تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 30 آذر 99


رمز ارز BTC بار دیگر توانست سقف جدیدی را ثبت کند. در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز یکشنبه 30 آذر 99 می‌پردازیم.

روز گذشته بیت کوین موفق شد بار دیگر یک سقف تاریخی جدید روی 24,178 دلار ثبت کند. اما رمز ارز BTC نتوانست خود را بالای سطح 24 هزار دلاری نگه دارد و اندکی بعد، شاهد افت قیمت به زیر این سطح بودیم. در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال در وضعیت اشباع خرید قرار داشته و برای چهل و یکمین روز متوالی است که شاخص ترس و طمع روی وضعیت طمع شدید (Extreme Greed) قرار دارد.

در چنین شرایطی، وقوع اصلاح‌های قیمتی سریع قابل انتظار خواهد بود؛ همانطور که در سال 2017 و هنگامی که قیمت بیت کوین از هزار دلار به 20 هزار دلار رسید، چند بار شاهد اصلاح‌های ناگهانی 30 تا 40 درصدی بودیم. بنابراین ممکن است با ثبت چنین اصلاحی در وضعیت فعلی، اندکی شرایط بازار به لحاظ احساسی متعادل شده و بستر برای رشد بعدی، مهیا شود.

بیشتر بخوانید: تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین 12 مرداد ؛ شروع روزهای طوفانی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 30 آذر 99

ابتدا به چارت بلند مدت قیمت بیت کوین نگاهی می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین 30 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 30 آذر 99 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

برای تحلیل چارت بالا، از ابزار کانال فیبوناچی استفاده شده و سعی شده این ابزار طوری تنظیم شوند تا سطوح روی بهینه‌ترین حالت ممکن قرار بگیرند. بر اساس چارت بالا، قیمت اکنون به یکی از سطوح مهمی رسیده که در انتهای سال 2017، جلو رشد قیمت را روی 19,800 دلار گرفته بود.

از طرفی، اندیکاتور Stochastic RSI در وضعیت اشباع خرید 100 درصدی قرار دارد، اتفاقی که احتمال اصلاح را پررنگ کرده است. تا زمانی که قیمت زیر سطح بالای خود باقی بماند، اصلاح محتمل خواهد بود. اما شکست این خط می‌تواند مسیر را برای رشد بیشتر تا سقف کانال روی محدوده 29 هزار دلار مهیا کند.

اکنون برای تحلیل دقیق‌تر در تایم فریم کوتاه مدت، به سراغ چارت یک ساعته قیمت بین کوین می‌رویم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 30 آذر 99
تحلیل قیمت بیت کوین – 30 آذر 99 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که در چارت بالا مشخص است، قیمت پس از لمس 24 هزار دلار در انتهای هفته گذشته، اصلاح خود را در قالب یک الگوی پرچم سه‌گوش (Pennant) انجام داده و دیشب شاهد شکست سقف این الگو بودیم. اساسا، الگوی پرچم از بهترین الگوهای نموداری برای نشان دادن تمایل بازار به ادامه روند خود است. با این حال، اینکه قیمت نتوانست خود را بالای 24 هزار دلار نگه دارد، منجر به افزایش تردیدها پیرامون ادامه روند صعودی شده است.

بازگشت قیمت به زیر خط کف الگوی پرچم نشان داده شده، بیت کوین را از شرایط صعودی خود دور خواهد کرد. از آنجا که رمز ارز BTC در یک هفته گذشته روی خط میانگین متحرک 50 ساعته (خط بنفش) معامله شده، از دست رفتن حمایت این خط منجر به کاهش ممنتوم صعودی خواهد شد. نکته قابل توجه، قرارگیری خط میانگین متحرک 50 ساعته و کف الگوی پرچم مذکور در یک منطقه است.

با توجه به شرایط حاصل از الگوی پرچم و خط میانگین متحرک 50 ساعته، به یک سطح مهم می‌رسیم؛ 23 هزار دلار. تا زمانی که قیمت روی سطح 23,000 دلار باقی بماند، شرایط برای ادامه صعود تا محدوده 25 هزار دلار مهیا خواهد بود. اما بازگشت قیمت به زیر 23,000 دلار، می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح بیشتر تا حمایت‌های 22,000 دلار، 20,800 دلار و 19,700 دلار شود. بنابراین بهتر است که معامله‌گران نسبت به سطح 23,000 دلار توجه ویژه‌ای داشته باشند.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 30 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
مهران احمدى

عاالي 👍🏻

0 پاسخ دهید
13:38:05 1399/09/30