نگاهی به وضعیت بیت کوین؛ آیا دیروز قیمت به کف خود رسید؟


پس از کاهش قیمت بیت کوین به سطح 17650 دلار طی معاملات دیروز، در این مطلب به بررسی وضعیت قیمت رمز ارز BTC برای امروز 20 آذر 99 می‌پردازیم.

از آنجا که برخی از تحلیل‌گران نسبت به احتمال اصلاح قیمت بیت کوین تا سطح 16,000 دلار هشدار داده بودند، بنابراین اصلاح روز گذشته تا سطح 17,650 دلار دور از انتظار نبود. با این حال، قیمت بلافاصله پس از این افت، تا سطح 18,600 دلار افزایش یافت تا باور اینکه موسسات و سرمایه‌گذاران خرد از هر فرصت افت قیمتی برای اضافه کردن به دارایی رمز ارز BTC خود استفاده می‌کنند، تقویت شود.

اگرچه احتمال افت دوباره قیمت وجود دارد، اما سه عامل نشان می‌دهد که سطح 17,650 دلار به نوعی کف قیمت بود. امروز 20 آذر 99، به بررسی سه عامل که نشان‌دهنده صعودی بودن قیمت بیت کوین هستند، می‌پردازیم.

روند واریز بیت کوین از سوی نهنگ‌ها به صرافی‌ها

به گفته کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیر موسسه کریپتوکوانت (CryptoQuant)، واریز بیت کوین از سوی نهنگ‌ها در ابتدای هفته جاری به حداکثر میزان خود رسیده است. تاریخ نشان داده پس از اینکه نرخ میانگین نرخ واریز به صرافی‌ها به حداکثر خود می‌رسد و سپس کاهش می‌یابد، معمولا شاهد یک رالی صعودی هستیم.

قیمت بیت کوین 20 آذر

به طور کلی، نهنگ‌ها بزرگ‌ترین تهدید برای عملکرد کوتاه مدت بیت کوین هستند، زیرا می‌توانند در بازه کوتاهی، منجر به افزایش چشم‌گیر فشار فروش شوند. بنابراین زمانی که شاهد کاهش واریز رمز ارز BTC از سوی نهنگ‌ها هستیم، می‌توان گفت که فشار فروش نیز در ادامه کاهش می‌یابد. آقای کی در این باره نوشت:

میانگین 7 روزه واریز بیت کوین از سوی نهنگ‌ها به صرافی‌ها در ابتدای هفته به بالاترین میزان خود در هشت ماه اخیر رسید. [اکنون با کاهش میزان واریز] سیگنال بسیار صعودی صادر شده است.

با این حال، آقای کی معتقد است که احتمال کاهش مجدد قیمت بیت کوین وجود دارد، اما خرید در سطوح فعلی بسیار جذاب است:

قیمت رمز ارز BTC می‌تواند مجددا کاهش یابد، اما به نظرم بهتر است که مبنایمان را بلند مدت قرار دهیم. به زودی چند چارت را به اشتراک خواهم گذاشت تا ببینید که قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی جاری می‌تواند به 20 هزار دلار برسد.

رسیدن قیمت بیت کوین به 18600 دلاری در جریان معاملات امروز 20 آذر

پس از افزایش چشم‌گیر حجم خرید، قیمت بیت کوین سریعا به حمایت خود واکنش نشان داد و با افزایش قیمت سریع، به سمت میانگین متحرک 20 روزه حرکت کرد.

در ابتدا، قیمت بیت کوین از 17,650 دلار تا سطح 18,000 دلار افزایش یافت. سپس با تبدیل سطح 18 هزار دلاری به یک حمایت، شاهد موج بعدی تا سطوح 18,260 دلار و 18,600 دلار بودیم. ریکاوری سریع قیمت بدون افت خاصی نشان می‌دهد که بازار نسبت به ادامه روند صعودی مطمئن است.

کاهش قیمت بیت کوین با افت نسبتا شدید قیمت آلت کوین‌ها همراه شد. با این حال، همزمان با افزایش قیمت رمز ارز BTC، شاهد رشد قدرتمند سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و ریپل بودیم. این روند نشان می‌دهد که معامله‌گران حاضر به پذیرش ریسک بیشتر هستند، زیرا نسبت به روند صعودی آتی بازار اطمینان دارند.

افزایش حجم معاملات بیت کوین

تحلیل‌گران موسسه سنتیمنت (Sentiment) دریافته‌اند که حجم معاملات جهانی بیت کوین طی پولبک اخیر، به شدت افزایش یافته است. ریکاوری قیمت بیت کوین با حجم بالا نشان‌دهنده اطمینان معامله‌گران در مورد روند کوتاه مدت است. از طرفی، حجم معاملات ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP به سبب انتظارها برای ایردراپ شنبه به نزدیکی حجم معاملات برترین آلت کوین بازار یعنی اتریوم رسیده است.

بعد از ظهر امروز 20 آذر، هر واحد بیت کوین روی قیمت 18,540 دلار معامله می‌شود. نظر شما درباره ادامه روند رمز ارز BTC چیست؟

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)