ثبات قیمت بیت کوین در پسا هاوینگ ؛ آرامش قبل از طوفان؟


قیمت بیت کوین در دوران بعد از هاوینگ 2020؛

در دوران پس از هاوینگ 2020 بیت کوین به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال می‌پردازیم. روز گذشته استخراج 630 هزارمین بلوک بیت کوین انجام شد و پس از آن سومین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد. از اين به بعد و تا حدودا 4 سال آینده یا به طور دقیق‌تر تا استخراج 840 هزارمین بلوک بیت کوین، پاداش استخراج هر بلوک جدید، 6.25 بیت کوین خواهد بود.

ساعات پیش از هاوینگ قیمت بیت کوین با نوسانات بسیار زیادی همراه بود. رشد و ریزش در قیمت بیت کوین‌ به سرعت اتفاق می‌افتاد و غلبه هیجان به منطق، کاملا در بازار و نمودار قیمت بیت کوین‌ مشهود بود. اما پس از هاوینگ ، قیمت بیت کوین به آرامش نسبی رسیده و دیگر خبری از هیجانات پیش از هاوینگ نیست.

سکون در نوسانات قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

پس از گذشت حدودا 15 ساعت از هاوینگ ، قیمت این ارز دیجیتال محبوب آرام گرفته‌است. قیمت بیت ‌کوین در زمان هاوینگ در محدوده 8750 دلار معامله می‌شد. تصویر زیر نمودار قیمت بیت کوین‌ را نشان می‌دهد.

ثبات قیمت بیت کوین در پسا هاوینگ ؛ آرامش قبل از طوفان؟

تحلیل قیمت بیت کوین پس از هاوینگ

اولین محدوده‌های حمایتی برای قیمت بیت کوین، 8600 دلار و پس از آن 8400 دلار می‌باشد. محدوده 8000 دلار علاوه‌بر حمایت روانی، سطح 38.2 درصد فیبوناچی بوده  و همچنین حمایت میانگین متحرک 100 و 200 روزه نیز در همین محدوده قرار گرفته‌است و از این جهت حمایت معتبری برای بیت کوین به حساب می‌آید.

از طرف دیگر، 9130 دلار مقاومت اول و 9200 مقاومت فیبوناچی در پیش‌روی بیت کوین قرار گرفته‌است. در مورد دیگر مقاومت‌های بیت کوین می‌توان به 9400 و 9800 و همچنین مقاومت مهم 10000 دلار اشاره کرد.

بسیاری از تحلیل‌گران این آرامش در قیمت بیت کوین‌ را آرامش پیش از طوفان دانسته و از این رو انتظار یک حرکت قدرتمند را در آینده دارند.

وضعیت آلت کوین ها پس از هاوینگ

شاخص تسلط بیت کوین یا دامیننس بیت کوین حدود 67 درصد باقی مانده‌است. در زمان هاوینگ ، حرکت خاصی از آلت کوین‌ها نیز مشاهده نشد و تمامی بازار در وضعیت آرام قرار گرفته‌است.

ثبات قیمت بیت کوین در پسا هاوینگ ؛ آرامش قبل از طوفان؟

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، اتریوم به نسبت بیت کوین حدودا 2 درصد رشد داشته‌است. در مورد ریپل نیز همین ماجرا اتفاق افتاده و رشد 2 درصدی به نسبت بیت کوین ثبت کرده‌است. بایننس کوین یا BNB با 6 درصد رشد قیمتی به نسبت بیت کوین عملکرد خیلی خوبی را در میان آلت کوین ها به ثبت رسانده‌است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)