تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم و چین لینک – 3 مهر 99


در این نوشته به تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) و چین لینک (LINK) برای امروز پنجشنبه 3 مهر ماه می‌پردازیم.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط اورتاس (Evertas) که یک موسسه بیمه در حوزه ارزهای دیجیتال است، سرمایه‌گذاران نهادی معتقدند که قانون گذاری شفاف و زیرساخت‌های بهتر در زمینه معاملات، گزارشات و سرویس‌های حضانتی ارزهای دیجیتال می‌تواند مشارکت در این بازار را افزایش دهد.

حدود یک چهارم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی انتظار دارند که در آینده صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مستقل، شرکت‌های بیمه و دفاتر خانواده بیشتر درگیر دارایی‌های دیجیتالی شوند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 23 درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که در آینده، صندوق‌های پوشش ریسک دارایی ارز دیجیتال خود را به طور اساسی افزایش خواهند داد.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال
نقشه بازار

پیش از آغاز تحلیل تکنیکال قیمت 3 ارز دیجیتال ذکر شده برای امروز پنجشنبه 3 مهر ماه، نگاهی به خبر فاندامنتالی مهم روز یعنی تصویب اولین صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین در برمودا می‌‌اندازیم. تصویب این صندوق گام مثبتی در جهت نزدیک‌تر شدن بیش از پیش سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال است. این صندوق قابل معامله، حاصل همکاری نزدک با صندوق سرمایه‌گذاری برزیلی هشدکس (Hashdex) است و انتظار می‌رود که معاملات آن تا انتهای سال 2020 در بورس سهام برمودا آغاز شود.

بیشتر بخوانید: اولین صندوق قابل معامله – ETF بیت کوین عرضه خواهد شد

پس از اتفاقات سال 2018 و بازار نزولی آن، اکنون حتی افت‌های خفیف بیت کوین باعث بدبین شدن سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال و ترس از سقوط آن می‌شود. با این حال، موسسه سنتیمنت (Sentiment) با انجام مطالعاتی در این زمینه به این نتیجه رسیده که امکان جهش قیمت ارزهای دیجیتال در زمان حاکم بودن ترس شدید و تردید شدید بر بازار از هر زمان دیگری بیشتر است.

اکنون که هر بیت کوین زیر سطح 11,000 دلاری معامله می‌شود، بسیاری از معامله‌گران به دنبال این هستند که بدانند وضعیت تکنیکال پادشاه ارزهای دیجیتال و سایر رمزارزها به چه شکل است. در ادامه این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم و چین لینک می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 3 مهر 99

در چارت روزانه قیمت بیت کوین شاهد آن هستیم که کندل‌های سه روز اخیر، یک الگوی کندل استیک Inside Bar را تشکیل داده‌اند. این الگو بدان معناست که در حال حاضر، معامله‌گران بازار نسبت به جهت حرکت بعدی قیمت مردد هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح مقاومتی 10,625 دلار برسانند، احتمال رشد بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 11,197 دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین 3 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 3 مهر 99

در صورت شکسته شدن خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (خط آبی نیلی)، ممنتوم قیمت افزایش خواهد یافت که این اتفاق می‌تواند منجر به رشد قیمت تا سقف 12,460 دلاری شود. تنها در صورت شکست این سقف است که می‌توان مدعی شد روند صعودی میان‌مدت ادامه دارد.

با این حال، در صورت ناتوانی قیمت در عبور از سطح 10,625 دلاری و یا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 11,197 دلار، قدرت فروشندگان برای هدایت قیمت به سمت حمایت 9,835 دلاری افزایش خواهد یافت. در صورت شکست این حمایت، افت قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 9,200 دلار احتمالا ادامه‌دار خواهد بود.

با وجود پایین آمدن خط میانگین متحرک ساده 50 روزه، خط میانگین متحرک ساده 200 روزه به آهستگی در حال بالا آمدن است. این اتفاق از تعادل نسبی میان فشار خرید و فشار فروش حکایت دارد و می‌تواند منجر به ادامه روند خنثی روی سطوح فعلی شود. شکست هرکدام از این خطوط، جهت حرکت بعدی را مشخص خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 3 مهر 99

پس از سقوط قیمت اتریوم در روز دوشنبه این هفته، اکنون خریداران تلاش می‌کنند تا قیمت این رمزارز بتواند بخشی از این سقوط را جبران کند. با این حال، همانند بیت کوین، الگوی کندل استیک Inside Bar کوچک در چارت قیمت این ارز دیجیتال نشان از عدم وجود قدرت کافی در میان خریداران دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم  3 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 3 مهر 99

اگر جفت معاملاتی ETHUSD نتواند طی روزهای آینده خط روند نزولی آبی رنگ نشان داده شده در چارت را بشکند، فشار فروش رفته رفته افزایش خواهد یافت و این اتفاق می‌تواند منجر به افت بیشتر قیمت شود. اندیکاتور RSI در نیمه پایین قرار گرفته است، بنابراین در شرایط فعلی قدرت فروش بر قدرت خرید غلبه دارد.

در صورتی که افت قیمت از سطوح فعلی آغاز شود و سطح حمایتی 308 دلاری شکسته شود، احتمالا اصلاح قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی قیمت 255 دلار ادامه خواهد یافت. در سمت مقابل، در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند، اولین سیگنال صعودی صادر خواهد شد. شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 389 دلار به معنای پایان روند اصلاحی خواهد بود و احتمال لمس سقف 488 دلاری را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت چین ارز دیجیتال لینک – 3 مهر 99

ارز دیجیتال چین لینک با نماد لینک در روز دوشنبه به زیر حمایت 8.9 دلاری خود سقوط کرد و در حال ادامه مسیرش به سمت حمایت حیاتی 6.9 دلار است، حمایتی که اندکی بالاتر از خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 6.62 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 3 مهر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 3 مهر 99

برای اولین بار از اسفند 98، اندیکاتور RSI به سطوح اشباع فروش نزدیک شده که این اتفاق بیانگر توقف احتمالی سقوط قیمت در کوتاه مدت است. بنابراین، حمایت کلیدی 6.9 دلار می‌تواند نقطه بسیار مناسبی برای خرید باشد. در صورت واکنش قیمت به این سطح و شکست خط روند نزولی و مقاومت 8.9 دلاری، اولین سیگنال از پایان روند نزولی صادر خواهد شد.

با این حال، نمی‌توان گفت که بلافاصله پس از شکست این سطوح مقاومتی، روند صعودی جدید آغاز می‌شود. معمولا پس از یک سقوط سنگین، قیمت نیاز به کف یابی و تشکیل یک الگوی بازگشتی برای آغاز یک روند صعودی دارد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت  ارز های دیجیتال بیت کوین ، اتریوم و چین لینک  به تاریخ 29 شهریور 99 است و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)