قیمت بیت کوین بار دیگر به بالای 10,000 دلار رسید. امیدها به سوی افزایش بیشتر


پس از اینکه قیمت بیت کوین کمی کاهش یافت و به زیر 9,800 دلار رسید، دوباره جهش یافت و طی 24 گذشته، از مرز 10,400 دلار عبور کرد. تمامی سیگنال های موجود نشان میدهد که طی روزهای آتی افزایش قیمت بیشتری خواهیم داشت.

امیدها به سوی افزایش بیشتر قیمت بیت کوین

الان که دوباره بیت کوین در طی تنها دو روز به بالای 10,000 دلار رسیده، تحلیلگران معتقدند که شکی در بهبود بیشتر قیمت این ارز دیجیتال پیشرو بازار وجود ندارد. حالا، تنها صحبت‌ها در این مورد است که پیش از اینکه قیمت به سقف برسد، تا کجا رشد خواهد کرد.

این افزایش قیمت، به دنبال اظهارات رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا، جروم پاول، صورت گرفته است. در اوایل صبح روز گذشته، آقای پاول در حضور کنگره شهادت داد و اذعان داشت که بانک فدرال در حال کار بر روی حوزه ارز دیجیتال است. آقای پاول همچنین گفته است که پذیرش ارزهای دیجیتال، تهدیدی برای دلار آمریکا است.

درحال حاضر قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخی امسال خود یعنی 10,180 دلار در 9ام فوریه صعود کرده و جایی برای شک وتردید درباره اصلاح قیمت باقی نگذاشته است. این افزایش قیمت بسیار سریع اتفاق افتاد و در لحظه ای، این ارز دیجیتال پیشرو تنها در کمتر از 6 ساعت، 500 دلار افزایش قیمت یافت و سطح 10,400 دلاری خود را شکست.

نمودار قیمت بیت کوین

بازار آلت کوین‌ها نیز حرکات مشابهی را داشته و طی بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت آلت کوین‌های برتر بازار، افزایش قابل توجهی یافته‌اند. قیمت اتریوم از مرز 230 دلار عبور کرده و بیش از 5% و لایت کوین با گذر از 75 دلار بیش از 4% سودآوری داشته‌اند.

علاوه بر اینها، در رسانه‌ها و سرچ گوگل نیز توجهات به سوی بیت کوین جلب شده، که خود نشان میدهد افزایش قیمت بیشتری در راه است.

ثبات نوسان‌های آتی قیمت

در کل، Sell-off یا اصطلاحا فروش با قیمت پایین، همیشه باعث افزایش سریع قیمت میشود. این بار هم فرقی نداشت و قیمت بیت کوین بعد از اینکه در آخر هفته افزایش یافت دوباره به زیر 10هزار دلار رسید. بنابراین منطقی است که فکر کنیم دوباره همان اتفاق قبلی می‌افتد، ولی تا حدودی پیش بینی بازار کوتاه مدت را دشوار میکند.

از طرفی هم همه توجهات به سوی هاوینگ پیش روست و تحلیلگران با قاطعیت آن را نشانه‌ای از بازار قریب الوقوع صعودی می‌دانند.

هاوینگ در ماه می امسال اتفاق می‌افتد

شکی نیست که موسسات مالی توجه زیادی به رشد قیمت بیت کوین دارند. در سال‌های گذشته، بسیاری از خبره‌های مالی سنتی با کلاه برداری های خود، باعث ضربه زدن به ارزش این ارز دیجیتال شدند. البته تعیین اینکه کدام نهادها و موسسات وارد این بازار میشوند هنوز ناشناخته است، اما تصور اینکه برای همیشه بیرون آن بمانند غیرمنطقی است.

شرایط موجود نمونه‌ی بارز بی‌ثباتی در بازار ارزهای دیجیتال است. هرچه ارز فیات بیشتری وارد این فضا شود، نوسانات سریع قیمت نیز به مراتب رایج تر می‌شود. از طرف دیگر هم، علیرغم پیش‌بینی‌های تحلیلگران، تاریخ ثابت کرده که پیش بینی دقیق ارزش آینده بیت کوین غیرممکن است. بنابراین، بهبود فعلی قیمت را نباید استثنائی از این قوانین دانست.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)