ارز دیجیتال آتاری ماه آینده عرضه خواهد شد


شرکت بازی های ویدیویی آتاری به زودی وارد صنعت بلاک چین شده و تا یک ماه دیگر، ارز دیجیتال خود را با نام توکن Atari عرضه خواهد کرد.

آیا آتاری (Atari)، همان سیستم بازی ویدیویی قدیمی را به یاد دارید؟ به نظر می‌رسد که این شرکت هنوز هم در حال فعالیت بوده و قرار است به زودی ارز دیجیتال خود را با نام توکن آتاری به دنیای رمز ارزها عرضه کند. شرکت Atari در تست استرس توکن نامبرده موفق عمل کرده و هم اکنون، در حال آماده‌سازی برای عرضه عمومی این سکه و خرید و فروش ارز دیجیتال Atari است.

تاریخ عرضه عمومی ارز دیجیتال آتاری

این شرکت، راه‌اندازی توکن آتاری خود را اعلام کرده و قرار است تا یک ماه دیگر در صرافی بیت کوین دات کام (Bitcoin.com) عرضه عمومی داشته باشد. مشتریانی که قصد شرکت در این فروش را دارند، تنها با استفاده از 5 رمز ارز برتر دنیای دیجیتال یعنی بیت کوین (bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin) و بیت کوین کش (bitcoin cash) قادر به خریداری خواهند بود.

با اینکه ممکن است دوران بازی‌های “پانگ (Pong)” و “ای.تی (E.T)” به پایان رسیده باشد، اما شرکت آتاری از طریق سایر عرصه‌های فناوری مانند صنعت رمز ارزها و بلاک چین، همچنان به زندگی خود ادامه خواهد داد. در حال حاضر این شرکت به دنبال ایجاد شبکه دفتر کل توزیع شده (distributed ledger) خود بوده و مدعی است که عرضه ارز دیجیتال آتاری ، دسترسی نقدینگی و لیکوئیدیتی را برای کاربران فراهم خواهد کرد. شرکت Atari هم‌اکنون چندین همکاری پیشرو با کازینوهای آنلاین و سرمایه‌گذاری‌های گیمینگ ایجاد کرده تا بدین وسیله حضور خود را تثبیت کند.

پیش فروش توکن Atari

شرکت نامبرده پیش از این نیز در دو پیش فروش دخیل بوده که به سرمایه‌گذاران خصوصی، امکان شرکت در صنعت رمز ارز Atari را می‌دهد. بیش از 500،000 دلار واحد دیجیتال در اولین فروش و با قیمت تقریبی هشت سنت برای هر واحد فروخته شد. در حالی که در دومین فروش، بیش از 1 میلیون دلار توکن به فروش رسید. این شرکت عنوان کرده که این کار، در واقع برای تست استرس پلتفرم و اطمینان از عملکرد رابط آن انجام شده است. شرکت آتاری در حال حاضر درگیر پروژه پیش‌فروشی است که در ماه اکتبر (مهر و آبان 99) انجام می‌شود و دقیقا قبل از تاریخ تعیین شده عرضه عمومی به پایان می‌رسد.

مدیر عامل شرکت نامبرده اعلام کرده که پس از پایان عرضه عمومی، افراد می‌توانند بلافاصله ارز دیجیتال آتاری را خرید و فروش کنند. وی معتقد است که عرضه عمومی توکن Atari تنها یک یا دو ساعت به طول می‌انجامد و این نشان دهنده محبوبیت توکن در میان تریدهای حوزه دیجیتال است. مدیر عامل شرکت در طی بیانیه‌ای گفته:

این امر به مقدار هارد کپ و سرمایه جمع‌آوری شده بستگی دارد.

عرضه عمومی ارز دیجیتال آتاری

تلاش برای اثبات حضور

از جمله پروژه‌های فعلی شرکت آتاری، می‌توان به همکاری با پلتفرم‌های مختلف سیستم مالی غیر متمرکز یا همام دیفای (DeFi) اشاره کرد که به عنوان ابزاری برای ایجاد موارد استفاده برای این ارز به‌شمار می‌رود. علاه بر این، آقای چسنایس (Chesnais) گفته که عرضه عمومی ارز دیجیتال آتاری برای کسب سرمایه بیشتر برای این شرکت نیست، بلکه برای ایجاد نقدینگی فوری برای مشتریان است. وی عنوان کرده که آتاری همان شرکتی است که در حوزه بازی‌های ویدئویی انقلاب بزرگی را ایجاد کرده و باور دارد دوباره نیز قادر به انجام این کار است.

این شرکت هم‌اکنون در حال ایجاد روابط پایدار با توسعه‌دهندگان گیمینگ و صنعت بازی است. از آنجایی که این شرکت‌ها در پی ایجاد بازی‌هایی در زنجیره آتاری (Atari Chain) هستند، بنابراین شرکت نامبرده نیز آخرین پروژه‌های آن‌ها را در ازای دریافت بخشی از درآمد حاصل از بازی‌ها تأمین خواهد کرد. با اینکه عرضه عمومی مطابق با مقرارات محلی برگزار می‌شود، اما در خارج از ایالات متحده آمریکا برای تریدرها و مشتریان قابل دسترس خواهد بود.

منبع: livebitcoinnews


برچسب ها: ارز دیجیتال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)