آیا ریزش 500 دلاری قیمت بیت کوین راه را برای سقوط بیشتر هموارتر کرده است؟


روز چهارشنبه، پس از اینکه فردی 40 بیت کوین را از آدرسی که برای مدت یک دهه غیرفعال بوده و تصور میشده که منتسب به کیف پول ساتوشی است منتقل کرد، قیمت بیت کوین با افت تکنیکال حیرت آوری مواجه شد.

یک اکانت توییتری با نام  “Whale Alert ” در ابتدا حدس زد که این کیف پول قدیمی بیت کوین، احتمالا متعلق به خالق بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو است که حدود 1.1 میلیون بیت کوین دارد. به لحاظ تکنیکال، بیت کوین پس از عدم موفقیت در شکست مقاومت بلند مدت خود نزدیک به سطح 10،000 دلار، سقوط کرد. احتمال پولبک قیمت حتی می تواند بیشتر نیز بشود.

با توجه به اتفاقاتی که روز چهارشنبه رخ داد، می توان چنین استدلال کرد که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین ، یک “شبح” است.

بیت کوین در حال ریتست سطح مقاومت تکنیکال در 10،000 دلار بود، در حالی که پیش از این تقریباً 200 دلار زیر این قیمت معامله می شد. اما ناگهان و تنها در مدت 15 دقیقه با افتی معادل 500 دلار روبرو شد. بنابراین به نظر می رسد که معامله گران پس از توئیت “Whale Alert “مبنی بر فعال شدن این آدرس قدیمی بیت کوین، بیت کوین را  در حدود 9،800 دلار فروختند.

انتقال بیت کوین های ساتوشی

این ردیاب تراکنش خاطرنشان کرده است که: یک فرد مرموز حدود 50 بیت کوین را از یک آدرس قدیمی بیت کوین جابجا کرده است. وی افزود که این احتمال وجود دارد که این آدرس متعلق به  ناکاموتو – یک نام مستعار که در ژانویه 2009 بیت کوین را خلق کرد – باشد. الگوی فعلی این بلاک که شامل آن 50 بیت کوین است، نشان می دهد که این تعداد بیت کوین در فوریه سال 2009 استخراج شده است.

اعتقاد بر این است که ناکاموتو بزرگترین نهنگ کریپتو است. مشارکت اولیه وی در استخراج بیت کوین به وی اجازه داد حدود 1.1 میلیون بیت کوین را استخراج کند، که با نرخ ارز فعلی ارزشی معادل تقریباً 10 میلیارد دلار دارد. اولین نشانه های افت قیمت بیت کوین، از ترس وی برای دامپینگ کردن سهم خود در صرافی ها پدیدار شد.

 سپس تحقیقات لازم انجام شد و به سرمایه گذاران اعلام شد که الگوی بلاک مربوط به این  50 BTC همان بلوک های استخراج شده ناکاموتو نیستند.بدین ترتیب به گمانه زنی ها خاتمه داده شد. این به بیت کوین کمک کرد تا یک از سقوط شدیدتر فرار کند زیرا شش ساعت پس از افت 500 دلاری ، قیمت بیت کوین دوباره به بالای 9،500 دلار بازگشت.

افت تکنیکال قیمت بیت کوین

افت تکنیکال تقریبا 500 دلاری قیمت بیت کوین ، یکی از بزرگترین ترسهای پنهان در  بازار  صعودی بیت کوین را آشکار کرد: “ترس از این که نهنگ های قدیمی میلیاردها دلار از پس انداز خود را از بیت کوین بیرون بکشند.” پورتال Messari روز پنجشنبه در طی نامه‌ایی به کلاینت ها در  رابطه با  اضطرابی که میان معامله گران و سرمایه گذاران در مورد ثروت ناکاموتو به وجود آمده است، نوشت:

تخمین زده می شود که ساتوشی بالغ بر 1.1 میلیون بیت کوین داشته باشد. بنابراین این ترس وجود دارد که این دارنده این میزان بیت کوین به راحتی بتواند در بازار دامپینگ کرده و  قیمت بیت کوین را عمدا پایین بیاورد.

البته این امر می تواند یک افت تکنیکال قیمت بیت کوین باشد. پیش از این، بیت کوین با افزایش قیمت خود توانست بر مانع یک روند نزولی بلند مدت غلبه کند. این سطح، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده، تاکنون توانسته از تلاش تحت فشار خریداران سرباز بزند.

محبوس شدن روند صعودی بیت کوین زیر خط روند مشکی
محبوس شدن روند صعودی بیت کوین زیر خط روند مشکی

اگرچه ممکن است ناکاموتو FUD آتش این افت قیمت را روشن کرده باشد، اما حضور خط روند نزولی ممکن است به این حرکت نزولی دامن زده باشد.

افت بیشتر بیت کوین

روز چهارشنبه، بیت کوین زیر 9،500 دلار معامله شد و بدین ترتیب اولین علائم انباشت قیمت بیت کوین پس از ریتست خط روند نزولی در  10،000 دلار، آشکار شد. اگر روند نزولی ادامه یابد، قیمت بیت کوین برای رسیدن به سطح حمایت در میانگین متحرک 200 روزه، افت کند. این امر می تواند هدف این روند نزولی را روی قیمتی نزدیک به 8000 دلار قرار دهد.

از طرف دیگر، حمایت 9،500 دلاری می تواند معامله گران را به ریتست کردن 10،000 دلار ترغیب کند. شکست این مقاومت می تواند هدف روند صعودی قیمت کوین را به بالاترین نرخ قیمت، از ابتدای سال تا کنون برابر با 10،500 افزایش دهد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)