تحلیل بیت کوین کش 20 خرداد 99؛ احتمال آغاز روند صعودی


تحلیل نمودار قیمت بیت کوین کش امروز سه شنبه 20 خرداد 99 خبر از رشد مجدد این ارز دیجیتال می‌دهد. در صورت شکست الگوی مثلث روند صعودی BCH آغاز خواهد شد.

استخراج یا ماینینگ و ترید و معامله‌گری دو راه کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال است. Bitcoin Cash پنجمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار بوده که علاقه‌مندان زیادی دارد. استخراج بیت کوین کش یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق این رمزارز است. اما برای افرادی که علاقه‌ای به حوزه ماینینگ ندارند، فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین کش و معامله بر روی آن بوجود آمده‌است. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال می‌پردازیم.

قیمت بیت کوین کش پس از رسیدن به مقاومت 270 دلار، وارد فاز اصلاحی خود شده‌است. با بررسی رفتار قیمت BCH ، به نظر می‌رسد که شرایط برای آغاز روند صعودی این پول دیجیتال فراهم شده‌است. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که احتمالا خط روند صعودی بیت کوین کش از محدوده حمایت 260 تا 230 دلار آغاز خواهد شد. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال در محدوده 250 دلار معامله می‌شود. برای آغاز روند صعودی، بایستی مقاومت 260 دلار شکسته شود. پس از شکست این محدوده مقاومتی انتظار رشد قیمت وجود دارد. این تحلیل در تایم‌فریم 4 ساعته نمودار قیمت انجام گرفته‌است و رشد مجدد قیمت در صورت شکست الگوی مثلث متقارن امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین کش 20 خرداد 99

پس از شکست مقاومت 250 دلار، قیمت BCH تا محدوده 268 دلار افزایش یافت. رسیدن قیمت به مقاومت 268 دلاری با فروش عمده معامله‌گران همراه بود. این فشار فروش باعث کاهش قیمت آن در بازار شد. در پی این ریزش، قیمت تا حمایت 246 دلار پایین آمد که این محدوده حمایت میانگین متحرک 100 (در تایم‌فریم 4 ساعته) بود.

اما دلیل خوشبین بودن به آغاز روند صعودی مجدد، تشکیل یک مثلث متقارن بر روی نمودار قیمت بیت کوین کش است. این الگوی نموداری را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. الگوی مثلث متقارن در تایم‌فریم 4 ساعته و در نمودار BCH/USD تشکیل شده‌است. مقاومت این الگوی نموداری محدوده 255 دلار می‌باشد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش
قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش درون یک مثلث متقارن قرار گرفته است

در صورتی که Bitcoin Cash بتواند مقاومت این الگوی نموداری را شکسته و در بالای مقاومت 260 دلار معامله شود، می‌توان گفت که روند صعودی آتی قیمت آن شروع خواهد شد. اولین هدف قیمتی پس از شکست این الگوی نموداری، 270 دلار خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود در رالی بعدی، قیمت این ارز دیجیتال مقاومت روانی 300 دلار را مجددا لمس کند.

سناریوی نزولی تحلیل قیمت بیت کوین کش 20 خرداد

در هر معامله و ترید بایستی تمام سناریوهای محتمل را بررسی کرد تا بتوان بهترین تصمیم را در زمان معامله اتخاذ کرد. در مورد این تحلیل نیز احتمال نزولی شدن قیمت در صورت شکست حمایت الگوی نموداری تقویت خواهد شد. تا زمانی که حمایت 244-246 دلاری این رمزارز شکسته نشود، خطر ریزش قیمت وجود ندارد.

اما در صورت شکست این حمایت، محدوده حمایتی بعدی 230 دلار خواهد بود. لازم به ذکراست در تحلیل این ارز دیجیتال از اندیکاتور مک دی و اندیکاتور RSI استفاده شده‌است. اندیکاتور RSI در محدوده زیر 50 قرار گرفته و  شکست سطح 50 می‌تواند سیگنالی برای صعودی شدن قیمت باشد. از طرف دیگر، اندیکاتور مک دی در حال ورود به محدوده صعودی خود می‌باشد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)