همبستگی قیمت طلا و بیت کوین به بالاترین مقدار خود رسید


ظاهرا همبستگی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – Bitcoin با شاخص‌های بازار سهام به اتمام رسیده و این رمز ارز، روندهای قیمتی طلا را دنبال می‌کند.

وضعیت حاکم بر اقتصاد دنیا علی‌الخصوص کشور آمریکا، منجر به آن شده که میانگین ماهانه همبستگی قیمت طلا و بیت کوین به 70 درصد برسد. رکورد پیشین، مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 بود، زمانی که همبستگی طلا و BTC به 60 درصد رسید. این اتفاق باعث شده تا مجددا نگاه‌ها به سمت سرمایه‌گذاری در بیت کوین به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش – Store of Value  معطوف شود. موسسه اسکیو – Skew با انتشار توئیتی در این باره نوشت:

همبستگی ماهانه قیمت بیت کوین و طلا به بالاترین مقدار خود در تاریخ رسیده است. در روزهایی که اسکناس‌ها با سرعت بالایی در حال چاپ شدن هستند، این اتفاق، تئوری ذخیره ارزش بودن Bitcoin را تقویت می‌کند.

همبستگی قیمت طلا و بیت کوین

همزمان با چاپ بی‌رویه پول از سوی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی به منظور فرار از مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، طلا و بیت کوین به رشد قیمت خود که آن را از ابتدای سال 2020 آغاز کرده‌اند، ادامه می‌دهند. رمز از BTC طی هفته‌های گذشته رکوردشکنی کرد و موفق به ثبت بالاترین قیمت خود در 30 ماه اخیر شد. طلا نیز در همین مدت توانست به بالاترین قیمت تاریخ خود برسد.

رابرت کیوساکی – Robert Kiyosaki، نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر بی‌پول” معتقد است اصلاح قیمت در چنین بازارهایی، دست‌های ضعیف را حذف می‌کند. در چنین شرایطی، فرصت خرید برای ورود سرمایه‌گذاران مهیا است. وی با انتشار توئیتی در این باره نوشت:

مشکل واقعی، بدهی گسترده و اقتصاد ضعیف است. در این حالت، فدرال رزرو باید [پول] چاپ کند. من یک سرمایه‌گذارم. اکنون فرصت بسیار خوبی برای خرید بیت کوین، طلا  و نقره است.

ضربه پاندمی کووید-19 به اقتصاد کشورها، دولت‌ها را وادار به تزریق بسته‌های تریلیون‌ها دلاری به بازار کرده است. این اتفاق منجر به آن شده تا دارایی‌های امن مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرند و در عوض، سلطه دلار آمریکا کاهش یابد. از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون، ارزش کلی دلار آمریکا حدود 3 درصد کاهش یافته است.

بلومبرگ با انتشار گزارشی پیش بینی کرد که بیت کوین، تا پایان سال 2020 به یک دارایی از جنس طلا تبدیل خواهد شد. در این گزارش گفته شده که Bitcoin با ایجاد همبستگی با قیمت طلا، مسیر این فلز گرانبها را برای شکستن بالاترین قیمت قبلی خود ادامه داده و از یک دارایی سوداگرانه، به طلای دیجیتال تبدیل خواهد شد.

بلومبرگ در انتها خاطر نشان کرد که بیت کوین، به دلیل داشتن ویژگی‌هایی نظیر شفافیت قیمتی کامل، عدم محدودیت استفاده از آن و همتا به همتا بودن ساختارش، اقتصاد اینترنت را متحول خواهد کرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)