قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال 2020 به 10 هزار دلار رسید


قیمت بیت کوین در 9 فوریه سال 2020 میلادی به 10 هزار دلار رسید. این قیمت بالاترین سطحی است که بیت کوین در سال 2020 به آن دست پیدا کرده است.

بازار ارزهای دیجیتال سال جدید میلادی را با یک روند صعودی آغاز کرده است. روند صعودی که ظاهرا هنوز در ابتدای این روند هستیم. با تحلیل قیمت اولین ارز دیجیتال با ایران کریپتوکارنسی همراه باشید.

قیمت بیت کوین

اطلاعات بازار نشان می‌دهد که قیمت‌ بیت کوین در صرافی Coinbas، حدود ساعت 3 بامداد در مارکت BTC/USD توانست مقاومت روانی 10 هزار دلاری خود را بشکند. پس از لمس مقاومت 10 هزار دلاری به سرعت قیمت‌ بیت کوین به سطح 9975 دلار پولبک زد تا شاید برای آخرین بار حمایت خود را تست کند. قیمت بیت کوین تقریبا پس از 4 ماه مجددا 5 رقمی شد.

در این مدت قیمت بیت کوین‌ در پایین‌ترین سطح قیمتی خود یعنی 6400 دلار معامله شده بود و از آن قیمت تا به امروز، قیمت بیت کوین‌ حدود 35 درصد رشد داشته است.

البته در بازار معالات مشتقه بیت کوین، در 6 فوریه، قیمت بیت کوین10 هزار دلاری شده بود، اما در معاملات واقعی بیت کوین، تنها چند ساعت از 5 رقمی شدن بیت کوین می‌گذرد.

در این باره تحلیل‌گر سایت Cointelegraph گفته:

این اولین مرتبه نیست که قیمت بیت کوین‌ بالای 10 هزار دلار معامله می‌شود و آخرین بار هم نخواهد بود، اما این اولین بار است که ارزش‌گذاری آن براساس اصول فاندامنتال شبکه قابل توجیه است.

قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال به 238 میلیارد دلار رسیده است که شاخص تسلط بیت کوین‌ 63.5 درصد می‌باشد. تعداد کمی از آلت کوین‌ها بزرگ بازار همراه با بیت کوین‌ رشد قیمتی را تجربه کردند. برای مثال اتر (ETH) با 2.27 درصد رشد، از 225 دلار عبور کرد، ایاس (EOS) نیز 8.27 درصد رشد قیمتی داشته و بیت کوین‌ اس وی با رشد 24.24 درصدی به قیمت 365 دلار رسیده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)