چرا با وجود کاهش 1000 دلاری قیمت بیت کوین، روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود؟


امروز 29 آبان شاهد اصلاح قیمت بیت کوین هستیم. با این حال، برخی از علائم نشان‌دهنده ادامه روند صعودی قدرتمند رمز ارز BTC هستند.

پس از سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین از 18,500 دلار تا 17,200 دلار، برخی از معامله‌گران نسبت به احتمال تشکیل مقاومت روی بالاترین قیمت لمس شده در 48 ساعت گذشته و توقف روند صعودی مردد هستند. با این حال، برخی از علائم نشان‌دهنده سلامت روند صعودی ارز مجازی Bitcoin و ادامه آن هستند.

علائم نشان دهنده ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین برای امروز 29 آبان

کاهش قیمت مذکور با افزایش شدید نوسانات همراه بوده و وضعیت نامشخص بازار به راحتی قابل تشخیص است. 4 عامل نشان‌دهنده ممنتوم بالای بیت کوین هستند که عبارت‌اند از: فعالیت نهنگ‌ها، واکنش قدرتمند بازار، استراحت قیمت بالای سطح تجمیع و حجم قرارداد آتی باز در صرافی‌های مشتقه.

نهنگ‌ها فروشنده نیستند

بر اساس داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، روی سطوح فعلی نهنگ‌ها اقدام به فروش بیت کوین با حجم بالا نکرده‌اند. این نکته از آنجایی حائز اهمیت است که بدانیم قیمت رمز ارز BTC به بالاترین میزان خود در سال‌های گذشته روی 18,000 دلار رسیده و حتی امروز 29 آبان نیز بیت کوین در نزدیکی این سطح معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین 29 آبان

کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیر کریپتوکوانت، معتقد است که نسبت نهنگ‌ها در صرافی‌ها در سطوح پایینی قرار دارد. جو با اشاره به فشار فروش پایین از سوی نهنگ‌های بیت کوین گفته:

فروشندگان عزیز بیت کوین، ممکن است شما مرا پسر ماه صدا کنید [افرادی که نسبت به بیت کوین هیجانی هستند و منتظر رشد انفجاری قیمت آنند]، ولی متاسفانه افت قیمت گسترده‌ای مشابه با آنچه که در مارس سال جاری (اسفند 98) دیدیم، اتفاق نخواهد افتاد. میانگین 90 روزه نسبت نهنگ‌ها در صرافی‌ها کماکان بسیار پایین بوده و روند صعودی بلند مدت اجتناب ناپذیر است.

اگر فشار فروش توسط ماینرها و نهنگ‌ها در کوتاه مدت پایین باقی بماند، می‌توان نسبت به رشد چشم‌گیر قیمت بیت کوین در ادامه خوشبین بود.

استراحت قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح تجمیع طی معاملات امروز 29 آبان

سرویس ویل‌مپ (Whalemap) که به ردیابی فعالیت نهنگ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد، به نتایج مشابهی رسیده است. تحلیلگران بر این باورند که در ماه نوامبر (آبان ماه) خرید گسترده‌ای از سوی نهنگ‌ها انجام شده که در چارت پایین مشخص است:

قیمت بیت کوین 29 آبان

همانطور که در چارت بالا مشخص است، در کوتاه مدت ناحیه تجمیع روی 16,411 دلار قرار گرفته که می‌تواند نقش یک حمایت کلیدی را ایفا کند. تا زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از این مقدار بماند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد داشت. نقاط سبز رنگ در چارت نشان دهنده تجمیع نهنگ‌ها هستند و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که خریدهای گسترده‌ای از سوی آن‌ها انجام شود و این مقدار به کیف پول‌ها منتقل نشود.

واکنش قدرتمند بازار علی‌رغم اصلاح عمیق

طی 24 ساعت گذشته، هر ریزش قیمت سریعا با واکنش قدرتمند بازار مواجه شده است. دیروز قیمت بیت کوین دو بار به سطوح نزدیک 17 هزار دلار رسید. با این حال، هر بار قیمت سریعا حمایت شد و امروز 29 آبان، شاهد خرید و فروش بیت کوین روی سطح 17,600 دلار هستیم.

سفارشات بازار قراردادهای آتی

داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که روند قراردادهای باز در بازار آتی یا فیوچرز (Futures) رو به افزایش است. منظور از سفارشات باز، مجموع پوزیشن‌های خرید و فروش (Longs and Shorts) در این بازارها است.

حجم بالای سفارشات باز عموما تقاضای بالا از سوی معامله‌گران را نشان می‌دهد. بنابراین این افراد انتظار دارند که در کوتاه مدت حرکات قیمتی شدیدی رخ دهد. اگرچه این حرکات می‌تواند هم در جهت افزایش قیمت باشد و هم بر خلاف آن، اما از آنجایی که سایر فاکتورهای ذکر شده در این مقاله نشان‌دهنده احتمال رشد قیمت رمز ارز BTC هستند، بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که حجم بالای سفارشات باز در این مقطع دلالت بر افزایش قیمت در کوتاه مدت دارد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)