معرفی بهترین کیف پول های ترون (TRX) در سال 2020


کیف پول ترون : ارز دیجیتال ترون که با حروف اختصاری TRX شناخته میشود، محصول ذهن خلاق جاستین سان است و برای غیرمتمرکز کردن اینترنت در میان کاربران ساخته شده است. پیش از اینکه به مقوله معرفی بهترین کیف پول های موبایل و اندروید و وب یا ترون اسکن والت برای نگهداری آن بپردازیم، ابتدا درباره اینکه اصلا خود TRON چی هست، صحبت میکنیم.

پروتکل ترون، یک سیستم عامل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که به کاربر اجازه میدهد محتواهای متنوعی را در سراسر دنیا تولید و ذخیره کند. فناوری انباره توضیع شده ترون، به کاربران اجازه میدهد که کنترل کاملی بر روی محتواهای خود داشته باشند و بتوانند بدون دخالت هیچ شخص ثالث یا مقام مسئول متمرکزی مثل گوگل، یوتیوب، اسپاتیفای یا امثالهم، از آنها استفاده کنند. با استفاده از این ارز دیجیتال، کاربران میتوانند محتواهای خود را مستقیما تولید کرده و در شبکه ترون آپلود کنند، بدون اینکه اصلا نیاز باشد نگران کنترل و سانسور شدن آن محتواها توسط شخص خاصی باشند.

ترونیکس (TRONIX – TRX) ارز رسمی شبکه ترون، و یک توکن ERC20 است. بنابراین برای اینکه بتوانید از این ارز دیجیتال استفاده کنید، باید کیف پول ترون مناسب آن را هم داشته باشید. درکل، وقتی که میخواهید یک کیف پول مناسب مثلا برای TRX انتخاب کنید باید یک سری نکات را هم رعایت کنید. البته پیشنهاد میکنیم که قبل از خواندن این مقاله، با کیف پول های سخت افزاری یا سرد و کیف پول های نرم افزاری یا گرم آشنا شوید.

ویژگی‌های یک کیف پول TRON مناسب

 • باید از توکن‌های TRX در شبکه پشتیبانی کند.
 • کنترل کلیدهای خصوصی باید برعهده خود کاربر باشد.
 • قابلیت‌های امنیتی نظیر پین‌کد، سیستم احراز هویت دوعاملی، ویژگی چند امضائی و… باید در آن وجود داشته باشد.
 • اینترفیس و رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد.

معرفی بهترین کیف پول های ترون در سال 2020

 • لجر نانو اس – Ledger Nano S
 • گواردا والت – Guarda Wallet
 • اکسودوس – Exodus
 • تراست والت – Trust Wallet
 • کیف پول سواپ Altcoin.io
 • کیف پول موبایل و اندروید ترون – TRON Android Wallet
 • اتمیک والت – Atomic Wallet
 • کیف پول وب ترون – TRON Web Wallet
 • افرونه کروم کیف پول ترون – TRON Chrome Extention Wallet
 • کیف پول موبایل کوبو – Cobo Mobile Wallet

کیف پول های بسیاری از ترون پشتیبانی میکنند اما در این مقاله ما میخواهیم بهترین آنها را برایتان معرفی کنیم.

لجر نانو اس – Ledger Nano S Hardware Wallet

لجر نانو اس

لجر نانو اس یکی از محبوب‌ترین و امن‌ترین کیف پول های دنیاست که یک صفحه نمایش OLED روی آن تعبیه شده است. این والت درکنار بیت کوین و برخی دیگر از آلت کوین‌ها، از TRX نیز پشتیبانی میکند. البته برای اینکه این والت از ترون پشتیبانی کند، باید firmware های آن را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب و استفاده از کیف پول لجر نانو اس روی لینک مربوطه کلیک کنید.

گواردا والت – Guarda Wallet

گواردا والت

گواردا یک کیف پول چند ارزی مطمئن و غیرکاستدی است که از بیش از 40 بلاکچین ازجمله TRX و بیش از 10,000 توکن پشتیبانی میکند. نسخه‌های مختلف این والت برای وب، دسکتاپ، موبایل (اندروید و iOS) و افزونه کروم آن موجود است.

ازجمله مهمترین ویژگی‌های گورادا والت این است که قابلیت ادغام با لجر نانو اس را دارد. صرافی داخلی و قابلیت اکسچنج کوین‌ها به یکدیگر و پشتیبانی 24/7 این والت، آن را به یکی از بهترین کیف پول های ترون تبدیل کرده است.

برای آشنایی با نحوه نصب و استفاده از کیف پول گواردا روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اکسودوس – Exodus

کیف پول اکسودوس Exodus

اکسودوس یکی از محبوب‌ترین کیف پول های دسکتاپ است که اخیرا نسخه موبایل آن نیز منتشر شده است. این والت از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال ازجمله ترون پشتیبانی میکند. مشابه دیگر کیف پول‌ها، این والت نیز برای آسودگی ریکاوری، از عبارت بازیابی استفاده میکند. اکسودوس همچنین یک صرافی داخلی دارد که سریعا میتوانید کوین‌هایتان را به یکدیگر تبدیل کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب و استفاده از کیف پول اکسودوس روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تراست والت – Trust Wallet

کیف پول تراست والت

تراست والت یکی از مطمئن‌ترین کیف پول های اندروید و iOS است که جدیدا بخشی از صرافی بایننس شده است. تراست از ارزهای مختلفی نظیر بیت کوین، اتریوم، توکن های ERC20، ترون و… پشتیبانی میکند. مانند بسیاری دیگر از والت‌ها، تراست نیز درهنگام نصب یک عبارت بازیابی به شما ارائه میکند که امنیت آن را افزایش میدهد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب و استفاده از کیف پول تراست والت روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کیف پول سواپ Altcoin.io

آلت کوین والت Altcoin.io

Altcoin.io در شرف راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز است که شما را قادر میسازد با استفاده از قابلیت سواپ و ترید آن به طور مستقیم با دیگر کاربران در ارتباط باشید.

کیف پول های آنلاینی نظیر کوین بیس، ارزهای دیجیتال شما را بجای بلاکچین، در داخل والت مبتنی بر وبی که دارند ذخیره میکنند. اگر این کیف پول هک شود، احتمال ازدست رفتن وجوه شما نیز وجود دارد. قابلیت سواپ این والت نیز به این معناست که اگر معامله‌ای موفقیت آمیز نباشد، هیچ کدام از طرفیت مبلغی را از دست نمیدهند.

برای ثبت نام در آلت کوین والت روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کیف پول موبایل و اندروید ترون – Tron Mobile & Android Wallet

ترون موبایل والت

این والت، کیف پول رسمی بنیاد شبکه TRON است و بخاطر ذات چندکاربردی که دارد، بین افراد بسیار محبوب است. اینترفیس و رابط کاربری این کیف پول ساده است و برای دخیره ترون، انعطاف پذیری زیادی دارد. بهنگام نصب این کیف پول، یک رمزعبور نیز باید برای آن انتخاب کنید که درصورت گم کردن موبایل‌تان طی 24 ساعت میتوانید آن را ریکاوری کنید و جایی برای نگارنی باقی نمیگذارد. بنابراین این والت یکی از بهترین کیف پول های ترون است.

برای آشنایی با نحوه نصب و استفاده از ترون والت روی لینک مربوطه کلیک نمائید.

اتمیک والت – Atomic Wallet

اتمیک والت

اتمیک والت بهترین کیف پولی است که برای نگهداری اتریوم کلاسیک میتوانید انتخاب کنید. این والت از 300 کوین و توکن دیگر نیز پشتیبانی میکند و هرهفته نیز با آپدیت‌های جدید، ویژگی‌ها و دارایی های مختلفی به آن افزوده میشود.

نسخه‌های دسکتاپ این والت برای ویندوز، مک، ابونتو، دبیان و فدورا در دسترس است. نسخه‌های اندروید و iOS اتمیک نیز در سال 2018 به بازار عرضه شدند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب و استفاده از کیف پول اتمیک روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کیف پول وب ترون یا ترون اسکن – TRON Web Wallet

ترون اسکن

کیف پول وب ترون یا ترون اسکن یک کیف پول آنلاین است که آن را به یکی از سریع‌ترین راه‌های ذخیره TRX تبدیل کرده است. روند ثبت نام نیز بسیار راحت است و اینترفیس ساده و کاربرپسندی هم دارد. بعد از ثبت نام یک کپی از کلیدهای خصوصی شما به صورت خودکار ذخیره میشوند که بعدا برای ریکاوری آی‌دی و رمزعبور استفاده میشود.

برای ثبت نام در کیف پول ترون اسکن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

افزونه کروم کیف پول ترون – TRON Chrome Extension Wallet

افزونه کروم کیف پول ترون

این کیف پول که در سال 2019 یکی از بهترین کیف پول های ترون معرفی شده بود، بخاطر راحتی استفاده‌ای که دارد، در لیست سال 2020 نیز قرار گرفته است. دانلود و نصب این والت خیلی راحت و سریع ایت و معاملات نیز به صورت آفلاین میتوانند انجام شوند که ریسک و خطر سرقت و سوءاستفاده از اطلاعات حساب شما را بسیار کاهش میدهد.

برای دانلود افزونه کیف پول (TRX) روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کیف پول موبایل کوبو – Cobo Mobile Wallet

کوبو موبایل والت

کوبو یکی دیگر از کیف پول های کاربرپسند TRX است که از ارزهای مختلف ازجمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ایاس، دش و بسیار دیگر پشتیبانی میکند. دانلود و نصب این والت روی موبایل‌تان بسیار راحت است و اینتفریس ساده‎ای هم دارد. سیستم احراز هویت دوعاملی که باعث میشود برای انجام هرتراکنش و خارج کردن وجوه رمزعبوری وارد کنید، امنیت این کیف پول را بسیار افزایش داده است. این والت تقریبا نوظهور است اما توانسته بین جامعه طرفداران ترون جایگاه خوبی بدست بیاورد.

برای دانلود کیف پول موبایل کوبو روی لینک مربوطه کلیک کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (2 نظر)
ali

کدوم یک از این کیف پولها کلید خصوصی رو بهمون میده؟

0 پاسخ دهید
17:07:25 1399/06/07
حلیه آقامیری

توی همه کیف پول ها کلید خصوصی رو میتونین دریافت کنین.

0 پاسخ دهید
17:07:25 1399/06/07