لمس قیمت 8800 دلار؛ حمایت قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟


شب گذشته قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به 8,800 دلار رسید، اما تریدر های بازار رمزارز از این فرصت خرید بیتکوین – BTC استفاده کرده و قیمت را حمایت کردند.

دیروز چهارمین کندل روزانه قیمت بیت کوین قرمز بسته شد. اما اتفاق جالب توجه، شکسته شدن سطح 9,000 دلاری و پس از آن حمایت قیمت توسط معامله‌گران بود، به طوری که با وجود ریزش تا سطح 8,820 دلار، قیمت مجددا به بالای 9,000 دلار بازگشت.

قیمت ارزهای دیجیتال

حمایت قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

در چند هفته گذشته، خریداران به خوبی نشان داده‌اند که از هر افت قیمتی برای خرید بیت کوین استفاده می‌کنند و این اتفاق منجر به حما‌یت شدن قیمت پس از هر ریزش می‎‌شود. شب گذشته نیز قیمت روی یکی از پیوت‌های مهم پروفیل حجم عرضی حما‌یت شد:

حمایت قیمت بیت کوین توسط پیوت پروفیل حجم عرضی
پیوت پروفیل حجم عرضی قیمت بیت کوین

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر این پیوت حجمی بکشانند، می‌توان گفت که حمایت قیمت در این منطقه ناموفق بوده است. در این صورت، باید منتظر رسیدن قیمت بیت کوین تا خط میانگین متحرک 200 روزه روی 8,325 دلار باشیم. اگر این خط نتواند قیمت بیت کوین را بالای خود نگه دارد، آنگاه سقوط تا منطقه 7,400 دلاری محتمل خواهد بود.

کاهش حجم معاملات در اصلاحات آخر هفته

معامله‌گران به اصلاحات خفیف در اواخر هفته عادت کرده‌اند، اصلاحاتی که معمولا با حجم معاملات پایینی همراه است. البته کاهش حجم معاملات دیروز را می‌توان به منقضی شدن بیش از 1 میلیارد دلار قرارداد آپشنز – Options و فیوچرز – Futures بیت کوین در روز جمعه مرتبط دانست. احتمالا بسیاری از معامله‌گران بزرگ پس از این اتفاق از دور نظاره‌گر بازار و اتفاقات پس از آن بوده‌اند.

مارسل پکمن – Marcel Pechman از اعضای رسانه کوین تلگراف درباره حمایت قیمت بیت کوین گفته است:

انقضای قراردادهای اختیار معامله یا آپشنز تاثیر زیادی روی بازار نداشته است. روز گذشته (جمعه) حدود 67 درصد از قراردادهای آپشنز منقضی شد که شامل 70 درصد از قراردادهای بورس کالای شیکاگو – CME و 50 درصد از قراردادهای صرافی دریبیت – Deribit بود.
اما داستان در مورد قراردادهای آتی یا فیوچرز کمی متفاوت است. بسیاری از کاربران CME یک روز قبل از انقضای قراردادها و در روز پنجشنبه، قرارداد آتی سررسید شده را فروختند و به جای آن قراردادهای جدید مدت دار باز کردند و فقط 38 میلیون دلار تفاوت حجم این قراردادها بود. در بیتمکس – Bitmex و دریبیت نیز این اتفاق افتاد و حجم قراردادهای باز – Open Interest تغییر ناچیزی کرد. اما در صرافی اکی‌اکس – OKEx نیمی از کل قراردادها به ارزش 860 میلیون دلار از بازار خارج شد.
در هر صورت چیزی که باعث ریزش قیمت در روز شنبه شد، وضعیت نامساعد بازارهای مالی در روز جمعه بود و معامله‌گران بیت کوین با توجه به همبستگی بسیار بالای قیمت این ارز با شاخص سهام S&P500، نسبت به روند قیمت در روزهای آتی نگران هستند. اما در نهایت افت قیمت بیت کوین حمایت شد.

حمایت قیمت بیت کوین

ریزش قیمت بیت کوین با ریزش گسترده آلت‌کوین‌ها همراه بود، اما قیمت همه ارزها همانند بیت کوین حمایت شد. در این بین اتریوم 4 درصد، لینک 6.4 درصد و ارز کامپوند – Compound 13.2 درصد افت قیمت را تجربه کردند. اکنون ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال معادل 255.7 میلیون دلار و سهم بیت کوین از بازار نیز 65.1 درصد است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)