نام و لوگو بیت کوین در اسپانیا به صورت قانونی به ثبت رسيد


فرد ناشناسی در اسپانیا از طریق مراجع قانونی نام و لوگو بیت کوین را به ثبت رسانده است. او با این کار از کلمه بیت کوین در این کشور محافظت کرده است.

ساعاتی پیش و به گزارش کوین تلگراف، نام و لوگو بیت کوین در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری اسپانیا به ثبت رسید. این کار توسط فردی به نام ایگناسیو روبیو منندز – Ignacio Rubio Menéndez که یک وکیل متخصص در حقوق تجارت بوده و پیش از این در جامعه ارزهای دیجیتال ناشناخته بود، انجام شده است. طبق مصاحبه‌ای که کوین تلگراف با موکل آقای منندز انجام داده، وی تمایل دارد که فعلا ناشناس باقی بماند.

این حقوقدان توضیح داده: اکنون من لوگو و نام بیت کوین را در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری اسپانیا به ثبت رسانده‌ام و این دفتر به صورت قانونی از حقوق من حمایت خواهد کرد. همه می‌توانند به اسناد و مدارک دسترسی پیدا کنند، هرچند که این اسناد روزانه برای همه مخاطبان منتشر خواهد شد.

ثبت نام و لوگو بیت کوین در اسپانیا

او در پاسخ به این سوال که چرا این مالکیت معنوی را برای خود به ثبت رسانده و پیش از دیگران اقدام به ثبت قانونی بیت کوین کرده است، گفت: من یک فروشنده بیت کوین هستم و دفتر خرید و فروش دارم. ایده من این است که حداقل در اسپانیا از این ارز دیجیتال به صورت قانونی محافظت کنم. بنابراین مسئولیت این نام تجاری بر عهده من است. من با این کار مسئولیت این را بر عهده می‌گیرم که هر کاربر جدیدی که قصد خرید و فروش بیت کوین را دارد می‌تواند با اطمینان خاطر با من کار کند و از کلاهبرداری هایی که از نام بیت کوین استفاده می‌کنند، در امان بماند.

بیت کوین قانونی است
بخشی از اسناد ثبت نام و لوگوی بیت کوین در کشور اسپانیا

لوگوی ثبت شده به صورت حرف B بزرگ انگلیسی و به رنگ سفید است که درون یک دایره نارنجی قرار گرفته که همان لوگوی قانونی بیت کوین است. در این لوگوی ثبت شده، حرف B بزرگ، اشاره به کد بیت کوین و حرف b کوچک، اشاره به ارز دیجیتال آن دارد.

او در ادامه اشاره کرده است که: من با این کار از کسب و کار خود و حالا از برند خود به صورت قانونی محافظت خواهم کرد. به طوریکه اگر هر شخص حقیقی یا حقوقی در سطح ملی بخواهد از برند ما و کلمه بیت کوین سواستفاده کند، می‌توانم از او شکایت کنم و از نظر قانونی این حق برای من محفوظ است.

در انتها او گفته است که من ادعا ندارم که ساتوشی ناکاموتو هستم. فقط مالکیت و استفاده قانونی از نام و لوگو بیت کوین را ثبت کرده‌ام. در کشور اسپانیا اگر کسی از آن سواستفاده کند، من این حق را دارم که از آن دفاع کنم.


برچسب ها: بیت کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)