تولید ریون کوین – Ravencoin بدون استخراج ترفند جدید مهاجمان


مهاجمان ناشناس، با سوء استفاده از آسیب‌پذیری در کدهای ارز دیجیتال ریون کوین – Ravencoin بدون نیاز به ماینینگ و استخراج ، اقدام به تولید توکن RVN کرده‌اند.

ترون بلک (Tron Black)، رئیس توسعه دهندگان ارز دیجیتال ریون کوین – Ravencoin در پستی در سایت مدیوم نوشته است که یک سری مهاجم ناشناس، با شناسایی آسیب پذیری در این رمز ارز توانسته‌اند علاوه بر 5000 توکن RVN در هر بلاک آن، توکن‌های بیشتری را تولید کنند.

آقای بلک که یکی از اعضاء تیم کریپتواسکوپ (CryptoScope) ارز مجازی ریون کوین است و مرورگر سولوس (Solus Explorer) را نیز توسعه داده، به تیم توسعه دهنده RVN گفته که دلیل این آسیب پذیری را ارسال یک کد نادرست می‌داند. آقای بلک گفته است که:

اجرای قانون به ما اطلاع داده شده و ما با آن همکاری می‌کنیم.

تولید این کوین‌ های اضافی، میزان کل تولید ۲۱ میلیارد ارز دیجیتال ریون کوین را ۱.۵ درصد، معادل ۴۴ روز ارزش ماینینگ و استخراج، افزایش داده است.

ریون کوین یک فورک متن باز بیت کوین است که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. این رمز ارز به منظور تسهیل انتقال دارایی از یک طرف به طرف دیگر طراحی شده و کاربران می‌توانند دارایی‌هایی را در پروتکل آن ایجاد کرده که از قوانینی مستقل از قوانین پلتفرم پیروی کنند. وبسایت این پروژه با الهام از کلاغ‌های سریال گیم آو ترونز (Game of Thrones)، توکن‌های ریون – Raven را یک پیام رسان حقیقت می‌داند که مفهوم بلاک چین را به عنوان تکنولوژی برای راه‌حل نهایی افشای حقیقت، موازی سازی کرده است.

تولید ریون کوین های اضافی

آقای بلک پیشنهاد کرده است که جامعه ریون کوین – Ravencoin یا هزینه اقتصادی توکن‌های RVN اضافی را جذب کرده و یا هاوینگ آن را ۴۴ روز زودتر انجام دهد. اما تا زمان انتشار این خبر، هنوز درخواستی برای این پیشنهاد ارسال نشده است.

بلک گفته است که:

این آسیب پذیری اجازه سرقت ریون کوین یا دارایی‌های دیگری که در اختیار دارید را نمی‌دهد، اما این مشکل باعث تولید ریون کوین های زیادی شده که اصلا نباید وجود داشته باشند. از آنجایی که این توکن‌های RVN به صرافی‌ها منتقل و معامله شده‌اند، با توکن‌های Ravencoin دیگر ترکیب شده و هرگونه تلاش برنامه‌ریزی شده‌ای برای از بین بردن آن‌ها، با حمایت ماینرها و جامعه ارز دیجیتال، باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری برای قربانیان بی‌گناه می‌شود. این مشکل بین تمام دارندگان ریون کوین‌ها مشترک است و باعث ایجاد تورم در شبکه این ارز دیجیتال خواهد شد.

آقای بلک از کاربران خواسته تا زمان برطرف کردن این مشکل، معامله و ترید خود را به حداقل برسانند. وی همچنین گفته که بنیاد ریون کوین تا زمان رفع این مسئله، جزئیات آسیب پذیری بوجود آمده را منتشر نخواهد کرد و تا کنون نیز، هیچ زمان بندی برای بروزرسانی بلاک چین آن اعلام نشده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)