ارسال اشتباه ارز دیجیتال و آموزش بازیابی آن در آدرس های BEP20 و ERC20


روش بازیابی ارسال و واریز اشتباه بیت کوین به آدرس BEP20 و ERC20 چیست و چگونه می‌توان ارز دیجیتال گم شده در شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین را ریکاوری کرد؟

هنگام برداشت یا واریز رمز ارز در حساب بایننس خود، به شبکه‌ای که انتخاب می‌کنید حتما توجه کنید. خیلی راحت امکان دارد بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain-BEP20) را با اتریوم (Ethereum-ERC20) اشتباه گرفته و ارز دیجیتال خود را به بلاک چین اشتباه ارسال کنید. اگر کیف پول رمز ارز شما از استانداردهای BEP20 و ERC20 پشتیبانی کند، می‌توانید توکن‌هایتان را با چند مرحله ساده به صرافی بایننس ارسال کنید. اما اگر والت شما فقط ERC20 یا BEP20 را پشتیبانی کند، باید کلید خصوصی کیف پول خود را در Wallet جدیدی که از هر دو Blockchain پشتیبانی می‌کند، وارد کنید. بازیابی واریز به بلاک چین اشتباه از یک صرافی ارز دیجیتال دیگر یا یک کیف پول در حساب کاربری بایننس شما، مشکل‌تر است. در این حالت، باید با تیم پشتیبانی کیف پول خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آن‌ها می‌توانند کمکی کنند یا خیر.

این مطلب به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است که برای دسترسی راحت‌تر می‌توانید از فهرست زیر استفاده نمائید:

در این مقاله تصمیم داریم به اشتباهاتی که در ارسال رمز ارزها اتفاق میفتد اشاره کرده و آموزشی برای بازیابی آن‌ها ارائه دهیم. در این مقاله، ما بیشتر از صرافی بایننس به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین صرافی‌ها، صحبت به میان خواهیم آورد، اما شما توجه داشته باشید که اصول کار مشابه بوده و در صورت بروز مشکل می‌توانید این راهکارها را بکار بگیرید.

اگر تجربه برداشت رمز ارز از بایننس را داشته باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که برخی از کوین‌ها شبکه‌های انتقال متفاوتی دارند و بسیاری از کاربران نیز در مورد انتخاب بلاک چین صحیح برای معاملات خود سر در گم می‌شوند. حال شما هنگام برداشت ارز دیجیتال خود و انتقال به کیف پول دیگر، کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ به طور خلاصه، شما باید همان شبکه‌ای را انتخاب کنید که توسط کیف پول دریافت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر فنی، این بستگی به این دارد که از کدام استاندارد ERC20 ،BEP20 یا BEP2 استفاده می‌کنید.

بیشتر بخوانید: استاندارد ‌BEP2 و BEP20 چیست و چه تفاوتی با ERC20 دارد؟

انواع مختلف ارسال اشتباه ارز دیجیتال به آدرس های BEP20 و ERC20

اول از همه، نترسید. اگر توکن‌های ERC20 (مانند LINK) را با استفاده از بایننس اسمارت چین، یا توکن‌های BEP20 را از طریق شبکه اتریوم ارسال کرده‌اید، می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. سه موقعیت مختلف وجود دارد که هر کدام راه حل خاص خود را دارند:

 1. توکن‌ها را به کیف پولی ارسال کردید که از BSC و Ethereum پشتیبانی می‌کند. در این حالت، ارسال مجدد آن‌ها از طریق شبکه‌ی درست به صرافی بایننس مقدور است.
 1. شما رمز ارزها را به کیف پولی ارسال کردید که فقط از BSC یا Ethereum پشتیبانی کند. در این حالت، باید پرایوت کی (Private Key) و یا عبارت بازیابی 12 الی 24 کلمه‌ای خود را در والتی وارد کنید که از هر دو شبکه پشتیبانی کند.
 1. شما ارز دیجیتال خود را به یک کیف پول حضانتی، به عنوان مثال یک صرافی، ارسال کرده و به کلید خصوصی دسترسی ندارید. در این صورت از پشتیبانی صرافی کمک بگیرید.

توجه داشته باشید قبل از حل مشکل و بازیابی بین استاندارد ERC20 و BEP20 به هر یک از روش‌های بالا، لازم است بدانید چه اتفاقی افتاده است تا از بروز مشکل مشابه در آینده جلوگیری کنید.

تفاوت بین BEP-20 و ERC-20 چیست؟

پروتکل ERC20 و BEP20 استانداردهای فنی توکن هستند که قوانین و دستورالعمل‌های خاصی را مشخص می‌کنند. آن‌ها بر نحوه انجام تراکنش‌ها، واریزها و برداشت‌ها حاکم هستند. استانداردهای ERC20 و BEP20 نحوه تعامل یک رمز ارز را با کیف پول‌ها، پروژه‌ها و قراردادهای هوشمند مختلف را معین می‌کنند.

این دو استاندارد شباهت‌های زیادی در نحوه عملکرد دارند، با این تفاوت که ERC20 متعلق به شبکه اتریوم بوده و BEP20 متعلق به بایننس اسمارت چین است. به زبان ساده، آن‌ها استانداردهای توکن هستند که هر یک از آن‌ها در یک بلاک چین مختلف قرار دارند.

اگر رمز ارز شما در شبکه‌ی اشتباه قرار داشته باشد، ممکن است برای کاری که شما می‌خواهید، قابل استفاده نباشد. برای مثال، اتریوم ارسال شده به بایننس اسمارت چین، در برنامه‌های غیر متمرکز اتریوم و قراردادهای هوشمند قابل استفاده نخواهد بود.

چه اتفاقی می‌افتد وقتی توکن BEP20 یا ERC20 را به بلاک چین اشتباه ارسال کنم؟

اگر یک رمز ارز ERC20 را به بایننس اسمارت چین (BSC) و یا یک توکن BEP20 را به آدرس ERC20 ارسال کنید، ارز دیجیتال مورد نظر در همان آدرس کیف پول شبکه انتخاب شده قرار می‌گیرد. آدرس والت BSC و اتریوم شما یکسان بوده و با همان کلید خصوصی قابل دسترسی است.

به عنوان مثال، ارسال اتریوم به اسمارت چین، در پایان به‌عنوان یک توکن BEP20 متصل به ERC20 در آدرس کیف پول شما در BSC خواهد بود. هنگامی که توکن‌های BEP20 را به شبکه اتریوم ارسال کردید، می‌توانید از BscScan.com برای بررسی این موضوع با شناسه تراکنش (Transaction ID) یا Etherscan.io استفاده کنید.

در اینجا مثالی از BscScan در مورد فردی وجود دارد که برای دریافت توکن ERC-20 خود، شبکه انتقال بایننس اسمارت چین (BEP20) را در کیف پول بایننس را انتخاب کرده است. این توکن‌ها اکنون به صورت Binance-Peg Ethereum در همان آدرس کیف پول در BSC نشان داده می‌شوند.

روش بازیابی ارز اشتباه ارسال شده به bep20

خوشبختانه رمز ارز شما ناپدید نخواهد شد. تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که آن را به بلاک چین صحیحی که نیاز دارید بفرستید. راه‌حل‌های زیر را که با شرایط شما مطابقت دارد بررسی کنید.

بازیابی ارز دیجیتال BEP20 و ERC20 با کیف پول میزبان شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین

شما در یافتن توکن‌های خود در کیف پولی که از هر دو بلاک چین پشتیبانی می‌کند، مشکلی نخواهید داشت. لیست توکن‌ها را برای هر شبکه بررسی کنید تا اگر نمی‌توانید رمز ارز خود را ببینید، فعال شود.

به عنوان مثال، کیف پول متاماسک (MetaMask) دارای یک دکمه افزودن رمز ارز (Add Token) است که به شما امکان می‌دهد تمام کوین‌های موجود خود را بررسی کنید. اگر نمی‌توانید کوینی را در لیست مشاهده کنید، باید قرارداد توکن آن را در کیف پول خود وارد کنید.

بازیابی ارز دیجیتال با متاماسک

اگر می‌خواهید رمز ارز خود را به بلاک چین اصلی خود بازگردانید، دو گزینه وجود دارد: بایننس بریج (Binance Bridge) یا روش دستی.

بازیابی ارسال اشتباه ارز دیجیتال در BEP20 و ERC20 با استفاده از بایننس بریج

بایننس بریج (Binance Bridge) ابزاری ساده برای تبدیل دارایی‌های شما بین بلاک چین‌ها و بازیابی توکن‌های BEP20 و ERC20 است. شما فقط باید کیف پول متامسک یا بایننس چین والت (Binance Chain Wallet) را متصل کرده و آنچه را می‌خواهید منتقل کنید، انتخاب کنید. فراموش نکنید که برای پرداخت کارمزد در BSC، به رمز ارز BNB و برای کارمزد شبکه اتریوم، به رمز ارز ETH نیاز خواهید داشت.

بازیابی ارز دیجیتال با بایننس بریج

تبدیل دستی برای بازیابی ارز دیجیتال به اشتباه ارسال شده

در تبدیل دستی توکن، شما می‌بایست ارز دیجیتال خود را به صرافی بایننس ارسال کنید. شبکه واریز در کیف پول اسپات بایننس شما باید با بلاک چینی که توکن شما در حال حاضر در آن قرار دارد، مطابقت داشته باشد. پس از واریز، می‌توانید مجدد آن را به درستی به کیف پول خود منتقل کنید.

در این مثال، رمز ارز اتر که به اشتباه به شبکه بایننس اسمارت چین منتقل شده است را به شبکه اتریوم باز می‌گردانیم. فقط توجه داشته باشید که برای پرداخت کارمزد شبکه، رمز ارز BNB کافی در والت باید موجود باشد.

 1. در صفحه واریز رمز ارز ETH صرافی بایننس، شبکه (BEP20(BSC را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر به یک شبکه اشتباه واریز کنید، بایننس نمی‌تواند وجوه شما را بازیابی کند.

ارز اشتباه ارسال شده به صرافی بایننس

 1. پس از بازگشت رمز ارز ETH به حساب بایننس، با انتقال آن به کیف پول پشتیبانی کننده از شبکه اتریوم و انتخاب (ERC20(ETH به عنوان شبکه انتقال، آن را به ERC20 تبدیل کنید.

واریز اشتباه به صرافی بایننس

دارایی شما اکنون در بلاک چین درست کیف پولتان خواهد بود.

بازیابی از والتی که فقط از BEP20 یا ERC20 پشتیبانی می‌کند

برای بازیابی رمز ارز خود در این شرایط، باید کلید خصوصی کیف پول خود را در والت جدیدی که از هر دو بلاک چین پشتیبانی می‌کند، وارد کنید. بسته به کیف پول جدید، ممکن است بتوانید از عبارت بازیابی خود به جای کلید خصوصی نیز استفاده کنید.

وارد کردن کلید خصوصی

وقتی کلید خصوصی کیف پول را در کیف پول دیگری وارد می‌کنید، حتی در صورت استفاده از کیف پول جدید، به دارایی مربوط به آن کلید خصوصی دسترسی پیدا می‌کنید.

به عبارت دیگر، وارد کردن کلید خصوصی کیف پول، وجه را به والت جدید شما ارسال نمی‌کند. در واقع کیف پول جدید برنامه دیگری است که دسترسی شما به دارایی‌تان را امکان‌پذیر می‌سازد. توجه داشته باشید که والت‌های حضانتی (کیف پولی که مستقیما به آن دسترسی ندارید مانند صرافی‌ها) معمولا از این گزینه برخوردار نیستند، زیرا کلید خصوصی را به شما ارائه نمی‌دهند.

معمولا کیف پول‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند شامل کیف پول سیف پل (SafePal)، تراست والت (Trust Wallet)‌،‌ متامسک (Metamask)، مث والت (Math Wallet) و توکن پاکت (TokenPocket) هستند.

در این مثال، از افزونه متاماسک در مرورگر گوگل کروم استفاده شده و رمز ارز ETH را که به طور تصادفی به BSC ارسال شده، بازیابی می‌کنیم.

وجوه خود را بازیابی کنید

 1. کیف پول MetaMask خود را باز کنید یا اگر ندارید، آن را نصب و یک والت جدید بسازید. متامسک همچنین به عنوان یک برنامه برای iOS و اندروید در دسترس است.
 2. اگر بخواهید یک حساب جدید بسازید، به شما این گزینه داده می‌شود که عبارت بازیابی کیف پول قدیمی خود را وارد کنید.بازیابی bep20 با متاماسک
 3. اگر از قبل حساب کاربری دارید، کافیست روی پین افزونه متاماسک کلیک کرده و سپس پروفایل حساب خود را در بالا سمت راست انتخاب کنید.بازیابی ارز دیجیتال با متاماسک
 4. گزینه وارد کردن حساب را کلیک کرده و سپس کلید خصوصی کیف پولی که در آن ارز دیجیتال اشتباه ارسال شده قرار دارد را وارد کنید. برای نهایی کردن، گزینه Import را بزنید. شما همچنین می‌توانید در صورت داشتن یک فایل JSON آن را بارگذاری کنید.
 5. در مرحله بعدی، باید شبکه BSC را به صورت دستی به حساب MetaMask خود اضافه نمایید. روی پین افزونه متاماسک زده و سپس منوی کشویی شبکه در بالا را کلیک و از لیست گزینه [Custom RPC] را انتخاب کنید.وارد کردن بایننس اسمارت چین در متاماسک
 6. برای دسترسی MetaMask به بایننس اسمارت چین، باید اطلاعاتی را اضافه کنید. این اطلاعات شامل یک URL تماس از راه دور (RPC) است. این URL متاماسک را قادر می‌سازد تا اطلاعات مربوط به بلاک چین BSC را بدست آورد. اطلاعات زیر را در قسمت مربوط به خود پر کرده و بر روی گزینه ذخیره در پایین کلیک کنید.
  Network Name: BSC Mainnet
  New RPC URL: https://bsc-dataseed1.binance.org
  ChainID: 56
  Symbol: BNB
  Block Explorer URL: https://bscscan.com

7. اکنون قرارداد صحیح ارز دیجیتال خود را به کیف پول متاماسک اضافه کنید. این مرحله به کیف پول پشتیبانی کننده از BEP20 شما اجازه می‌دهد تا رمز از دست رفته را اسکن کند. می‌توانید لیستی از توکن‌ها و قراردادهای توکن را در BscScan.com بیابید. برای ارسال رمز ارز ETH با استاندارد ERC20 به BSC، روی (Binance-Peg Ethereum Token (ETH کلیک کرده تا قرارداد توکن خود را پیدا کنید.

بازیابی رمز ارز bep20 و erc20

8. برای آماده سازی مرحله بعدی برای بازیابی توکن اشتباه ارسال شده به BEP20، قرارداد رمز ارز را کپی کرده و قسمت Decimals را یادداشت کنید.

بازیابی ارز اشتباه به erc20

9. از لیست کشویی، شبکه [BSC Mainnet] را انتخاب کرده، گزینه Add Token را زده و سپس بر روی Custom Token کلیک کنید.

آموزش روش بازیابی ارز دیجیتال اشتباه

10. آدرس قرارداد رمز ارز، نماد توکن و Decimals را با دقت وارد کرده و بر روی گزینه Add Token بزنید. برای مثال رمز ارز ETH ما، این موارد عبارتند از:

Token Contract Address: 0x2170ed0880ac9a755fd29b2688956bd959f933f8
Token Symbol: ETH
Decimals of Precision: 18

آموزش روش بازیابی ارز دیجیتال اشتباه bep20

11. اکنون باید توکن‌های ETH گمشده را در موجودی کیف پول خود مشاهده کنید. از اینجا، شما می‌توانید آن را به آدرس کیف پول BEP20 حساب صرافی بایننس خود ارسال کنید. در صورت تمایل می توانید از Binance Bridge یا MetaMask نیز استفاده کنید تا رمز خود را به ERC20 تبدیل کنید.

بازیابی ارسال اشتباه ارز دیجیتال BEP20 و ERC20 از کیف پول حضانتی یا صرافی

در صورتی که ارز دیجیتال خود را به اشتباه به یک شبکه بلاک چین نادرست در کیف پول‌های حضانتی و یا صرافی‌ها ارسال کرده‌اید، باید با پشتیبانی آن‌ها تماس برقرار کنید.

برخی از ارائه دهندگان کیف پول حضانتی ممکن است با دریافت هزینه‌ای به شما کمک کنند یا به شما امکان دسترسی به کلیدهای خصوصی خود را دهند. سپس می‌توانید کلید خصوصی را در یک والت که از شبکه بایننس اسمارت چین پشتیبانی کنند وارد کنید. اما متاسفانه اکثر آن‌ها، از جمله صرافی‌ها، کلید خصوصی به شما ارائه نمی‌دهند.

توجه داشته باشید در صورتی که هنگام واریز رمز ارز به بایننس اگر بلاک چین نادرستی را انتخاب کنید، بایننس در بازیابی آن‌ها نمی‌تواند کمکی کند.

سخن پایانی

انتخاب شبکه انتقال صحیح یکی از مشکل‌ترین قسمت‌های برداشت رمز ارز از بایننس است. اما وقتی همه چیز را در مورد آن بدانید، دیگر ارز دیجیتال بیت کوین یا رمز ارز ETH خود را به شبکه اشتباه ارسال نخواهید کرد و نیاز به بازیابی توکن‌های BEP20 و ERC20 مطابق با این آموزش نخواهد بود. در بیشتر موارد، با یک کیف پول استاندارد، محل ذخیره دارایی شما امن بوده و با کمی کار قابل بازیابی است.

منبع: Academy.binance


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (56 نظر)
اسماعیل جوزا

سلام میشه راهنماییم کنید با استفاده از شبکهTRC20 مقداری تتر به کیف پول کوینومیم انتقال دادم، بعدا متوجه شدم که کوینومی از TRC20 پشتیبانی نمیکنه، به پشتیبانیش پیام دادم گفت یا باید صبر کنی 2یا3 ماه دیگه TRC20 رو پشتیبانی میکنه یا اگه الان تتر میخوای برو اپ ترون لینک رو دان کن و عبارات بازیابی رو بزن تا بتونی از اونجا به تترات دسترسی پیدا کنی که طبق حرفش اینکارو کردم ولی ترون لینک اصلا عبارت بتزیابی رو صحیح نمیدونه ک وارد بشه لطفا لطفا راهنماییم کن که دارم دلسرد میشم ممنونم

0 پاسخ دهید
15:25:59 1400/01/31
مجتبی انصاری

سلام. قبلا موارد مشابه این مورد بوده. توی یه والت دیگه مثل ترون لینک یا تراست ولت، کیف پولتون رو ایمپورت کنید و حل میشه مشکل

0 پاسخ دهید
15:25:59 1400/01/31
محمد

سلام کاشکی روش باز یابی ارز تو کیف کوینومی رو یاد می‌دادید. ما مشگل داریم تو باز یابی ارز

0 پاسخ دهید
00:37:02 1400/02/01
حلیه آقامیری

سلام. هست این مطلب سرچ کنین یا از این لینک استفاده کنین: https://ircryptocurrency.com/how-to-chane-coinomi-wallets-password/

0 پاسخ دهید
00:37:02 1400/02/01
hossein

سلام چه تفاوتی BEP2 و BEP20 از هم دارند ؟ و برای ما کاربرها در نقل و انتقال ارز دیجیتال BEP2 و BEP20 چه تفاوتی داره ؟ متشکرم.

0 پاسخ دهید
12:38:19 1400/02/02
حلیه آقامیری

سلام. لینک مقاله مربوطه در داخل متن درج شده. این مطلب رو مطالعه فرمائید: https://ircryptocurrency.com/bep2-bep20-erc20/

0 پاسخ دهید
12:38:19 1400/02/02
شمسی مداحی

سلام امروز مقداری بیت کوین از بایننس به ادرس بیتکوین کش تراست ولت انتقال دادم ایا امکان بازیابی هست؟ ممنون میشم جواب بدین

0 پاسخ دهید
00:59:21 1400/02/08
مجتبی انصاری

سلام. مطابق با این آموزش عمل کنید: https://www.reddit.com/r/btc/comments/6r6w5y/i_accidentally_sent_bitcoin_to_a_bitcoin_cash/

0 پاسخ دهید
00:59:21 1400/02/08
مریم اشکی

سلام من ازصرافی ارزجو ارز فانتوم خریدم گفتن باشبکه erc20باشه ومنم چون توی کیف پول تراست ولتم فانتوم شبکهbep20بود رفتم سایت اتراسکن و اونجا فانتوم روزدم و به کیف پولم اضاف کردم واونام انتقال دادن ولی توی کیف پولم نشون نداد وهمینطور هش رو ک توی بلاکچین یا اتراسکن میزنم وجودنداره ولی توی فانتوم اسکن نشون میده موجودی توی ادرسو الان من برای بازیابی چکارکنم پشتیبانی هم یه سایت گفته ولی من اعتمادندارم ممنونم ک راهنمایی کنین

0 پاسخ دهید
23:50:20 1400/02/08
مجتبی انصاری

سلام. ببنید آدرس bep20 شما دقیقا با آدرس erc20 یکسانه و اگه صرافی از طریق erc20 برای شما فرستاده باشه، شما الان باید ftm مبتنی بر استاندارد erc20 رو داشته باشید. منظورتون از اینکه رفتید اتراسکن و اونجا فانتوم رو زدید چیه؟ چه آدرسی منظورتونه؟ شما باید آدرس کیف پول خودتون رو میدادید.

0 پاسخ دهید
23:50:20 1400/02/08
مسعود

سلام مقدار ‌‌حدودارزش ۱۰۰دلار BAL را از کریپتولند به تراست والت ،به جای درخواست ERC20 با BEP20 فرستادم میشه بر گردانم امروز ۹ روز گذشته

0 پاسخ دهید
17:46:17 1400/02/09
محمد صفار

با سلام من مقداری ماتیک به متاماسک منتقل کردم. ولی موجودیم همچنان صفر هست! احتمالا شبکه رو اشتباه انتخاب کردم. الان باید چکار کنم ؟!

0 پاسخ دهید
17:21:22 1400/02/10
روح اله

سلام من مقدار۶۰۰۰ارز بی تی تی از بیت برگ خریدم به کیف پول کوینمی اما داخل کیف نیست ولی در قسمت ترون لینک ارسال ارزم هست ولی دست رسی بهش ندارم که بتونم انتقال بدم

0 پاسخ دهید
08:47:13 1400/02/11
عرفان نجاتی

سلام ممنون از اطلاعاتتون از بایننس ، اتریوم تحت شبکه bsc انتقال دادم به اتمیک ، متاسفانه پشتیبانی نمیکنه تراست ولت هم نصب کردم ، ولی اتریوم ۲۸ روزه که نمیاد

0 پاسخ دهید
02:04:05 1400/02/12
مجتبی انصاری

سلام. مطابق با آموزش انجام بدید مراحل رو مشکل حل میشه

0 پاسخ دهید
02:04:05 1400/02/12
مسعودسرابیان

سلام ارز bnb رو با bep20 به لجر خودم با erc20 انتقال دادم و این ارز تو لجر دریافت نشده اما تاییدیه بایننس مبنی بر انجام تراکنش انجام شده و این تراکنش تو شبکه گم شده چجوری میتونم ارز رو برگردونم؟

0 پاسخ دهید
15:16:46 1400/02/12
عباس شیخی

سلام بنده در تراست ولتم busd دارم و میخام به صرافی نوبیتکس منتقل کنم لطفا با جزییات توضیح دهید و کمکم کنید . خیلی ممنونم

0 پاسخ دهید
01:01:51 1400/02/13
مجتبی انصاری

صرافی که فرمودید اول باید بررسی کنید که busd پشتیبانی میکنه یا خیر. اگه نکنه، راهی وجود نداره

0 پاسخ دهید
01:01:51 1400/02/13
Yaser

سلام.، من از بایننس 151 تتر شبکه trc20 انتقال دادم به اکسیر ولی حواسم نبود ادرس ترون رو بجای ادرس تتر وارد کردم..بجایی که ارور بده تو اکسیر 150 ترون اضافه شد :|...اکسیر میگه دست ما نیست بایننسم ایمیل جواب نمیده..من باید چیکار کنم..کسی میدونه ؟

0 پاسخ دهید
22:34:26 1400/02/13
سید رضا مهربخش

موقعیکه ممو رو اشتباه وارد کرده باشیم چطور میشه ارزها رو برگرداند

0 پاسخ دهید
00:11:47 1400/02/14
مجتبی انصاری

باید با پشتیبانی صرافی ارتباط برقرار کنین مشکل رو حل میکنن

0 پاسخ دهید
00:11:47 1400/02/14
علی

سلام وقت بخیر. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید، ارز Link رو از صرافی کریپتو اشتباها با شبکه BEP2 انتقال دادم به تراست ولت، که بعد متوجه شدم باید برای انتقال به تراست ولت از شبمه ERC20 استفاده میکردم، الان ارز از صرافی کم شده اما به تراست ولت وارد نشد. آیا امکان حل مشکل و بازیابی هست؟ با تشکر از شما

0 پاسخ دهید
15:44:53 1400/02/14
حلیه آقامیری

سلام. مراحل کامل و مو به مو در مطلب توضیح داده شده. لطفا مطالعه کنین زیاد وقت نمیگیره ازتون

0 پاسخ دهید
15:44:53 1400/02/14
سید رضا مهربخش

توضیحات بالا بسبار نخصصی بوده , و عملا بازیابی ارز با اشتباه در ارسال به شبکه دیگر, شبیه ناممکنه,متاماسک رو مثال میرنید, و بحدی ناآشناست که معلوم نیست چطور بایدذارز رو برگردوندذبه کیف پول. خب به ما با یک مبلغی آموزش بدید , من ی ملت رو نجات بدم,ذالان تو گروه ها خیلی هستند ارز از دست دادند.

0 پاسخ دهید
21:07:17 1400/02/14
مجتبی انصاری

سلام. آموزش کامل متامسک توی وبسایت موجوده دوست عزیز

0 پاسخ دهید
21:07:17 1400/02/14
امیر محمودنژاد

سلام من مقداری رمز ارز sushiرو از صرافی اکسکوینو به تراست والت انتقال دادم ولی فکر کنم ادرس رو اشتباه زدم یا موجود نیست ، الان دسترسی بهش ندارم میشه راهنمایی کنین ممنون میشم.

0 پاسخ دهید
01:15:48 1400/02/16
احسان ارشدی خراسانی

سلام وقت به خیر من از صرافی ایرانی ارز fantom در شبکه bep2 خریدم اما اشتباهی آدرس ارز fantom token درشبکه erc20 رو دادم کیف پولم هم تراست ولت است آیا راهی برای بازیابی است؟

0 پاسخ دهید
11:20:50 1400/02/18
فرهاد

سلام وقت شما بخیر . ببخشید من مقداری ارز busd-bep20 را از کیف پول تراست به کیف پول اتومیک انتقال داردم و‌متاسفانه اطلاع نداشتم که اتومیک از erc20 حمایت میکنه و پس از ایمیل به اتومیک به من روش بازیابی از کیف پول متاماسک را پیشنهاد داد و من توانستم از طریق متاماسک موجودی را ببینم اما هر کاری میکنم بدلیل عدم gas اترویم ( کارموزد ) ارز busd قابل جابجایی نمیباشد , درصورتی که هم در اتومیک و هم در خود متامسک موجودی اتریوم دارم ، آیا میتوانید راهنمایی کنید واقعا سپسگذارم میشوم از محبتتون 🙏☘️🙏

0 پاسخ دهید
16:18:33 1400/02/18
مجتبی انصاری

سلام. برای ارسال رمز ارز مبتنی بر bep20 نیاز به bnb برای پرداخت کارمزد دارید

0 پاسخ دهید
16:18:33 1400/02/18
هادی شیخ عظیمی

سلام یکی از دوستام میخواست به تراست ولتم uniswap بزنه گفت آدرس uniswap بر پایه ی bep20 رو بده من اشتباهی آدرس uniswap بر پایه ی erc20 رو دادم و اونم زد اما توی تراست ولتم نیومده چطوری باید بازیابی کرد؟؟؟

0 پاسخ دهید
19:23:53 1400/02/18
حلیه آقامیری

سلام. داخل متن که کامل توضیح داده شده دوست عزیز

0 پاسخ دهید
19:23:53 1400/02/18
Zeynab

سلام من خواستم ارز تتر رو انتقال بدم به کیف پول یکی بعد اون آدرس ترون فرستاده من به همون ادرس تتر انتقال دادم الان قابل برگشت هست؟؟؟تتر من

0 پاسخ دهید
23:40:58 1400/02/18
مجتبی انصاری

سلام. بستگی داره تتر خودتون بر بستر چه استانداردی بوده باشه. اگه تتر شما چیزی جز TRC20 بوده، خیر برگشت پذیر نیست

0 پاسخ دهید
23:40:58 1400/02/18
مهرداد

سلام خسته نباشید. من از یه صرافی ارز btt رو خواستم انتقال بدم به یه صرافی دیگه ادرس کیف پول trx رو به اشتباه وارد کردم برای انتقال و ارز btt من از صرافی مبدا خارج شد ولی خبری ازش نیست میخواستم ببینم امکال برگشت داره یا نه؟ ممنون

0 پاسخ دهید
23:42:19 1400/02/18
حلیه آقامیری

سلام. باید به خود صرافی تیکت بزنین

0 پاسخ دهید
23:42:19 1400/02/18
ناهید سپیانی

سلام و عرض ادب تشکر از مطلب کاربردی که گذاشتین. اشتباهی که من کردم به این صورت بود که شبکه ها رو مشابه و هر دو را BEP20 انتخاب کردم ولی به اشتباه از بایننس، تتر رو ،به آدرس کیف پول BNB انتقال دادم. کیف پولم تراست والت هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنون.

0 پاسخ دهید
14:32:26 1400/02/19
مجتبی انصاری

سلام. بایننس به شما اجازه نمیده که وقتی bep20 انتخاب میکنید، آدرس bep2 وارد کنید برای ارسال. اصلا همچین ارسالی از بایننس ممکن نیست و خودش به صورت خودکار، شبکه رو شناسایی میکنه و از طریق همون بستر میفرسته

0 پاسخ دهید
14:32:26 1400/02/19
بهار

سلام مقداری وی چین به آدرس اتریوم والت تراستم که مربوط به این ارز نبوده ارسال شده و در اکسپلورر قابل مشاهده است ولی در کیف پولم نیامده و در دسترس نیست. آیا امکان انتقال از این آدرس اشتباه به آدرس صحیح این ارز وجود داره؟؟ میشه لطفا راهنماییم کنین.

0 پاسخ دهید
17:00:04 1400/02/19
مهراب

سلام بنده موقع فروش ارزی که سند و زدم چون ممو رو اشتباه زده بودم .پیام اومد اصلاح کنید .من به جای اصلاح لغو رو زدم .الان ارزم به کیف پولم برنگشته .چکار کنم

0 پاسخ دهید
21:34:10 1400/02/19
فرهاد

سلام وقت شما بخیر . ببخشید من مقداری ارز busd-bep20 را از کیف پول تراست به کیف پول اتومیک انتقال داردم و‌متاسفانه اطلاع نداشتم که اتومیک از erc20 حمایت میکنه و پس از ایمیل به اتومیک به من روش بازیابی از کیف پول متاماسک را پیشنهاد داد و من توانستم از طریق متاماسک موجودی را ببینم اما هر کاری میکنم بدلیل عدم gas اترویم ( کارموزد ) ارز busd قابل جابجایی نمیباشد , درصورتی که هم در اتومیک و هم در خود متامسک موجودی اتریوم دارم ، آیا میتوانید راهنمایی کنید واقعا سپسگذارم میشوم از محبتتون 🙏☘️🙏

0 پاسخ دهید
13:02:07 1400/02/20
پوریا امیری

سلام وقت بخیر من از صرافی ایرانی چین لینک رو تو شبکه BEP20 انتقال دادم به کیف پول اتومیک،ولی کیف پول اتومیک از شبکه BEP20 پشتیبانی نمیکنه. ۱۲ کلمه بازیابی تو کیف پول metamask بازیابی کردم و مراحلی ک تو سایت راهنمایی کرده بودین هم انجام دادم ولی همچنان موجودی صفر

0 پاسخ دهید
13:54:09 1400/02/20
Milladnaderi

سلام توروخدا خواهش میکنم کمکم کنید،من از کیف پول تراست ولت خودم مبلغ ۳.۳واحد اتریوم کلاسیک کوین به کیف پول دوم خودم به آدرس اتریوم کلاسیک bep20 اشتباهی ارسال کردم والان هیچ مبلغی به کیف من واریز نشده

0 پاسخ دهید
20:30:43 1400/02/20
نادر

باسلام مقداری تتر از شبکه trc20 یک صرافی داخلی به اشتباه فرستادم شبکه bscصرافی کوینیکس الان چطور میشه پولو برگردوند ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
02:06:30 1400/02/21
حلیه آقامیری

سلام. باید به خود کوینکس تیکت بزنین

0 پاسخ دهید
02:06:30 1400/02/21
علی حیدری

سلام منم دقیقا همین اشتباه رو کردم شما موفق شدید مشکل رو حل کنید؟؟

0 پاسخ دهید
02:06:30 1400/02/21
رضا بهمئی

خسته نباشید ، من ارز اسلار رو از کیف پول اتومیک ولت به صرافی نوبیتکس انتقال دادم همه آدرس ها رو درست زدم ولی تگ یا ممو رو وارد نکردم ، ارزم نرسید!!! خواهشا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
07:21:14 1400/02/21
مجتبی انصاری

با پشتیبانی نوبیتکس در میون بذارید

0 پاسخ دهید
07:21:14 1400/02/21
سامان عزیزی

سلام تتر رو از coinex به excoino فرستادم اشتباهی تتر trc20 رو به تتر bsc انتقال دادم پول خیلی زیادیه خواهش میکنم کمک کنید. ایا قابل بازیابیه اگه قابل بازیابی کدوم قسمتو باید انجام بدم خواهش میکنم

0 پاسخ دهید
07:51:44 1400/02/21
حلیه آقامیری

سلام. چون به صرافی فرستادین باید به خود صرافی هم تیکت بزنین مشکل رو بگین

0 پاسخ دهید
07:51:44 1400/02/21
وحید

سلام و وقت بخیر من از صراف ایرانی اتریوم انتقال دادم به کوینومی با شبکه BEP20 که کوینومی پشتیبانی نمیکرد. دستورات بالا را مرحله به مرحله درست رفتم ETH اضافه شد اما مقدار را صفر نشان میدهد. میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

0 پاسخ دهید
19:37:55 1400/02/21
مجتبی انصاری

منظورتون از اضافه شد چیه؟ خب اضافه که بشه قاعدتا نباید موجودی صفر باشه

0 پاسخ دهید
19:37:55 1400/02/21
حسین عبدیل زاده

سلام چجوری میتونم تو تراست والت تتر erc20 را به تتر bep20 تبدیل کنم. ممنون میشم راهنماییم کنین.

0 پاسخ دهید
22:06:59 1400/02/21
مجتبی انصاری

سلام. از طریق تراست والت مقدور نیست. باید از یکی از مواردی که توی همین مطلب گفته شد استفاده کنید، مثلا تترتون رو بفرستید صرافی بایننس و مجددا در قالب bep20 برداشت کنید

0 پاسخ دهید
22:06:59 1400/02/21
محمد پ

سلام میخواستم بپرسم اگه اشتباهی با شبکه bep20 به آدرس ولت bep2 کوین انتقال بدیم امکان برگشت پول هست یا نه؟

0 پاسخ دهید
00:21:25 1400/02/22
مجتبی انصاری

سلام. امکان بازیابی در این حالت وجود نداره

0 پاسخ دهید
00:21:25 1400/02/22
حسین نعیمی

سلام من اشتباهی ارز btt رو از کیف تراس ولت می خواستم به کوینکس بریزم ولی ادرس bttرو تو بستر trc10به اشتباه به ادرس بیت کوین ریختم .حالا موندم از کجا پیگیری کنم که بتونم برگردونمش و hash و... دارم ..لطفا راهنمایی کنید ..ممنون

0 پاسخ دهید
11:47:52 1400/02/22