ارزش بیت کوین در یک روز 9,900 دلار کاهش یافت


رمز ارز BTC این بار با ثبت یک رکورد منفی، هواداران خود را شوکه کرد. صبح امروز 5 اسفند ماه، هر واحد بیت کوین تا 9900 دلار کمتر از قیمت دیروز صبح معامله شد.

پس از یک رالی طولانی، بازار ارز دیجیتال بار دیگر روی بد خود را به معامله‌گران نشان داد. در حالی که یکشنبه شب بیت کوین موفق به ثبت رکورد قیمتی جدیدی روی 58,350 دلار شد، قیمت این رمز ارز طی معاملات شب گذشته و امروز صبح در دو مقطع به زیر 49,000 دلار رسید. آلت کوین‌ها نیز عملکردی به مراتب بدتر از رمز ارز BTC داشتند، به طوری که برترین آلت کوین بازار یعنی اتریوم، با سقوطی 23 درصدی از بالای 2,000 دلار، دو بار سطح 1,550 دلار را لمس کرد.

نقشه بازار ارز دیجیتال 5 اسفند

ریزش امروز 5 اسفند قیمت بیت کوین، سنگین‌ترین افت قیمت در تاریخ این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. در حالی که قبلا در 22 دی ماه 99، رمز ارز BTC طی یک روز 7,800 دلار از ارزش خود را از دست داد، کندل دیروز 4 اسفند ماه نشان‌دهنده سقوط 9,900 دلاری این ارز رمزنگاری شده است. البته مبنای این محاسبه بر اساس دلار بوده و بر اساس درصد میزان افت، پادشاه ارزهای دیجیتال تاکنون بارها شرایطی بدتر از وضعیت فعلی را نیز تجربه کرده است.

وضعیت نامساعد بازار فیوچرز همزمان با کاهش امروز 5 اسفند قیمت بیت کوین

ریزش سنگین قیمت بیت کوین سبب شد تا حجم زیادی از پوزیشن‌های قرارداد آتی در بازار مشتقه ارزهای دیجیتال لیکویید شود. بر اساس داده‌های بای‌بی‌تی (Bybt)، طی 24 ساعت گذشته، 4.27 میلیارد دلار پوزیشن فیوچرز لیکوئید شده که از این میزان، 80 درصد آن سفارشات لانگ (خرید) بوده است.

در میان ارزهای دیجیتال، بیت کوین با 2.04 میلیارد دلار پوزیشن لیکوئید شده در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن اتریوم، لایت کوین و ریپل به ترتیب با 988 میلیون دلار، 143.9 میلیون دلار و 134.72 میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین 1.98 میلیارد دلار از کل مقدار لیکویید شده در صرافی ارز دیجیتال بایننس اتفاق افتاده است.

شایان ذکر است که برخی از افراد بر این باورند که یکی از عوامل اصلی در ریزش اخیر، ارسال 28,000 واحد بیت کوین به صرافی جمینی دقیقا پیش از آغاز افت قیمت بوده است. موسسه تحلیلی کریپتوکوانت، سیل ورود رمز ارزهای BTC خصوصا به صرافی Gemini پیش از شروع کاهش ادامه‌دار قیمت بیت کوین تا امروز 5 اسفند را تایید کرد.

قیمت بیت کوین 5 اسفندثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)