معرفی بهترین کیف پول های اتریوم


قبل از اینکه بتوانید به معامله و خرید و فروش اتریوم بپردازید، باید مکانی برای ذخیره آن داشته باشید. در دنیای ارزهای دیجیتال، به این مکان، والت اتریوم گفته می شود. در این مقاله قرار است بهترین کیف پول های اتریوم در سال 2019 را به شما معرفی کنیم.

کیف پول اتریوم در اصل نرم افزاری است که به شما اجازه می دهد تا سرمایه خود را ذخیره کرده، به راحتی تراکنش انجام دهید و هر زمانی که مایل بودید، موجودی خود را بررسی کنید.

باید توجه کنید که این کیف پول های اتریوم مشابه کیف پول های فیزیکی مرسوم نیستند. اتریوم به صورت واقعی در کیف پول شما یا هر جای دیگری ذخیره نمی‌شود و همانند سایر ارزهای دیجیتال، به شکل ملموسی وجود ندارد. همه این موجودی ها روی بلاکچین، ثبت می شوند و کیف پول شما، صرفاً از طریق تعامل با بلاکچین است که قادر به انجام تراکنش ها می باشد.

آدرس عمومی کیف پول اتریوم

کیف پول ها دارای آدرس عمومی هستند که از حروف و اعدادی تشکیل شده است که به صورت تصادفی کنار هم قرار گرفته اند. اگر شخصی، قصد دارد برای شما اتر ارسال کند، باید آن را برای این آدرس بفرستد. این آدرس، تحت عنوان «کلید عمومی» نیز شناخته می شود و در واقع مالکیت سکه ها را منتقل می کند.

آنچه که در کیف پول شما ذخیره می شود، «کلید خصوصی» شما می باشد. کلید خصوصی، رمز عبوری است که برای امضای تراکنش ها و باز کردن قفل سکه هایی که برای شما ارسال شده، به آن نیاز دارید. اگر نمی خواهید که اتر شما، مورد سرقت قرار بگیرد، حتماً کلید خصوصی خود را مخفی نگه دارید.

کلیدهای خصوصی و عمومی، جفت هستند، به این معنی که دو رشته از اعداد و حروف باید هم خوانی داشته باشند، تا تراکنش شما انجام شود.

 

کیف پول اتریوم

نحوه انتخاب کیف پول

کیف پول اختصاصی شما یا شخص ثالث

ساده ترین راه برای ذخیره اتریوم، ذخیره آن در یک کیف پول اتریوم شخص ثالث (به عنوان مثال، کیف پول ارائه شده توسط یک بازار مبادله) است. البته، در این روش، دسترسی آسانی به سرمایه های خود خواهید داشت و نگهداری توکن ها در بازار مبادله، سرعت معامله را افزایش خواهد داد. اما اگر این روش را انتخاب کنید، کنترل کامل سرمایه شما، بر عهده بازار مبادله خواهد بود، چرا که به عنوان شخص ثالث، کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند. علاوه بر این، تاریخچه ارزهای دیجیتال، مملو از نمونه هایی از بازارهای مبادله است که هک شده اند و سرمایه کاربران آنها به سرقت رفته است.

پلتفرم اتریوم، به شما این اجازه را می دهد که برای خودتان، یک کیف پول شخصی ایجاد کنید و شما گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. در این روش، فقط شما و خود شما کنترل کلید خصوصی (و متعاقباً دسترسی به سرمایه تان) را در اختیار دارید.

 Full node 

اجرای full node، دسترسی مستقیم به بلاکچین اتریوم را برای شما ممکن می سازد. اگر این نوع کیف پول را نداشته باشید، باید برای دریافت اطلاعات لازم و تأیید تراکنش ها به یک گره دیگر، متصل شوید. 

عملکرد یک کیف پول full node، مستلزم دانلود کامل بلاکچین اتریوم است. در اصل، این کیف پول، کامپیوتر شما را به یک گره تبدیل می کند، نهادی که کل شبکه را با به روزرسانی بلاکچین از طریق رسیدن به توافق در مورد مشروعیت معاملات با سایر گره ها، پشتیبانی می کند. این مورد فقط در صورتی ممکن است که از یک کیف پول دسکتاپ استفاده کنید، چرا که حجم بلاکچین، چندین گیگابایت است و به طور پیوسته حجم آن افزایش می یابد.

کیف پول اتریوم

کیف پول گرم یا سرد اتریوم

دو دسته بندی کلی برای کیف پول های اتریوم وجود دارد: گرم و سرد.

کیف پول گرم، کلیدهای شما را به صورت آنلاین ذخیره می کند، بنابراین تا زمانی که مجهز به اینترنت باشید، در هر جای دنیا می توانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. اما قطعاً، این روش بهترین گزینه نیست چرا که قابل هک بوده و ممکن است سرمایه شما به سرقت برود. از سوی دیگر، کیف پول های سرد، کلیدهای شما را به صورت آفلاین ذخیره می کنند و زمانی که به آنها نیاز دارید، فقط باید به صورت آنلاین متصل شوید. بدیهی است که این مورد از امنیت بیشتری برخوردار بوده و خطر حمله هکرها کمتر است.

نحوه ایجاد کیف پول اتریوم اختصاصی

ایجاد کیف پول اتریوم اختصاصی تا حدودی آسان است، به ویژه از زمانی که پلتفرم اتریوم، یک سرویس کیف پول رسمی با نام MyEtherWallet عرضه کرده است. در ادامه با نحوه ایجاد آن، آشنا می شویم.

زمانی که به وب سایت مراجعه می کنید، با چندین پیام امنیتی روبرو می شوید. آنها را مطالعه کنید چرا که برای آشنایی با نحوه کار و اقداماتی که برای محافظت از سرمایه خود باید در نظر بگیرید، موثر هستند.

هر چه زودتر آنها را بخوانید، گزینه ایجاد رمز عبور و راه اندازی یک کیف پول جدید را مشاهده خواهید کرد. زمانی که یک رمزعبور قدرتمند را ایجاد کردید، با گزینه دانلود فایل دخیره کلید رو به رو خواهید شد. در معاملات دنیای ارز دیجیتال، شما هیچ وقت در امنیت کامل نخواهید بود، بنابراین توصیه می شود که این کار را انجام دهید و آن را در یک مکان امن، ذخیره کنید.

گام بعدی از اهمیت زیادی برخوردار است:

کلید خصوصی خود را ذخیره کنید. برگردید، آن را به خاطر بسپارید، آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در یک جعبه امن، قرار دهید. هر اقدامی که شما را مطمئن می کند که هرگز آن را گم نخواهید کرد و دست شخص دیگری به آن نخواهد رسید، انجام دهید.

سپس می توانید، با کپی و جایگذاری کلید خصوصی خود یا آپلود فایل ذخیره کلید، قفل کیف پول خود را باز کنید. راه های متعدد دیگری برای باز کردن قفل کیف پول وجود دارد، اما همین موارد، برای کاربران تازه کار، مناسب ترین روش هستند.

حالا همه کارها را انجام داده اید، دفعه بعدی که  می خواهید به کیف پول دسترسی پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوباره وارد وب سایت شوید. در آنجا می توانید آدرس عمومی کیف پول خود و موجودی خود را مشاهده کنید.

راهنمای فوق، به ساده ترین و پرکاربردترین روش ساخت کیف پول اتر می پردازد. کیف پول های متنوع دیگری نیز وجود دارد که پروسه ساخت آنها کمی متفاوت است.

کیف پول کاغذی اتریوم

شاید کیف پول کاغذی اتریوم ، امن ترین گزینه برای ذخیره اتریوم باشد. در اصل این کیف پول، فقط یک تکه کاغذ است که کد روی آن نوشته شده است. بزرگترین مزیت کیف پول کاغذی ، این است که نه به اینترنت متصل است و نه اینکه لازم است در کامپیوتر شما ذخیره شود. این تکه کاغذ، می تواند همیشه همراه شما باشد. کیف پول کاغذی سرمایه ها را در برابر حمله هکرها و همچنین سارقان فیزیکی (بستگی به نحوه مخفی کردن آن دارد)، مصون نگه می دارد.

کیف پول اتریوم

برای ایجاد یک کیف پول کاغذی، در MyEtherWallet، یک کیف پول جدید ایجاد کنید، فایل ذخیره کلید را دانلود کنید و دکمه پرینت را فشار دهید. یک تکه کاغذ از پرینتر بیرون خواهد آمد که شامل کلیدهای عمومی و خصوصی شما و همچین کد QR است تا بتوانید آن را اسکن کنید.

برای امنیت بیشتر می توانید از سایر ژنراتورهای آنلاین استفاده کنید و قبل از تولید آدرس یک کیف پول جدید، اتصال به اینترنت را قطع کنید. این یک اقدام احتیاطی امنیتی برای مواردی است که وب سایت، اطلاعات کیف پول شما را برای یک هکر ارسال می کند.

کیف پول های موبایل اتریوم

کیف پول های موبایل، اغلب تحت عنوان «لایت» هستند چرا که عملکرد آنها نیازی به دانلود کامل بلاکچین ندارد. در عوض، به اطلاعات دقیقی که ماینرها یا گره ها از وضعیت فعلی شبکه برای آن ارسال می کنند، متکی است. این کیف پول ها برای استفاده در زمان فعال، عالی هستند و دسترسی شما به اتریوم را در هر زمانی که ارتباط تلفنی دارید، ممکن می سازد. با این وجود، از آنجایی که «لایت» هستند، به آسانی هک می شوند.

کیف پول اتریوم

در زمان نگارش این متن، محبوب ترین کیف پول موبایل سازگار اتریوم، Jaxx می باشد. این کیف پول برای دسکتاپ ویندوز، MacOS و Linux و همچنین در گوشی های هوشمند و روی سیستم های ios یا اندروید قابل اجرا است.

مهم ترین ویژگی کیف پول این است که کلیدهای خصوصی، هرگز دستگاه را ترک نمی کنند. نیازی به ثبت نام یا ارائه اطلاعات شخصی نیز نمی باشد.

  • Coinomi یکی دیگر از گزینه های مطرح است که کلیدهای شما را در دستگاه حفظ کرده و امکان ذخیره 18 سکه متفاوت و 214 توکن را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این، مبادله سریع ارزهای کریپتو را ممکن می سازد. در حال حاضر، فقط برای سیستم اندروید قابل استفاده بود و نسخه ios آن در آینده نزدیک عرضه خواهد شد.  
  • Atomic یک کیف پول اتریوم محبوب است که به صورت چندارزی می باشد، بیش از 500 سکه و توکن را پشتیبانی می کند. برای MacOS، , Linux, Windows Android و iOS فعال است. شما می توانید در یک فضای کاربردوستانه که توسط یک دانه حافظه ای پشتیانی می شود، اتر را خریداری کنید، مبادله کنید، مدیریت کنید و از آن حفاظت کنید.

کیف پول دسکتاپ اتریوم

کیف پول های دسکتاپ در کامپیوتر یا لپ تاپ شما اجرا می شوند. شما می توانید نسخه کامل بلاکچین اتریوم را دانلود کنید یا اینکه از نسخه لایت استفاده کنید. با اینکه مورد دوم آسان تر است، مورد اول امنیت بیشتری را تأمین می کند، چرا که نیازی به اطلاعات ارسالی دقیق ماینرها یا گره ها ندارد و خودش معامله را تأیید می کند.

کیف پول اتریوم

ساخت و استفاده کیف پول های دسکتاپ، آسان است. این کیف پول ها راحت و کاملاً امن هستند چرا که فقط از طریق کامپیوتری که دانلود شده اند، قابل استفاده هستند. علاوه بر این، اگر کامپیوتر شما دزدیده شود، شما با خطر بزرگ از دست دادن همه سرمایه خود رو به رو خواهید شد.

تعدادی از بهترین کیف پول های دسکتاپ که در حال حاضر موجود هستند، عبارتند از:

  • Exodus: یک کیف پول چند ارزی با فضای کاربردوستانه است که کلیدها را روی دستگاه خود ذخیره می کند. با استفاده از این کیف پول، می توانید ارزهای کریپتو خود را بدون هیچ دردسری مبادله کنید. با این وجود، این کیف پول کاملاً منبع باز نیست، یعنی برخی قسمت های کد آن، توسط جامعه قابل مشاهده و بررسی نیست.
  • MetaMask: توسعه یافته گوگل کروم بوده و کلیدهای شما را روی دستگاه خود ذخیره می کند، این ویژگی آن را به یک کیف پول دسکتاپ، تبدیل کرده است. استفاده از آن، بسیار آسان است و شما می توانید برای ذخیره، ارسال و دریافت اتر از آن استفاده کنید. علاوه بر این، به شما این اجازه را می دهد که از سایر اپلیکیشن های غیرمتمرکز داخل آن نیز، استفاده کنید.
  • Atomic: یک کیف پول محبوب است که برای MacOS، Windows و Linux قابل استفاده است. کلیدها کدگذاری شده و در دستگاه ذخیره می شوند. این کیف پول، بیش از 500 سکه و توکن را پشتیبانی می کند. علاوه بر این، مجهز به یک سرویس مبادله فوری و گزینه خرید کریپتو می باشد.
  • Mist: یک کیف پول رسمی اتریوم است که در هنگام استفاده از آن نباید خیلی نگران مسائل امنیتی باشید. این کیف پول، مشابه Exodus بوده ولی از فضای کاربردوستانه کمتری برخوردار است.

کیف پول وب اتریوم

کیف پول های وب یا آنلاین، از ذخیره ابری استفاده می کنند و از هر مکانی قابل دسترسی هستند. این کیف پول ها، در مقایسه با کیف پول های دیگر از سرعت بیشتری برخوردارند. اما چون کلیدهای شما به صورت آنلاین ذخیره می شوند و این کار، اغلب روی یک سرور شخص ثالث صورت می گیرد، به شدت در معرض حملات سایبری، بدافزارها، کلاهبرداری های فیشینگ و هکرها قرار می گیرند. علاوه بر این، این کیف پول، اساساً کیف پول شما نیست، چرا که توسط یک شرکت تهیه شده و امنیت سرمایه شما، کاملاً خارج از کنترل شماست.

کیف پول اتریوم

MyEtherWallet در اصل، یک کیف پول وب می باشد، اما از امنیت بیشتری برخوردار است چرا که کاملاً غیرمتمرکز است و کلیدهای شما را روی دستگاه خود ذخیره می کند.

سایر کیف پول های وب اتریوم، توسط بازارهای مبادله ارائه شده اند. می توانید فهرستی از بازارهای مبادله پشتیبانی کننده اتریوم را در راهنمای «نحوه فروش اتریوم» مشاهده کنید.

کیف پول سخت افزاری اتریوم

کیف پول های سخت افزاری، حد نهایی ذخیره سرد ارزهای کریپتو می باشند. این کیف پول ها، به دیسک های قابل حمل قدیمی شباهت زیادی دارند، اما به طور ویژه برای استفاده ی ارزهای کریپتو طراحی شده اند. این کیف پول ها را می توان به کامپیوتر وصل کرد تا یک تراکنش انجام شود و کلیدها به صورت آفلاین و فعال، ایجاد می شوند.

با توجه به اینکه کیف پول های سخت افزاری به اینترنت متصل نیستند، سرمایه شما را از هر گونه حملات سایبری و خطر هک، در امان نگه می دارند. اکثر آنها از امکانات پشتیبانی برخوردارند تا به کاربر اطمینان دهند که اتر آنها از دست نخواهد رفت و با یک فرآیند شناسایی هویت دو مرحله ای و یک رمز عبور PIN از آنها محافظت می کند. اکثر کیف پول های مدرن، دارای یک صفحه نمایش هستند که امکان امضای تراکنش ها را در دستگاه، برای کاربر فراهم می کند.

قطعاً هزینه استفاده از این کیف پول ها، کمی بیشتر از کیف پول های نرم افزاری است، اما ارزشش را دارد به خصوص اگر قصد ذخیره مقدار زیادی اتر را داشته باشد. علاوه بر این، چون این کیف پول ها ابزاری هستند که با یک طرح ذهنی خاص ساخته شده اند، به تعداد زیادی تولید نمی شوند و ممکن است تهیه آنها دشوار باشد.

 

نام

قیمت تقریبی

صفحه نمایش

Ledger Nano S

79-99 دلار

بله

TREZOR

دلار  99

بله

KeepKey

دلار 99

بله

 

کیف پول حضانتی اتریوم

کیف پول های حضانتی اتریوم ، سرویس های شخص ثالثی هستند که دارایی دیجیتال شما را ذخیره و حفاظت می کنند. با توجه به اینکه، این کیف پول ها توسط عرضه کننده آنها، در سرورهای خود پشتیبانی می شوند مشتریان همیشه می توانند به حساب های خود دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال  custodial Ethereum Wallet کلیدهای خصوصی را حفظ می کند و سرمایه مشتریان را در ذخیره سرد، نگهداری می کند. بنابراین، در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید یا گوشی تلفن خود را گم کردید، می توانید از هر دستگاه دیگری، اتر خود را بازیابی کنید.

از جوانب دیگر، این کیف پول ها با کیف پول های دسکتاپ یا موبایل، تفاوتی ندارند و عملکرد مشابهی را ارائه می کنند. اگر برایتان مهم نیست که کنترل و محافظت از سرمایه خود را در مقابل راحتی و دسترسی آسان به شرکت واگذار کنید، این کیف پول ها به دردتان می خورد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)