نقطه عطفی در راه بیت کوین کش پس از اولین هاوینگ در روز چهارشنبه


بیت کوین کش (BCH)، ارز دیجیتالی که بخاطر اختلاف نظرهای انجمن بیت کوین در سال 2017 از آن جدا و فورک شد، با اولین هاوینگ خود درحال نزدیک شدن به نقطه عطفی در مسیر خود است.

امروز، چهارشنبه 8 آوریل 2020، در بلاک 630,000 ام، تعداد بیت کوین کش هایی که در هر 10 دقیقه یکبار در هر بلاک آن تولید میشوند از 12.5 به 6.26 واحد کاهش خواهند یافت. این اولین هاوینگ بیت کوین کش است.

این رویداد یک تصویر اولیه از اتفاق بزرگتری است که ماه آینده در بلاکچین بیت کوین رخ خواهد داد. ارزش بازار بیت کوین کش نزدیک 25% ارزش بازار بیت کوین است.

بیت کوین اس‌وی (BSV) نیز که خود فورک بیت کوین کش است، دو روز دیگر هاوینگ آن اجرایی میشوند.

خود رویداد هاوینگ یک اتفاق تاریخی است چراکه جنبه‌ی ثابت بودن عرضه‌ی کوین‌های دیجیتال، نظیر بیت کوین و مشابه آن را از اکثر ارزهای دیگر بیشتر نمایان میکند. بعلاه اینکه، یکی از متغیرهای مهمی است که در گذشته باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است.

رویداد هوینگ بیت کوین کش و بیت کوین اسوی در اوایل سال جاری و زودتر اتفاق می‌افتند، بخاطر اینکه الگوریتم مدت زمان تعدیل سختی استخراج متفاوتی نسبت به بیت کوین دارند.

احتمال حمله پس از هاوینگ بیت کوین کش

این تفاوت اجرایی شدن هاوینگ ها ممکن است یک سری عواقب داشته باشد. برد جاسپر، توسعه دهنده بیت کوین اس‌وی، گفته است که در کوتاه مدت، هاوینگ این هفته برای جامعه ارزهای دیجیتال اتفاق بدی خواهد بود.

وی انتظار دارد که ماینرها موقتا از شبکه خارج شوند. منبع اصلی درآمد ماینرها پاداش استخراج بلاک هاست که بعد از هاوینگ به صورت ناگهانی نصف میشود و سودآوری بلاکچین را کاهش میدهد. ولی پاداش استخراج بیت کوین هنوز یک ماه دیگر فرصت دارد تا هاوینگ آن اجرایی و نصف شود. وی گفته:

وقتی که هاوینگ بیت کوین کش و بیت کوین اس وی اجرایی شوند، هر دوی قدرت هش خود را احتمالا بخاطر بیت کوین از دست میدهند. وی گفته در بلند مدت، بیت کوین اس وی بخاطر کاربردش به عنوان شبکه‌ای که رشد تراکنش ها را در اولویت قرار میدهد، از این اتفاق جان سالم بدر میبرد.

هش ریت روزانه بیت کوین کش و بیت کوین اس وی
هش ریت روزانه بیت کوین کش و بیت کوین اس وی – منبع CoinDesk Research

شرکت Arcane Research که یک شرکت نروژی است، تا حدودی با نظریه از دست رفتن قدرت هش شبکه موافق است. این شرکت در گزارشی که هفته پیش منتشر شده گفته است که اگر قدرت هش شبکه کاهش یابد، هر دوی این ارزهای دیجیتال در برابر حمله 51 درصدی آسیب پذیرتر خواهند شد و افراد بزهکار کنترل شبکه را در دست خواهند گرفت.

اما آقای جاسپر معتقد است که این شرایط به محض اینکه هاوینگ بیت کوین در ماه آینده اجرایی شود، تغییر میکند.

بنابراین، همه افراد روی اینکه هاوینگ به عنوان یک نقطه عطف باعث ایجاد یک اتفاق خارق‌العاده میشود اتفاق نظر ندارند.

مدیر اجرایی ارشد Bitcoin.com راجر وِر، که اوایل با نام “مسیح بیت کوین” شناخته میشد، گفته است که بخاطر سابقه هاوینگ بیت کوین، هاوینگ بیت کوین کش اتفاقی خاصی نخواهد بود. وی گفته:

دو اتفاق قبلی هم اتفاق خاصی نبودند، و من فکر میکنم این هاوینگ هم مانند دو رویداد قبلی باشد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)