میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین به مقدار مشابه در سال 2017 رسید


میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین در حال افزایش است و اخیرا به بیش از 129،000 دلار، یعنی بالاترین سطح سال های گذشته رسیده است.

با ادامه یافتن بازار صعودی، میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین در بالاترین رقم خود طی یک سال گذشته قرار گرفته و آدرس‌های فعال افزایش زیادی یافته‌اند. بر اساس اطلاعات بدست آمده از بیت اینفو چارتز (BitInfoCharts)، متوسط ارزش Bitcoin ارسال شده در یک تراکنش به بالاترین سطح سال 2017 (1396) رسیده و از مرز 129،000 دلار عبور کرده است.

آخرین باری که متوسط معاملات بیت کوین به رقم بالاتر از 121،000 دلار رسیده بود، به اوت سال 2019 (مرداد و شهریور 98) برمی‌گردد، آن هم زمانی که یک یا چند تراکنش عظیم موجب شد که مجموع عملیات به بیش از 812،000 دلار برسد. در واقع این امر یک ناهنجاری بود؛ متوسط هزینه تراکنش بیت کوین از اواخر سال 2017 (پاییز 96) که قیمت BTC به بالاترین نرخ تمام شده خود یعنی زیر 20،000 دلار دست یافت نیز تا این اندازه زیاد نبود.

افزایش اخیر، نشانه‌ای از فعالیت مداوم و فزاینده در بلاک چین بیت کوین است. همزمان با این موضوع، سایر شبکه‌های ارزهای دیجیتال نیز شاهد فعالیت رکورد شکنی خود هستند. تعداد آدرس‌های روزانه و فعال بیت کوین نیز علاوه بر افزایش میانگین ارزش تراکنش های این ارز مجازی با رشد قابل توجهی رو به رو است که در ادامه مطلب بیشتر به آن می‌پردازیم.

موجی از فعالیت

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین، یعنی تعداد آدرس‌های منحصر به فرد ارسال کننده و دریافت کننده تراکنش های روزانه نیز از اواخر 2017 در بالاترین حد خود قرار گرفته و به سطح پایداری دست یافته‌ است. آدرس‌های فعال از هفته آخر اوت (4 تا 10 شهریور ماه)، به طور متوسط حدودا شامل 850،000 تراکنش در روز هستند. در اواخر سال 2017 (پاییز 96)، زمانی که بیت کوین به اوج قیمت خود رسید، آدرس‌های فعال روزانه این ارز دیجیتال به طور متوسط به رقم 1 میلیون نزدیک شد.

افزایش معاملات و میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین

با اینکه اپلیکیشن‌های امور مالی غیر متمرکز یا همان دیفای (DeFi) مبتنی بر اتریوم، نسخه‌های غیرمتمرکز خدمات مالی مانند ارائه دهندگان وام و محصولات با بهره که تحت پشتبانی حوزه رمزنگاری قرار دارند، در سال 2020 توجه زیادی را در این اکوسیستم به خود جلب کرده‌اند، با این حال رمز ارز بیت کوین نیز در این عرصه کنار گذاشته نشد. معاملات آتی BTC در برخی از صرافی‌ها به سطح رکورد شکنی رسیده و تعداد خودپردازهای بیت کوین در سرتاسر جهان از مرز 10،000 واحد گذشته است. با این که ممکن است سیستم مالی غیر متمرکز این گام سبقت را برباید، اما آمار شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که این دارایی رمزنگاری اصیل احتمالا عقب نخواهد ماند.

منبع: decryptثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)