افزایش هش ریت بیت کوین کش و بیت کوین اس وی پس از هاوینگ بیت کوین؛ سودآوری استخراج کدام یک بیشتر است؟


هش ریت بیتکوین کش و بیت کوین اس وی پس از سقوط سخت بعد از هاوینگ آوریل، مجددا افزایش یافت. در حال حاضر سودآوری استخراج بیت کوین کش، بیت کوین اس وی و بیت کوین تقریباً یکسان است.

هش ریت بیتکوین کش و بیت کوین اس وی پس از کاهش چشمگیری که در ماه آوریل و بعد از هاوینگشان تجربه کردند، مجددا بهبود یافت به همین ترتیب هش ریت بیت کوین نیز بعد از هاوینگ 12 مه، کاهش یافته است.

بر اساس گزارش bitinfocharts، هش ریت بیتکوین کش بیش از 90٪ افزایش یافته، به طوریکه از 1.43 EH/s در 10 مه، به 2.74 EH/s در 13 مه رسیده است. همچنین هش ریت بیتکوین اس وی نیز از 1.1 EH/s به 1.78 EH/s افزایش یافته است.

هش ریت بیتکوین کش و بیت کوین اس وی قبل و بعد از هاوینگ
هش ریت بیتکوین کش و بیت کوین اس وی قبل و بعد از هاوینگ

فرار ماینرها بعد از هاوینگ

پس از هاوینگ بیت کوین کش و هاوینگ بیت کوین اس وی به ترتیب در تاریخ 8 آوریل و 10 آوریل، هر دوی این آلت کوین ها با افت شدید استخراج مواجه شدند. هش ریت بیکوین کش بعد از کاهش پاداش استخراج هر بلاک از 12.5 به 6.25 BCH، در طی دو روز بیش از 80٪ کاهش یافت. بیت کوین اس وی نیز شاهد کاهش هش ریت بود چراکه ماینرها قدرت محاسباتی خود را به زنجیره بیت کوین کش منتقل کردند.

افزایش هش ریت بیت کوین پس از هاوینگ‌های بیت کوین کش و بیت کوین اس وی
افزایش هش ریت بیت کوین پس از هاوینگ‌های بیت کوین کش و بیت کوین اس وی

پس از هاوینگ ماه آوریل، استخراج بیت کوین یکی از سود آورترین عملیات استخراج ارزهای دیجیتال محسوب میشد. اما در پی رویداد هاوینگ سوم بیت کوین طی هفته جاری، پیشبینی می‌شود که ماینرهایی که دارای ریگ های استخراجی با کارایی کمتر هستند، به دلیل کاهش درآمد، دستگاه‌های خود را خاموش کنند.

تاکنون هش ریت بیت کوین به میزان 24% کاهش یافته، به طوریکه از نرخ 137 EH/s  قبل از هاوینگ به 104 EH/s رسیده است. اما این افت هش ریت هنوز به اندازه افت هش ریت بیتکوین کش و بیت کوین اس وی بعد از هاوینگ نبوده است. بیت کوین هنوز شاهد بار تولید بلاک طولانی تری است.

F2pool، ماینر مسئول تیتر اخبار NY Times، قبل از استخراج آخرین بلاک بیت کوین قبل از هاوینگ اعلام کرد که آمار و ارقام نشان می‌دهند که هش ریت بیت کوین، از حدود 120 EH/s به 100 EH/s کاهش یافته است.

درآمد ماینرهای بیت کوین کش و بیت کوین اس وی

در حال حاضر درصد درآمد ماینرها از کارمزدهای بیت کوین اس وی کم است. با این حال، تراکنش‌های شبکه این ارز دیجیتال برابر با چیزی حدود 88 درصد از کل تراکنش‌های انجام شده در زنجیره بیت کوین و 54 درصد از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال انجام شده در تاریخ 13 ماه مه است. منتقدین معتقدند اغلب این تراکنش‌ها، تراکنش های ساختار داده هستند.

در حال حاضر ماینرهایی مانند f2pool معتقدند که بیت کوین اس وی سودآورتر از بیت کوین است. آنها چنین استدلال می کنند که: “درآمد استخراج بیت کوین، اندکی از بیت کوین اس وی کمتر است، اما کمی بالاتر از بیت کوین کش است”. با این حال، آن ها به این موضوع اشاره می کنند که : درآمد استخراج بیت کوین کش و بیت کوین SV به درآمد استخراج بیت کوین بسیار نزدیک است.

از طرفی ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها نیز درآمد کسب می کنند، که این درآمد در بیت کوین در حال افزایش است، در حالی که برای بیت کوین اس وی و بیت کوین کش که تا حد زیادی تحت تأثیر هاوینگ آوریل قرار نگرفته‌اند، به ترتیب 0.0002 دلار و 0.002 دلار باقی مانده است.

اد پاونال، نماینده بیت کوین اس وی با اشاره به کارمزدهای بیت کوین در مصاحبه با کوین تلگراف گفت که میانگین کارمزد معاملات بیت کوین قبل از هاوینگ به 3.19 دلار رسید، اما در تاریخ 11 مه شاهد پردازش 1.2 BTC در شماره بلاک 630,001ام با کارمزد معاملاتی نزدیک به 100 دلار بودیم.

آقای پاونال اظهار داشته که این کارمزدها نتیجه کار کاربران جدیدی که بیت کوین را پذیرش می کنند نیست، بلکه نوعی افزایش قیمت یا حباب قیمت است:

این امر نشان دهنده آن است که شبکه بیت کوین به حد مجاز رسیده و اینکه چگونه می تواند به جامعه کریپتو خدمت کند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)