تحلیل قیمت بیت کوین پس از افزایش قیمت اخیر در بازار ارزهای دیجیتال


بدون شک جهش اخیر قیمت بیت کوین از 6،800 دلار به 8،910 دلار، یعنی سودآوری 30 درصدی آن، باعث تعجب معامله گران بازار ارزهای دیجیتال شده است. در این تحلیل قیمت بیت کوین با استفاده از داده های سایت تحقیقی و تحلیلی حوزه ارز دیجیتال Skew.com، متوجه شدیم که این جهش قیمت، شورت پوزیشن یا موقعیت های فروشی به ارزش ده ها میلیون دلار را در صرافی بیتمکس بهمراه داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین دلار BTCUSD در صرافی بیتمکس

اما یکی از شاخص ها تمام اتفاقات اخیر را دنبال کرده و سیگنالی را از خود نشان میدهد که قیمت بعدی بیت کوین را پیش بینی میکند.

اندیکاتور Eerie پیش بینی میکند که قیمت بیت کوین ریزش خواهد داشت

یکی از معامله گران حوزه ارزهای دیجیتال به نام Majin در توئیتی گفته است كه اندیکاتور Helium Volume Dragon وی، که یك شاخص اختصاصی برای ردیابی روند قیمت بیت کوین است، اخیرا واگرایی نزولی را در نمودار روزانه از خود نشان داده كه پیش بینی میکند بیتکوین به زودی شاهد افت قیمتی به سطح حمایت 8,000 دلار یعنی نزدیک به 8% زیر قیمت فعلی این ارز دیجیتال پیشرو خواهد بود.

نمودار تحلیل قیمت بیت کوین

با اینکه ممکن است فکر کنید این پیش بینی ها فقط در حد پیش بینی است و بس، اما همین شاخص، سیگنال وارونگی صعودی را در دو ماه اخیر از خود نشان میداد که میگفت قرار است قیمت بیت کوین از 6,500 دلار به 7,900 دلار، از 6,400 دلار به 7,700 دلار و در نهایت هم از 6,800 دلار به بالاترین نرخ اخیر نزدیک به 9,000 دلار برسد. بنابراین با توجه به سابقه ی خوب این اندیکاتور میتوانیم بگوییم که ممکن است حرکت بعدی پیش بینی شده قیمت توسط این شاخص بازهم درست باشد.

البته فقط هم همین شاخص نیست که خبر از افت قیمت بیت کوین میدهد. یکی از معامله گران مشهور به نام Big Cheds  نیز تحلیل های زیر را از آخرین حرکت قیمت بیتکوین طی چند ساعت گذشته در توئیتر خود به اشتراک گذاشته که نشان میدهد قیمت حالتی که به “M top” شناخته میشود را شکل داده که در واقع حرکت قیمت به شکل حرف انگلیسی M را نشان میدهد.

در حال حاضر، این الگو در مراحل میانی خودش است، و هنوز قسمت دوم حرف M در نمودار کامل نشده است. بنابراین اگر این حرف کامل شود، ممکن است قیمت بیت کوین به 8,200 دلار ریزش کند.

  نمودار پیش بینی قیمت بیتکوین

نمودار قیمت بیتکوین

این پیش بینی ها درست بعد از آن صورت گرفت که نمودار روزانه بیت کوین شکل اصطلاحا tweezer top که درواقع یک الگوی معکوس نزولی است را همراه با صلیب هارامی (Harami Cross) ایجاد کرد، که نشان میدهد به زودی خرس های بازار کنترل اوضاع را بدست خواهند گرفت.

لغت نامه: tweezer top به زمانی گفته میشود که دو کندل استیک پشت سرهم و تقریبا به یک اندازه تشکیل شوند.

ادعاهای متفاوت

با وجود همه این پیش بینی ها برخی ادعا میکنند که بیت کوین بیشتر حالت صعودی دارد تا نزولی و حتی در قیمت 8,600 دلار، بالاتر از یک سری میانگین های متحرک کلیدی قرار گرفته است.

مراد محمودوف، مدیر سرمایه گذاری صندوق پوشش ریسک Adaptive Capital که پیش از آن در شرکت گلدمن ساکس بود مشغول به کار بود، با اشاره به نمودار زیر که نشان می دهد بیت کوین از تعدادی از میانگین های متحرک کلیدی بالاتر رفته، در توییتر خود نوشته است که: خرس ها در بهترین حالت فریب میخورند و دربدترین حالت از آنها بدگویی میشود. این میانگین ها شامل میانگین متحرک ساده 128 روزه، میانگین متحرک نمایی 200 روزه، میانگین متحرک ساده 50 هفته ای و میانگین متحرک ساده 100 هفته ای است اما به اینها محدود نمی شود.

این نمودار نشان می دهد که گاوها حداقل تا زمانی که این سطوح روزانه و هفتگی از بین نروند، همچنان کنترل را به دست دارند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)