه در بازار اتریوم، منجر به افزایش قیمت آن شده و این افزایش قیمت باعث ایجاد FOMO در فعالان بازار خواهد شد. افرادی که توجهی به تحلیل‌های تکنیکال ندارند و تنها به فکر خرید ارزهای دیجیتال هستند، این افزایش قیمت اتریوم را یک فرصت دانسته و برای جلوگیری از پشیمانی و حسرت در آینده، اقدام به خرید آن خواهند کرد.

رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2017 در حالی بود که افراد جدید برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و خرید آن مشکلات جدی داشتند. در حال حاضر، در صرافی بایننس و البته بسیاری دیگر از صرافی ها، افراد به راحتی می‌توانند به صورت آنلاین، اقدام به خرید ارزهای دیجیتال و بیت کوین و اتریوم کرده و بدون هیچ دردسری با پول فیات خود ارز دیجیتال بخرند. این ویژگی باعث می‌شود که وقتی همه از بالا رفتن قیمت‌ها صحبت کنند، افراد جدید راحت‌تر وارد بازار شوند. این اتفاق باعث افزایش تقاضا و همچنین ورود سرمایه جدید به بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد.

اتریوم 2 می‌تواند اقتصاد دنیا را تغییر دهد

جدای از بحث قیمت اتریوم و تغییرات در عرضه و تقاضا، الکس بتلین (Alex Batlin) ، یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال در این باره معتقداست که تاثیرات اتریوم 2 بسیار گسترده‌تر از رشد قیمت اتریوم خواهد بود. حل مشکل مقیاس پذیری (که بیت کوین با آن مواجه است)  و همگانی شدن “پروتکل‌های اقتصاد غیرمتمرکز” از ثمرات اتریوم 2 خواهد بود.

برای آنکه سیستم مالی غیرمتمرکز یا DeFi بخواهد به درستی عملیاتی شود، ما نیاز داریم که تعداد تراکنش بر دقیقه را تا چندهزار در دقیقه افزایش دهیم. تنها در این صورت است که می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. اتریوم 2 در حال رسیدن به این هدف است. اگر به ویژگی‌های اتریوم 2 توجه کنید، شگفت زده خواهید شد.

بتلین معتقداست که اگر اتریوم 2 مسیر فعلی خود را ادامه دهد، سیستم مالی غیرمتمرکز در دسترس خواهد بود و مکانیزم غالب در سیستم مالی جهان، سیستم مالی غیرمتمرکز خواهد بود.

نهنگ‌ها در حال خرید اتریوم هستند

پول هوشمند را در بازار ارزهای دیجیتال، نهنگ می‌نامند! رصد فعالیت این سرمایه‌داران کلان، نشان می‌دهد که همه آنها در حال خرید اتریوم هستند. حجم معاملات اتریوم در بازه 12 ماهه، با رشد بسیار زیادی همراه بوده که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بزرگ در بازار اتریوم به رشد قیمت اتریوم در اثر معرفی اتریوم 2 خوشبین هستند.

دلایل فاندامنتال برای رشد بالای قیمت اتریوم با معرفی اتریوم 2
دلایل فاندامنتال برای رشد بالای قیمت اتریوم با معرفی اتریوم 2

در سال جاری اقدامات اولیه استقرار اتریوم 2‌ انجام خواهد شد، اما به گفته ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، برای استقرار کامل این طرح، برنامه چند ساله ای را ارائه کرده است. بنابراین تغییر در سیستم مالی دنیا ممکن است چند سالی طول بکشد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)