اولین صندوق قابل معامله – ETF بیت کوین عرضه خواهد شد


به نظر می‌رسد که انتظار هواداران BTC به پایان رسیده و به زودی شاهد عرضه اولین صندوق قابل معامله یا ETF بیت کوین تا پایان سال جاری خواهیم بود.

برای اولین بار در سطح دنیا، یک صندوق قابل معامله یا ETF بیت کوین راه اندازی خواهد شد. این صندوق قرار است در بازار بورس سهام برمودا (BSX) و توسط موسسه برزیلی هش‌دکس (Hashdex) ارائه شود. علاوه بر این، پس از اخذ مجوز از نزدک توسط این شرکت در روز جمعه 28 مرداد، به زودی شاخص کریپتویی ارائه شده توسط هشدکس با نام Hashdex Nasdaq Crypto Index قابل معامله خواهد بود.

با توجه به این خبر، برمودا به عنوان یکی از مراکز بزرگ مالی بین‌المللی، بار دیگر انعطاف‌پذیری خود را در پذیرش ارز دیجیتال ثابت کرد. قرار است 3 میلیون سهام کلاس E برای این صندوق قابل معامله تا پایان سال 2020 ارائه شود.

پایان انتظار برای عرضه صندوق قابل معامله بیت کوین

سال‌هاست که سوال “چه زمانی ETF بیت کوین ارائه می‌شود؟” ذهن هواداران و مشتاقان حوزه ارزهای دیجیتال را مشغول کرده است. به نظر می‌رسد که این انتظار به پایان رسیده و رسماً شاهد عرضه صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس سهام برمودا خواهیم بود. چشم انداز این ابزار قانون گذاری شده، بیمه شده و مبتنی بر سرمایه‌گذاری نهادی در مورد بیت کوین بسیار مثبت است و می‌تواند آغازی برای ارائه صندوق‌های بیشتر خصوصا در آمریکا باشد.

صندوق قابل معامله ETF بیت کوین

تاکنون درخواست‌های افرادی مانند دوقلوهای وینکلواس و موسساتی نظیر VanEck ،SolidX و Wilshire Pheonix برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله بیت کوین، همگی توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا رد شده‌اند. قانون‌گذاران اوراق بهادار معتقدند که هیچ کدام از درخواست‌ها تاکنون شواهد لازم برای اثبات اینکه بازار ارز دیجیتال BTC در برابر دستکاری قیمت مقاوم است را ارائه نداده‌اند. به گفته جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا، عرضه صندوق ETF برای Bitcoin در ایالات متحده امکان پذیر است، منتها برای این اتفاق نیاز به انجام کارهای زیادی است.

رائول پال (Raoul Pal)، عضو سابق گلدمن ساکس، معتقد است که در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه صندوق قابل معامله بیت کوین در ایالات متحده خواهیم بود. وی در این باره گفت:

می‌خواهم بهترین فرصت زندگی‌تان را به شما معرفی کنم: آن‌ها ETF را راه‌اندازی خواهند کرد و میلیاردها دلار وارد آن خواهد شد. تمام طرح‌های بازنشستگی و دفاتر خانواده مقداری پول به آن اختصاص خواهند داد و با افزایش قیمت حاصل از خرید بیت کوین، مقدار پول تخصیص یافته نیز بیشتر خواهد شد.

برای تعیین اینکه آیا پیش بینی آقای پال به نتیجه خواهد رسید یا خیر، باید منتظر ماند. با این حال، قاعدتا کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا از رشد بازار بیت کوین و بلوغ آن و همبستگی که با بازارهای سهام دارد، آگاه است. به این ترتیب، عرضه صندوق قابل معامله بیت کوین در آینده‌ی نزدیک دور از ذهن نیست.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)