افزایش زمان استخراج بلاک در شبکه بیت کوین کش به 2 ساعت پس از هاوینگ آن؛ پیش بینی قیمت بیت کوین کش چیست؟


پیش بینی قیمت بیت کوین کش بعد از هاوینگ : حتی یک روز هم از هاوینگ بیت کوین کش نگذشته اما هش ریت شبکه ضربه بزرگی خورده و سرعت تولید بلاک‌های آن بسیار کند شده است.

بسیاری پیش بینی کرده بودند که بعد از نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین کش از 12.5 BCH به 6.25 واحد، حداقل برخی از ماینرها، شبکه بیت کوین کش را ترک کنند و به ارزهای دیجیتال سودآورتری نظیر بیت کوین روی بیاورند. اما الان میبینیم که اینگونه نیست.

سایت Fork.lol نشان داده که افت 69 درصدی در هش ریت بیت کوین اتفاق افتاده و از 4.36 اگزاهش بر ثانیه به 1.6 اگزاهش بر ثانیه کاهش یافته است. در سایت Coinwarz این مقدار از 3.9944 به 2.4595 اگزاهش بر ثانیه کاهش و در سایت Bitcoin.com چارت‌ها نشان میدهد که هش شبکه به آرامی در حال افزایش است و به 3.5 اگزاهش بر ثانیه رسیده است.

در گزارشی که در تاریخ 1 آوریل منتشر شده بود، سایت تحلیل داده Arcane Research گفته بود که ریسک نصف شدن هش ریت شبکه بیت کوین همراه با هاوینگ آن وجود دارد و پیش بینی کرده بود که با هاوینگ و بعد از آن روزهای پر نوسانی را رد پیش داریم.

بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال نیز کندی سرعت بیت بلاک‌های ایجاد شده را احساس کردند. تیم تحقیقاتی بیت‌مکس در اکانت توئیتری خود اظهار کرده بود زمان بین بلاک‌های 630,000 و 630,001ام نزدیک به 2 ساعت بوده است. لازم به ذکر است که معمولا ایجا هر بلاک در شبکه بیت کوین کش 10 دقیقه زمان میبرد.

در زمان نوشتن این مقاله، در 15 ساعت گذشته، 53 بلاک استخراج شده‌اند و زمان ایجاد هر کدام بین 10 تا 20 دقیقه بوده است.

قیمت بیت کوین کش بعد از هاوینگ صعودی خواهد بود یا نزولی؟

قیمت بیت کوین کش در حال حاضر 17% نسبت به قیمت این هفته خود افزایش داده اما در 24 ساعت گذشته 2.5% ریزش داشته است.

با اینکه برخی افراد روی قیمت تمرکز دارند، اما بسیاری دیگر بیشتر نگران هش ریت شبکه بیت کوین کش هستند. از طرفی هم با اینکه برخی از ماینرها شبکه بیت کوین کش را ترک کرده‌اند تا با استخراج بتی کوین سودآوری بیشتری داشته باشند، اما ماینرهای بیت کوین کش ثابت کرده‌اند که حتی برای بالا نگه داشتن قیمت، حاضر به ضرردهی هستند. دقیقا مانند همان کاری که در جنگ هش سال 2018 انجام دادند.

یکی از کابران در سایت ردیت گفته است که: تنها چیزی که فعلا باعث ریزش قیمت بیت کوین کش نمیشود، جامعه گرایی و ماینرهای غیرمنطقی آن هستند.

زمانبندی اجرایی شدن هاوینگ بیت کوین در 14ام می

هاوینگ بعدی بیت کوین بعد از ماه می یعنی نزدیک به یک ماه دیگر، در سال 2024 اجرایی میشود و 63 تا هاوینگ دیگر در کل باقی مانده است.

بیشتر بخوانید: چرا پس از هاوینگ قیمت بیت کوین به سرعت بالا نمیرود؟ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)