برترین موتور جستجوی وب چین (بایدو) صرافی‌ های رمز ارزی را سانسور می‌کند


در پی اقدامات چین علیه حوزه کریپتو کارنسی، شاهد سانسور برخی صرافی های رمز ارزی مثل بایننس در موتور جستجوی بایدو و شبکه اجتماعی ویبو هستیم.

وقتی نام صرافی‌‌های ارز دیجیتال هیوبی، اوکی اکسچنج، بایننس و بیت فینکس را چه به زبان انگلیسی و چه به زبان چینی، در موتور جستجو چینی Baidu و رسانه اجتماعی چینی Weibo جستجو می‌کنیم، در حال حاضر هیچ نتیجه‌ای نمایش داده نمی‌شود. این جنبش علیه چهار صرافی رمز ارزی بزرگ دنیا، از اولین نشانه‌های سانسور فضای کریپتوکارنسی در چین است.

بایدو پراستفاده‌ترین موتور جستجو در چین محسوب می‌شود و ویبو یک رسانه اجتماعی چینی تقریبا شبیه توییتر است. در حال حاضر وقتی نام صرافی‌ های نام برده را در آن‌ها جستجو کنیم، هیچ نتیجه‌ای نمایش داده نمی‌شود. اسکرین شات‌هایی با این محتوا در توییر پست شده‌اند: «طبق قوانین، نتایج این جستجو در دسترس نیست»

منبع عکس: Baidu

سانسور ناقص صرافی های رمز ارزی در موتور جستجوی بایدو!

هنوز کلیدواژه‌هایی در این پلتفرم‌ها هدف سانسور قرار نگرفته‌اند؛ «خرید رمز ارز در بایننس» (buy crypto on Binance) عبارتی است که جستجوی آن همچنان نتیجه‌ می‌دهد و لیستی از نتایج با لینک‌هایی به صرافی‌‌ها نمایش داده می‌شود. Baidu همچنان نتایج مربوط به جستجوی نام صرافی‌‌ های رمز ارزی خارجی مثل «کوین بیس» را نشان می‌دهد، هر چند این صرافی‌ها به کاربران چینی خدمات نمی‌دهند.

دولت چین از سال 2017 فعالیت صرافی های رمز ارزی در خاک این کشور را ممنوع کرده که در پی آن، سرمایه‌ گذاران چینی اساسا به این صرافی‌های (فعلا سانسور شده) یا OTCهای محلی برای ترید روی آورده‌اند (OTC یا Over-The-Counter روشی در ترید کردن است که در آن عامل واسطه‌ای مثل صرافی وجود ندارد و خرید و فروش مستقیما بین دو طرف معامله شکل می‌گیرد).

سانسور صرافی های رمز ارزی بخشی از جنش جدید دولت چین در ممنوع کردن فعالیت‌های مربوط به حوزه کریپتوکارنسی است؛ دولت چین طی بیانیه‌ای به مردمش قول داد تا از منافع ملی در مقابل ترید و استخراج غیر مسئولانه محافظت کند. با توقف فعالیت‌های استخراج در مغولستان و ایالت خودمختار سین کیانگ، صنعت ماینینگ هم از افزایش نظارت‌‌ها و قوانین سخت گیرانه تاثیر پذیرفت.

منبع: Cryptobriefingثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)