ماینر بیت کوین


چگونه یک ماینر بیت کوین را راه اندازی کنیم؟

سه راه اصلی سخت افزار استخراج بیت کوین یا ماینر بیت کوین وجود دارد که هرکدام از قبلی گران تر قدرتمند تر می باشند. این راهنما برای راه اندازی ماینر بیت کوین، هر کدام از آنها را توضیح می دهد و درباره چگونگی به راه انداختن آنها صحبت می کند.

توسط این مرحله، شما چگونگی کارکرد بیت کوین را فرا خواهید گرفت و معنای استخراج را درک خواهید کرد. اما نیاز داریم تا از تئوری به عمل برسیم. چگونه شما قادر خواهید بود تا یک سخت افزار استخراج بیت کوین را راه اندازی کنید و مقداری ارز دیجیتال تولید کنید؟ اولین چیزی که شما احتیاج خواهید داشت این است که در باره سخت افزار خود تصمیم گیری کنید و دو موضوع است که باید در هنگام انتخاب آن مد نظر قرار دهید.

نرخ Hash

تعداد محاسباتی می باشند که سخت افزار می تواند در هر ثانیه، برای حل مسئله ریاضی، انجام دهد.

نرخ های Hash با مگا Hash، گیگاHash و تراHash بر ثانیه اندازه گیری می شوند(MH/sec ، GH/Sec و TH/sec). هرچه نرخ Hash شما بالاتر باشد(در مقایسه با نرخ متوسط Hash جاری)، احتمال اینکه  شما یک بلوک مبادله ای را حل کنید بیشتر خواهد شد. صفحه مقایسه سخت افزار استخراج ویکی برای بیت کوین محل مناسبی برای دریافت اطلاعات در مورد نرخ های Hash برای سخت افزارهای مختلف است.

ماینر بیت کوین

تمام این قدرت محاسبه، انرژی را می خورد و این موضوع هزینه بسیار دارد. این ارزش دارد که در هنگام انتخاب خود، مصرف انرژی سخت افزار را به وات نگاه کنید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام پول خود را برای برق به منظور استخراج سکه ها صرف نمی کنید و ارزش آن بیشتر از مقدار پاداش پرداختی نخواهد بود.

این دو عامل را باید به کار ببرید تا مشخص شود شما چه تعداد Hash  به ازای هر وات الکتریسیته مصرفی، دریافت می کنید. برای انجام این کار، تعداد Hash ها را بر تعداد وات مصرفی تقسیم کنید.

برای مثال :

اگر شما یک دستگاه 500 GH/sec داشته باشید و 400 وات توان احتیاج داشته باشد، بنابراین شما 1.25 GH/sec به ازای هر وات دریافت می کنید. شما می توانید قبض برق خود را چک کنید یا از یک محاسبه کننده آنلاین قیمت برق استفاده کنید

با این وجود، یک اخطار در اینجا وجود دارد.  در برخی شرایط، شما رایانه خود را برای راه اندازی سخت افزار استخراج استفاده می کنید. رایانه شما، در بالای سخت افزار استخراج، کشش الکتریسیته خودش را دارد که نیاز است در هنگام محاسبات شما، مد نظر قرار گیرد.

سخت افزار استخراج بیت کوین

سه نوع سخت افزار برای ماینرهای بیت کوین وجود دارد: GPU ها، FPGA ها و ASIC ها. ما آن ها را در زیر به طور عمیق مورد بررسی قرار می دهیم.

استخراج بیت کوین به وسیله CPU/GPU:

رایانه شما ضعیف ترین سخت افزار استخراج بیت کوین می باشد. به صورت تئوری، شما می توانید از CPU رایانه خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنید اما در عمل، با توجه به استانداردهای امروز، بسیار کند می باشد.

شما می توانید نرخ Hash بیت کوین خود را با اضافه کردن سخت افزار گرافیکی به رایانه خود تقویت کنید. کارت های گرافیک واحدهای پروسه کردن گرافیکی را نمایان می سازند(GPUها). اینها برای محاسبات سنگین ریاضی طراحی شده اند که می توانند چند ضلعی های پیچیده را که در بازی های ویدئویی طولانی مورد نیاز هستند، محاسبه کنند. این موضوع باعث می شود تا آن ها به طور مخصوص برای ریاضیات Hash SHA که برای حل بلوک های مبادلات لازم می باشد، بسیار خوب عمل کنند.

شما می توانید GPUها را از دو فروشنده اصلی خریداری کنید: ATI و Nvidia.

کارت هایی که برای مدت زمان طولانی می توانند مورد استفاده قرار گیرند، صدها دلار قیمت دارند. اما برتری قابل توجهی نسبت به Hash کردن CPU دارند. برای مثال، یک کارت گرافیک ATI   5970 می تواتد 800 MH/sec به شما ارائه دهد که در مقایسه با CPU که به طور عمومی کمتر از 10 MH/sec ارائه می دهد، بهتر می باشد. یکی از نکات مثبت درباره GPUها این است که انتخاب های شما را باز می گذارند. بر خلاف انتخاب هایی که بعدا بحث خواهد شد، این واحدها می توانند با ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین نیز مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان مثال :

لایت کوین، یک الگوریتم اثبات کار متقاوت با بیت کوین را مورد استفاده قرار می دهد که Scrypt نام دارد. این الگوریتم اثبات انجام کار، برای سهولت کار با CPUها و GPUها بهینه سازی شده است که آن را به عنوان یک انتخاب خوب برای ماینرهای GPU که می خواهند بین ارزهای مختلف کار بکنند، معرفی می کند.

امروزه دیگر استخراج با استفاده از GPU کاربرد ندارد. دشواری استخراج بیت کوین با ظهور ASIC بسیار بیشتر شده است که کارت های گرافتیک نمی توانند با آن رقابت کنند. اگر شما می خواهید از آن ها استفاده کنید، بهتر است که شما از یک مادربورد که می تواند چندین بورد را در بر داشته باشد، برای ذخیره سازی PSUها جهت بورد های مختلف، استفاده کنید.

استخراج بیت کوین به وسیله FPGA:

یک آرایه دروازه قابل برنامه ریزی، یک مدار مجتمع طراحی شده می باشد که باید بعد از ساخته شدن، تنظیم شود. این موضوع یک سازنده سخت افزار استخراج را قادر می سازد تا چیپ هایی را در مقیاس حجمی خریداری کند و سپس آنها را منحصر به استخراج بیت کوین کند. چون آنها منحصر به استخراج بیت کوین هستند، پیشرفت های عملکردی را برای CPUها و GPUها ارائه می دهند.

دیده شده است که :

  FPGAهای تک چیپه در 750 Megahashes/sec کار می کنند. البته این ممکن است که بیشتر از یک چیپ در داخل هر جعبه قرار گیرد.

ماینرهای بیت کوین ASIC

این جایی است که عملیات در آن انجام می شود. مدارهای مجتمع خاص کاربردی(ASICها) به طور خاص برای انجام یک کار طراحی شده اند: استخراج بیت کوین ها در یک سرعت خیلی بالا با مصرف کمتر برق.

چون این چیپ ها باید به طور خاص برای آن وظیفه طراحی و سپس ساخته شوند، گران قیمت می باشند و برای تولید آنها به زمان زیادی نیاز است. اما با این وجود، سرعت ها بسیار بالا می باشند. در زمان نوشتن، واحدها در هر مکان، از سرعت 5 تا 500 Gigahashes/sec به فروش می روند(اگرچه رساندن آنها به چیپ مشکل بوده است). فروشندگان این قول را می دهند که وسایل ASIC با قدرت بیشتری کار کنند و محدوده آنها تا 2 Tetrahashes/sec پیشرفت کند.

در سپپتامبر 2015، 21، “رایانه بیت کوین” خودش را روانه بازار کرد که شامل یک چیپ استخراج کننده می باشد و حدود 400 دلار قیمت دارد. هدف از ساخت این است که به برنامه نویسان جهت ساخت اپلیکیشن ها کمک کند و نه آنهایی که قصد دارند تا از آن برای استخراج بیت کوین و سود استفاده کنند.

“رایانه بیت کوین” 21 که برای توسعه دهندگان طراحی شده و 400 دلار قیمت دارد.

 

محاسبه سودآوری استخراج

قبل از آنکه خرید خود را انجام دهید، سودآوری ماینر خود را، با استفاده از یک محاسبه کننده سود استخراج عالی از بلوک جنسیس، محاسبه کنید. شما می توانید عواملی مانند هزینه تجهیزات، نرخ Hash، مصرف برق و قیمت کنونی بیت کوین را وارد کنید و ببینید که چه مدت زمانی طول می کشد تا سرمایه گذاری خود را جبران کنید.

یک عامل کلیدی دیگر در اینجا، دشواری شبکه می باشد. این معیار تعیین می کند که چه مقدار حل بلوک های معاملاتی دشوار می باشد و با توجه به نرخ Hash شبکه، تغییر می کند. اساسا این انتظار می رود که دشواری با آمدن دستگاه های ASIC به بازار افزایش می یابد. بنابراین ارزش دارد که این معیار را در ماشین حساب افزایش داد تا بیینید بازگشت سرمایه شما با افزایش تعداد آدم ها در بازی، چگونه خواهد بود.

هنگامی که شما سخت افزار را انتخاب کردید، شما باید چندین کار دیگر را انجام دهید:

دانلود کردن نرم افزار

بسته به اینکه چه تجهیزاتی را انتخاب می کنید، شما باید نرم افزار را جهت استفاده از آن، راه اندازی کنید. معمولا هنگام استفاده از GPUها و FPGAها، شما به یک رایانه میزبان برای راه اندازی دو چیز احتیاج دارید: مشتری استاندارد بیت کوین و نرم افزار استخراج.

مشتری بیت کوین استاندارد

این نرم افزار رایانه شما را به شبکه متصل می کند و شما را قادر می سازد تا با مشتریان بیت کوین که معاملات را انجام می دهند در ارتباط باشید و زنجیره بلوکی را دنبال کنید. مدت زمانی طول می کشد تا تمام زنجیره بلوکی بیت کوین دانلود شود. مشتری بیت کوین به طور موثر اطلاعات را بین ماینر شما و شبکه بیت کوین منتقل می کند.

نرم افزار استخراج بیت کوین

نرم افزار استخراج بیت کوین وسیله ای است که از طریق حل بلوک های معاملاتی، به  سخت افزار دستور می دهد تا سخت کار کند. نرم افزارهای گوناگونی با توجه به سیستم عامل شما در دسترس می باشند. این نرم افزارها برای ویندوز، میکینتاش و دیگر سیستم های عامل وجود دارند.

شما به نرم افزار استخراج برای ماینر ASIC خود احتیاج دارید. همچنین اگرچه بعضی مدل های جدیدتر به صورت کامل تنظیم شده و شامل یک آدرس بیت کوین می باشند و بنابراین کافیست شما آن را به برق متصل کنید.

حتی یک توسعه دهنده هوشمند، یک سیستم عامل استخراج کننده را برای راسپری پی، یک رایانه لینوکس اندازه کارت با اعتبار کم، طراحی کرده است تا برق بسیار کمتری مصرف کند. این سیستم می تواند برای تولید برق یک حافظه فلش که به بک ماینرASIC متصل شده است به کار رود.

به یک مخزن ملحق شوید

اکنون، شما یک سیستم را راه اندازی کرده اید. خوش به حال شما. من شرط می بندم که شما فکر کردید بیت کوین های بسیار بیشتر از آنکه فدرال رزرو دلار چاپ می کند، استخراج خواهید کرد. شما شانس کمی برای موفقیت در استخراج بیت کوین خواهید داشت مگر آنکه با بقیه کار کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)