افزایش سود استخراج بیت کوین کش و بیت کوین اس وی علی‌رغم هاوینگ آنها


اکنون و پس از گذشت چند روز از هاوینگ دو ارز بیت کوین کش و بیت کوین اس وی، سود استخراج آن‌ها افزایش یافته است به طوری که در ساعات اخیر سود آن‌ها از سود استخراج بیت کوین نیز بیشتر بوده است!

بعد از ظهر چهارشنبه هفته گذشته 20ام فروردین 99 هاوینگ بیت کوین کش، بزرگترین هاردفورک بیت کوین اتفاق افتاد و پاداش استخراج این ارز از 12.5 واحد BCH به 6.25 واحد BCH کاهش یافت. چند ساعت بعد و در بامداد جمعه 22ام فروردین نیز هاوینگ دیگر ارز مبتنی بر الگوریتم SHA256 یعنی بیت کوین اس وی رخ داد و پاداش استخراج این ارز هم به 6.25 واحد BSV کاهش یافت.

از آنجا که هاوینگ منجر به نصف شدن پاداش استخراج می‌شود، عموما انتظار می‌رود که سود استخراج نیز کاهش یابد. اما در مورد بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی این انتظار فقط برای یکی دو روز اول درست بود. بر اساس داده‌های موجود در سایت Bitinfocharts، اکنون سود استخراج بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی از بیت‌کوین نیز بیشتر شده است!

سود استخراج بیت کوین

همانطور که در تصویر بالا شخص است، اکنون بیشترین سود استخراج مربوط به بیت کوین کش با مقداری معادل با 0.131 دلار در روز به ازای هر تراهش (TH) است. پس از بیت کوین کش، بیت کوین اس وی با 0.12 دلار در روز به ازای هر تراهش در رتبه دوم قرار دارد و نهایتا بیت کوین با 0.114 دلار در روز به ازای هر تراهش در جایگاه سوم است.

علت بیشتر بودن سود استخراج در بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی را می‌توان ترک شبکه این دو ارز توسط نیمی از ماینرها و در نتیجه افزایش سودآوری سایر ماینرهای فعال دانست. از طرفی ماینرهایی که این دو شبکه را ترک نموده بودند، به نظر می‌رسد که اکنون به شبکه بیت‌کوین ملحق شده‌اند. افزایش هش ریت شبکه بیت‌کوین می‌تواند بر این ادعا صحه بگذارد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)