خبر خوب دیگر برای بیت کوین: پیشنهاد ارائه یک بسته حمایتی 3 هزار میلیارد دلاری دیگر توسط دموکرات‌ها


تقویت بیت کوین و بورس اوراق بهادار پس از سقوط آن‌ها در ماه مارس، اکنون در حال صورت گرفتن است، اما در کل اقتصاد “واقعی” در جایگاه خوبی قرار ندارد. به همین دلیل پیشنهاد ارائه بسته حمایتی 3 هزار میلیارد دلاری توسط دموکرات‌ها، مطرح شده است.

همان‌طور که Chamath Palihapitiya یکی از اولین مدیران فیسبوک و یکی از برجسته‌ترین ونچر کپیتالیست‌ها، در مصاحبه اخیر خود با”CNBC “Squawk Box”  گفته است که: اقتصاد اکنون از بازار سرمایه بسیار دور است.

با بیکاری بیش از 30 میلیون آمریکایی در طی دو ماه گذشته و شرکت‌هایی که درآمدشان در سه ماهه دوم سال 2020 افت بسیاری داشته است، سیاست‌مداران در تلاشند بیشتر از قبل از اقتصاد حمایت کنند. این روشی است که تحلیلگران می گویند باعث افزایش ارزش ذاتی و همچنین ارزش بازار بیت کوین خواهد شد.

پبشنهاد ارائه بسته حمایتی مالی بیشتر توسط دموکرات‌های مجلس نمایندگان ایالت متحده

روز سه شنبه، نمایندگان مجلس آمریکا پیشنهادی را برای ارسال چک‌های حمایتی به ارزش 6000 دلار برای هر خانواده در جهت کمک به اقتصاد در مقابله با شیوع ویرو کووید-۱۹ را مطرح کردند، چراکه این بیماری موجب بیکار شدن ۳۰ میلیون آمریکایی در طول مدت قرنطینه شده است.

این بسته حمایتی جدید بخشی از بسته کمک های 3 هزار میلیادر دلاری است که توسط دموکرات‌ها طرح شده است. دموکرات‌های مجلس نمایندگان می‌خواهند به عنوان بخشی از بسته‌های کمکی سه هزار میلیارد دلاری به منظور مقابله با ویروس کرونا که روز سه شنبه از آن صحبت کردند، دور دوم چک‌های حمایتی مالی به ارزش 6000 دلار را به هر خانواده آمریکایی، اهدا کنند.

یک مزیت برای بیت کوین

سرمایه گذاران می گویند کل این بسته حمایتی مالی، ارزش ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای غیرمتمرکز دیجیتال را تقویت می‌کند.

پل تودور جونز، یک سرمایه گذار افسانه‌ای با دارایی به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار، به طور خاص جهت گیری‌های بانک‌های مرکزی و نیز دولت‌ها را، از دلایلی عنوان کرده که وی را برای اولین بار به سرمایه‌گذاری در بیت کوین ترغیب کرده است.

جونز در یادداشتی که هفته گذشته منتشر شده اظهار داشته است که در این محیط تورمی، بیت کوین “سریعترین اسب مسابقه” است.

مدیر اجرایی استارتاپ ارز دیجیتال Nexo، آنتونی ترنچف نیز، این گفته را تایید می‌کند. وی در مصاحبه اخیر خود، به بلومبرگ گفت که انتظار دارد بیت کوین تا پایان سال 2020 با افزایش قیمت 400٪ به 50،000 دلار برسد.

همانطور که NewsBTC نیز گزارش داده است، ترنچف این نکته را درباره‌ی چگونگی اتفاق افتادن هاوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش‌ها در حالی که بانک های مرکزی و دولت‌ها با سرعت در حال چاپ پول هستند، نیز متذکر شد.

نرخ بهره منفی می تواند باعث تقویت بیشتر بیت کوین شود

با اینکه 3 هزار میلیارد دلار بسته حمایتی مالی پیشنهادی به خودی خود باعث صعود بیت کوین می‌شود، اما به احتمال زیاد یکی از حرکت‌های مسئولان برای پیشبرد اقتصاد خواهد بود.

در توئیتی که در تاریخ 12 ماه مه منتشر شده، رئیس جمهور دونالد ترامپ، ادعا کرده که با توجه به این که نرخ بهره در سایر کشورها منفی است، مادامی که آن‌ها مزایای نرخ منفی را دریافت می‌کنند، ایالات متحده نیز باید این هدایا را بپذیرد. عدد بسیار بزرگی است.

نرخ‌های منفی در ایالات متحده روندی است که برای بیت کوین مزایای زیادی به دنبال خواهد داشت. دن تاپیرو، مدیرعامل شرکت DTAP Capital و یک شرکت شمش طلا توضیح داده که در دنیایی که نرخ بهره فدرال رزرو منفی است، بیت کوین و طلا سرمایه گذاری‌های بسیار جذابی هستند:

 احتکار پول نقد توسط موسسات، منجر به احتکار ارزش دخیره شده می‌شود و این وسط طلا و بیت کوین سود می برند. 

در واقع، نرخ‌های منفی همزمان با تورم عرضه پول است و سرمایه گذاران را وادار می‌کند به دنبال دارایی‌هایی باشند که بازده بیشتری نسبت به پول نقد دارند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)