حمله 51 درصدی بیت کوین گلد – Bitcoin Gold خنثی شد!


ظاهرا ارز دیجیتال بیت کوین گلد – BTG بار دیگر مورد حمله 51 درصدی قرار گرفته، اما بنظر می‌رسد که این حملات تأثیری روی قیمت این رمز ارز نداشته است.

تیم توسعه دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین گلد – BTG جمعه شب گذشته اعلام کردند موفق به خنثی کردن حمله 51 درصدی شدند، که از یک هفته پیش از این حمله، از وقوع آن خبر داشتند. سال گذشته نیز در تاریخ 7 بهمن به شبکه این رمز ارز حمله شده بود. آن‌ها در تاریخ 2 ژوئیه (12 تیر) به صرافی‌ها و استخرهای استخراج خود هشدار دادند و اطلاعیه‌ای را در تاریخ دهم ژوئیه (20 تیر) با مضمون «هرکسی باید نودهای خود را آپگرید کند» برای جامعه‌ی کاربران خود ارسال کردند. این تیم پس از آنکه بلاک‌های ماینینگ از تاریخ 1 ژوئیه (11 تیر) مورد یک حمله ناشناس قرار گرفته و موفق به آزادسازی 1300 بلاک در جمعه شب گذشته شد، این خبر را علنی کرد.

توسعه دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین گلد – BTG یک به‌روزرسانی را به گردش درآورده‌اند که شامل ثبت یک نقطه امن در بلاک 640650ام مربوط به 2 ژوئیه است. این چک پوینت مانع از دستیابی زنجیره مهاجمان به منابع اصلی می‌شود. کریپتو دی‌جی (CryptoDJ) به عنوان توسعه دهنده این ارز دیجیتال در پستی اشاره کرده است که «اکثر هش پاور استخر اصلی به استخراج ادامه می‌دهد».

به نقل از سایت رسمی بیت کوین گلد، در حال حاضر فقط 108 نود BTG در جهان وجود دارد که نزدیک به 30 درصد آن‌ها در آلمان مستقر هستند. صرافی بیت فینکس (Bitfinex) می‌گوید قیمت ارز مجازی بیت کوین گلد تحت تأثیر این حملات قرار نگرفته و از سه‌شنبه با قیمتی بین 9 تا 10 دلار معامله می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)