روند صعودی بزرگ قیمت بیت کوین چه زمانی آغاز می‌شود؟


ویلی وو تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، با ارائه مدل جدیدی پیش بینی کرده که روند صعودی قیمت بیت کوین به زودی آغاز خواهد شد و اکنون زمان مناسبی برای خرید است.

در ابتدای هفته جاری ویلی وو – Willy Woo تحلیلگر مطرح موسسه On-Chain مدل جدیدی را برای پیش بینی قیمت بیت کوین – BTC ارائه کرد. این مدل از داده‌های گذشته به منظور پیشبینی آغاز روند نمایی صعودی یا پارابولیک استفاده می‌کند. بر اساس این مدل، احتمالا ظرف یک ماه آینده روند فوق صعودی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین آغاز خواهد شد.

آیا روند صعودی در ماه ژوئیه آغاز می‌شود؟

پیش از شروع پاندمی کووید-19 که منجر به سقوط تاریخی بازار بورس آمریکا شد، بیت کوین در حوالی 10,000 دلار معامله می‌شد. در آن زمان، برخی از تحلیلگران به سبب عدم موفقیت قیمت در شکست مقاومت 10,500 دلاری، انتظار یک پولبک به حمایت‌های پایین‌تر را داشتند.

طی یک ریزش بی سابقه، افت قیمت بیت کوین از همان حدود 10,000 دلار آغاز شد و در نهایت قیمت طی مدت کوتاهی به زیر 4,000 دلار نیز رسید. این اتفاق منجر به خونین شدن بازار و لیکوئید شدن بیش از 1 میلیارد دلار از سفارشات خرید لوریج‌دار شد.

بر اساس ادعای ویلی وو، پیش از ریزش بازارها به سبب انتشار گسترده ویروس کرونا، بیت کوین در وضعیت مناسبی برای آغاز یک روند صعودی قدرتمند بود. مدل جدید ویلی وو با استفاده از زمان آغاز 4 موج صعودی قدرتمند پیشین قیمت بیت کوین، از آغاز یک روند صعودی دیگر ظرف یک ماه آینده خبر داده است. وی در این باره گفت:

این یک مدل جدیدی است که من روی آن کار می‌کنم. این مدل از شرایط آغاز روندهای پارابولیک صعودی قبلی استفاده می‌کند. پیش از پاندمی کرونا که منجر به ریزش کل بازارها شد، بیت کوین در شرایط مناسب برای آغاز یک روند صعودی قدرتمند قرار داشت. بر اساس این مدل، اکنون نیز شرایط کاملا مناسب برای آغاز یک موج صعودی قوی است، موجی که احتمالا ظرف یک ماه آینده شروع خواهد شد.

ویلی وو مدعی است که اگر روند خنثی فعلی بیشتر ادامه یابد، احتمال آغاز روند صعودی بعدی قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. علاوه بر این، طی یکی دو ماه گذشته بیت کوین به خوبی سطوح بالای خود را حفظ کرده و بالای 9,000 دلار باقی مانده است.

وی افزود:

هر چقدر مدت زمان موج صعودی بعدی بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد رفت و قله جدید روی قیمت بالاتری خواهد بود. روند خنثی فعلی که در واقع یک فاز انباشت است، اتفاق خوبیست و به روند صعودی قدرت خواهد بخشید.

روند صعودی قیمت بیت کوین
مدل منتشر شده توسط ویلی وو

از آخرین باری که قیمت به بالای مقاومت 10,500 صعودی کرد، بیش از یک سال می‌گذرد. در حال حاضر بیت کوین برای چند ماه است که دقیقا زیر مقاومت 10,500 دلاری معامله می‌شود و در واقع قیمت به این سطح خود چسبیده است. این یک اتفاق بسیار مثبت است و نشان دهنده آن است که قدرت و تمایل فروشندگان برای فروش روی این مقاومت کاهش یافته، زیرا در غیر این صورت قیمت باید واکنش بسیار شدیدتری را به این سطح می‌داد.

سایر فاکتورها برای آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین

از ماه مارس (اواسط اسفند 98) که قیمت روی منطقه 4,000 دلاری حمایت شد، قیمت روند صعودی به خود گرفته و اصلاح بزرگی در این مسیر رخ نداده است. در عوض خریداران به خوبی از پس مقاومت‌های 5,800، 6,500، 8,100 و 8,600 دلاری بر آمدند.

معامله‌گر مطرح بازار ارزهای دیجیتال به نام نونیا بیزنیز – Nunya Bizniz با انتشار تحلیلی در فضای توئیتر اذعان کرده که علی‌رغم ریزش قیمت به سبب کرونا در اواخر اسفند 98، روند صعودی بیت کوین کاملا سالم است. وی در این باره گفت:

روند صعودی فراتر از الگوهای خنثی است و فقط چند افت قیمت جزئی را تجربه کرده است. با این وجود، ساختار بازار کاملا سالم است و ما شاهد کف‌های متوالی بالاتر هستیم. آیا این روند ادامه می‌یابد؟

تحلیل قیمت بیت کوین
مدل منتشر شده توسط Nunya Bizniz

توجه به این نکته نیز ضروری است که علی رغم فاز خنثی در چند هفته گذشته و ریزش اخیر قیمت بیت کوین، روند صعودی حفظ شده است. یکی از مهم‌ترین پارامترهای یک روند صعودی، ثبت کف‌های بالاتر است که این اتفاق در چارت بیت کوین واضح است. تلاقی فاکتورهای مهم صعودی بیت کوین و حمایت قیمت توسط سطوح کلیدی، آغاز یک روند صعودی بزرگ را بیش از پیش محتمل کرده است. نظر شما چیست؟ آیا ظرف یک ماه آینده روند صعودی قدرتمند بیت کوین آغاز خواهد شد؟ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)