استخر استخراج بیت کوین


استخرهای استخراج بیت کوین چه هستند؟

یکی از اولین سوالاتی که علاقمندان به استخر استخراج بیت کوین با آن روبرو هستند این است که به تنهایی استخراج کنند یا با اتصال به یک “استخر” ؟

دلایل بسیاری وجود دارد هم در موافقت هم در مخالفت با استخرهای استخراج. با این وجود، اگر تقسیم نرخ Hash در شبکه بیت کوین بی نهایت باشد، بنابراین بیشتر ماینرها ملحق شدن به یک استخر استخراج بیت کوین را انتخاب می کنند. اینجا مطالبی آورده شده که احتیاج است شما بدانید.

مزایا و معایب

اگر شما دارید تصمیم می گیرید که به یک استخر استخراج بیت کوین ملحق شوید یا نه، این می تواند کمک کننده باشد که به آن مانند لاتری نگاه کنید. مزایا و معایب آن ها دقیقا مثل هم می باشند تنهایی کار کردن به این معنا می باشد که شما پاداش را با کسی شریک نخواهید بود اما شانس شما برای دریافت پاداش بسیار کاهش می یابد. با وجود اینکه یک استخر شانس بیشتری برای حل بلوک و برنده شدن پاداش دارد، اما آن پاداش بین اعضای استخر تقسیم خواهد شد.

بنابراین ملحق شدن به یک استخر استخراج بیت کوین، یک جریان ایستا از درآمد را، حتی اگر هر پرداخت در مقایسه با پاداش کل بلوک نسبتا کم به نظر برسد، به وجود خواهد آورد(که اکنون در 25 XBTC ایستاده است).

مهم است که توجه شود برای یک استخر استخراج بیت کوین ، این موضوع اهمیت دارد که از 51% قدرت هش شبکه فراتر نرود. اگر یک نهاد واحد به کنترل بیش ار 50% قدرت محاسبات شبکه مبادرت ورزد، می تواند به طور تئوری کل شبکه را ویران کند. در اوایل سال 2014، بسیاری ابراز نگرانی کردند که استخر استخراج بیت کوین GHash.io به این آستانه نزدیک می شود و ماینرها خواستار ترک استخر شدند.

دشواری ارز

در شرایط بیت کوین، سطح دشواری کنونی آنقدر بالا می باشد که عملا سود بردن از استخراج برای یک تک ماینر بیت کوین غیر ممکن است. مگر اینکه شما یک گاراژ پر از ASIC ها در شرایط Arctic داشته باشید. اگر شما تازه شروع به کار کرده اید، ملحق شدن به یک استخر استخراج، یک راه حل عالی برای دریافت یک پاداش کوچک در طول مدت زمان اندک می باشد. در واقع، استخرها راهی برای تشویق ماینرهای سطح پایین برای ادامه شرکت در کار می باشد.

چه چیزی استخراج می شود؟

البته بیت کوین تنها ارز موجود نیست و یافتن لیست هایی از استخرهای استخراج برای ارز رمزنگاری شده انتخابی شما، کار ساده ای است.

یک روش استخراج که بیت کوین آن را تسهیل می کند، ” استخراج ترکیبی” می باشد. از این طریق می باشد که بلوک های حل شده برای بیت کوین می توانند برای مابقی ارزها که همان الگوریتم اثبات انجام کار را استفاده می کنند، به کار روند(برای مثال، namecoin و devcoin).

یک همانند سازی برای استخراج ترکیبی، اینگونه می باشد که همان ترتیب اعداد را در چندین لاتری وارد کنید.

ماینرهایی که برای بار اول کار می کنند و عملا دچار کمبود سخت افزار قدرتمند می باشند، مخصوصا ارزهایی که بر پایه الگوریتم اسکریپت دیگری غیر از SHA256 می باشند، باید از طریق بیت کوین به آلت کوین ها نگاه کنند. علت این است که دشواری محاسبات بیت کوین برای پروسسورهایی که بر روی رایانه های معمولی پیدا می شوند، بسیار بالا می باشد.

اگر شما مطمئن نیستید که کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنید، یک استخر به نام ” استخر چندگانه ” وجود دارد که به طور اتوماتیک سخت افزار استخراج شما را بین الت کوین های سود ده انتفال می دهد. هر 30 دقیقه، استخر چندگانه به روزرسانی می شود و در طول زمان مشاهده خواهید کرد که موجودی در ارزهای الت، افزایش می یابد. اگر نیاز باشد، استخر به شما این اجازه را می دهد تا سخت افزار خود را بر روی تنها یک ارز الت ثابت کنید.

با این وجود، مارک از ” nut2pools.com ” درباره این گونه از تغییر استخر می گوید:

” پیروان باوفای سکه از این استخر ها نفرت دارند چون به محض آنکه دشواری سکه کاهش پیدا می کند، سود دهی آن افزایش می یابد. سپس تمام افراد چند استخری می آیند و دشواری را در عرض چند ساعت به حد اکثر می رسانند و دوباره استخر را ترک می کنند. این باعث می شود تا پیروان حقیقی سکه، دشواری استخراج را دوباره با سود دهی کم پایین بیاورند.

پاداش های استخر

هنگام تصمیم گیری درباره اینکه کدام استخر استخراج بیت کوین را برای ملحق شدن انتخاب کنید، شما باید بسنجید که چگونه استخر پرداخت های خود را تقسیم می کند و چه هزینه ای بر می دارد.

طرح های مختلفی وجود دارند که توسط آنها، استخرها می توانند پرداخت ها را  تقسیم کنند. بیشتر تمرکز بر روی مقدار سهمی می باشد که یک ماینر به عنوان “اثبات انجام کار” به استخر ارائه کرده است.

استخر استخراج بیت کوین

سهم ها یک مفهوم گول زننده برای به چنگ آوردن می باشند. دو چیز را مد نظر داشته باشید:

  • اول اینکه استخراج یک فرآیند حل معماهای رمزنگاری شده می باشد. دوم اینکه استخراج سطحی از دشواری دارد. هنگامی که یک ماینربلوکی را حل می‌کند، یک سطح از دشواری برای راه حل وجود دارد. به آن به عنوان مقیاسی برای کیفیت فکر کنید. اگر سطح دشواری راه حل ماینر از سطح دشواری کل ارز بیشتر باشد، به زنجیره بلوکی ارز اضافه می شود و سکه ها پاداش داده می شوند.
  • به علاوه، یک استخر استخراج بیت کوین ، سطحی از دشواری بین 1 و دشواری ارز را تنظیم می کند. اگر یک ماینر یک بلوک را که سطحی از دشواری بین سطح دشواری استخر و سطح دشواری ارز را دارا می باشد را برنده شود، بلوک به عنوان سهم ثبت می شود. برای این بلوک های سهمی هیچ کاربردی وجود ندارد اما آنها به عنوان اثبات انجام کار برای نشان دادن اینکه ماینرها برای حل بلوک ها تلاش کرده اند، ثبت می شوند. همچنین آنها نشان می‌دهند که چه مقدار قدرت پروسه کردن به استخر تخصیص داده اند. هرچه سخت افزار بهتر باشد، سهم های بیشتری تولید خواهد شد.

ابتدایی ترین نسخه تقسیم پرداخت ها به این طریق، مدل پرداخت به ازای سهم (PPS) می باشد. گوناگونی هایی که در این زمینه وجود دارند، حدودی را بر نرخ پرداخت به ازای سهم اعمال می کنند. برای مثال، حداکثر پرداخت سهم بندی شده به ازای هر سهم (ESMPPS) یا حداکثر سهم بندی به ازای هر سهم (SMPPS).

ممکن است که استخر ها پرداخت ها را برای اینکه اخیرا چگونه ماینرها سهم ها را ثبت کرده اند، اولویت بندی نکنند. برای مثال، حداکثر سهم بندی کنونی به ازای هر سهم “RSMPPS”. مثال های بیشتری در bitcoin.wiki می توان یافت.

عامل دیگری که باید مد نظر قرار گیرد، این است که چه مقدار از پرداخت های مربوط به استخراج شما را استخر بر می دارد. مقادیر معمولی بین 1% تا 10% متغیر می باشند. هرچند بعضی از استخر ها هیچ مقداری را برداشت نمی کنند.

شروع به استخراج با یک استخر

بعد از انتخاب ارز مورد نظر برای استخراج و استخر استخراج بیت کوین مورد نظر برای کار، زمان شروع کار فرا می رسد. شما نیاز دارید تا بک حساب بر روی وب سایت استخر ایجاد کنید که مانند داخل شدن به هر سرویس شبکه ای دیگر می باشد. به محض آنکه حساب را ایجاد کردید، شما نیاز دارید تا یک کارگر ایجاد کنید. شما می توانید چندین کارگر برای هر قسمت از سخت افزار استخراج که استفاده خواهید کرد، ایجاد کنید. تنظیمات پیشفرض بر روی بیشتر استخر ها برای کارگرهایی می باشند که یک شماره را به اسم خود و “x” را به کلمه عبور خود اختصاص دهند. اما شما در هر زمانی میتواند آنها را عوض کنید.

 


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)