ایردراپ 8 میلیون دلار توکن توسط رقیب اسپاتیفای به نام Audius


پلتفرم موسیقی آدیوس – Audius ، هشت میلیون دلار توکن گاورننس AUDIO را بین هنرمندان و مخاطبینی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، توزیع کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، رقیب کریپتویی پلتفرم اسپاتیفای که Audius نام دارد، 50 میلیون واحد توکن بومی خود به نام AUDIO را بین هنرمندان و مخاطبین استفاده کننده از این پلتفرم توزیع کرده است. 5 درصد از عرضه کل یک میلیارد واحدی این توکن که در حال حاضر 0.172132 دلار قیمت دارد، پس از راه‌اندازی شبکه اصلی پلتفرم آدیوس بین 10،000 کاربر برتر این پلتفرم توزیع شده است.

نحوه توزیع و کاربردهای توکن AUDIO پلتفرم Audius

پلتفرم Audius در صدد پاداش‌دهی به سازندگان موسیقی و مخاطبینی است که از توکن گاورننس AUDIO استفاده کرده و از طریق آن، نسبت به چگونگی تکامل این پروتکل در آینده رای داده و اظهار نظر می‌کنند. هدف این پروژه، استفاده از تکنولوژی بلاک چین در راستای افزایش شفافیت و کاهش واسطه‌ها در زنجیره تامین صنعت موسیقی است. البته در حال حاضر توکن آودیو فقط دو کاربرد دارد. یکی اینکه به دارندگان این توکن، اجازه دسترسی به کانال دیکسورد را داده و از طرفی، امکان استیک کردن آن در پلتفرم آدیوس وجود دارد و هم‌اکنون نیز 1.4 میلیون واحد از این توکن قفل شده است. تیم پلتفرم آدیوس در حال حاضر راه‌اندازی شبکه اصلی را جشن گرفته و کار هنرمندانی همچون deadmau5 و RAC، در شبکه تلویزیونی Twitch پخش می‌شود. به استناد کوین‌گکو (coingecko)، توکن پلفترم Audius در حال حاضر رتبه 351ام ارزهای دیجیتال برتر را به خود اختصاص داده است.

الگوریتم تعیین کننده نحوه توزیع توکن AUDIO بیشتر به نفع هنرمندان طراحی شده تا مخاطبین، و 75 درصد از توکن‌های توزیعی، بر اساس تعداد آهنگ عرضه شده به سازندگان موسیقی تخصیص یافته است. از تعداد فالوورها نیز برای تخصیص 10 درصد دیگر از این توکن‌ها استفاده شده و هر کدام از ویژگی‌های پلی لیست‌های محبوب، تعداد آهنگ‌های ری‌پست شده و تعداد آهنگ‌های محبوب نیز 5 درصد دیگر را به خود اختصاص داده‌اند.

40.6 درصد از عرضه توکن AUDIO، به تیم و مشاورین پلتفرم Audius از جمله هنرمندان محبوبی همچون deadmau5 و RAC تعلق دارد. 36 درصد دیگر به سرمایه‌گذاران و 17.8 درصد نیز به خزانه جامعه پلتفرم آدیوس اختصاص یافته است. عرضه کل توکن AUDIO هر سال 7 درصد افزایش می‌یابد تا ارزهای باقی مانده بین کاربران توزیع شود. حجم معاملات 24 ساعت گذشته این رمز ارز 6.6 میلیون دلار برآورد شده و تقریبا 86 درصد از خرید و فروش ارز دیجیتال آودیو، در صرافی بایننس انجام شده است.

پلتفرم Audius در وایت پیپر خود، از ساختار حاکم بر صنعت موسیقی انتقاد و ادعا کرده که برای پاداش‌دهی به تولیدکنندگان محتوا و افزایش شفافیت نحوه پرداخت به هنرمندان، ساختار حقوق انتشار و دیگر مجوزهای مرسوم در این بخش، به دنبال استفاده و بهره‌گیری از فناوری بلاک چین است. از زمان آغاز به کار آدیوس در سپتامبر سال گذشته، این پلتفرم ماهانه بیش از 750،000 کاربر فعال را به خود جذب کرده و بیش از 1 میلیون آهنگ را پخش کرده است. این پلتفرم قصد دارد تا در آینده، از استیبل کوین‌های شخص ثالث نیز پشتیبانی کند. پلتفرم Audius همچنین در صدد تسهیل عرضه «توکن هنرمند» مربوط به تولیدکنندگان محتوا در اتریوم است، تا کاربردهای منحصربفردی را برای طرفداران ارائه کند.


برچسب ها: ارز دیجیتال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)