قیمت یک واحد بیت کوین بیشتر از یک کیلوگرم طلا شد


روز گذشته و با عبور قیمت بیت کوین از سطح 57,705 دلار، ارزش یک واحد از این ارز دیجیتال برای اولین بار بیشتر از یک کیلوگرم طلا شد.

اواسط این هفته بود که در یک گفتگوی توییتری پیرامون مقایسه طلا با بیت کوین، ایلان ماسک، مدیر شرکت‌های خودروسازی تسلا (Tesla) و اسپیس‌اکس (SpaceX)، به پیتر شیف (Peter Schiff) که یکی از مشهورترین حامیان طلا و مخالفین رمز ارز BTC است، توصیه کرد که دارایی‌های کریپتویی را نیز در نظر داشته باشد.

ایلان ماسک که معمولا بخاطر انتشار توییت‌هایی که می‌تواند تاثیر زیادی روی روندهای بازارها بگذارد شهرت دارد، این‌بار توییت او یک پیش‌بینی جالب بود و روز گذشته قیمت یک واحد بیت کوین برای اولین بار از یک کیلوگرم طلا بیشتر شد. بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، ارزش هر کیلوگرم از این فلز گرانبها معادل 57,336 دلار بوده و رمز ارز BTC روز گذشته موفق به عبور از این سطح شد. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، قیمت هر واحد بیت کوین معادل 56,050 دلار است.

شرایط بیت کوین در برابر طلا

پیشی گرفتن قیمت هر واحد بیت کوین از یک کیلوگرم طلا

همزمان با رسیدن نسبت قیمت طلا به بیت کوین به پایین‌ترین میزان در تاریخ، رمز ارز BTC در بالاترین قیمت‌های کل دوران خود خرید و فروش می‌شود.

تابستان امسال، ارزش دلار آمریکا سقوط بزرگی را تجربه کرد و فدرال رزرو اقدام به چاپ بی‌سابقه پول کرد. در حالی که بر اساس آمار دولتی، نرخ تورم آمریکا 1 درصد بود، هزینه زندگی و خرید کالا و خدمات در دوران پاندمی کووید-19 افزایش چشم‌گیری داشت.

همزمان با این اتفاقات، قیمت بیت کوین و طلا نیز افزایش یافتند. در حالی که در اوایل جولای (تیرماه 99) قیمت هر کیلوگرم طلا معادل 57,093 دلار بود، اما طی یک ماه این رقم به 65,477 دلار رسید. در همین برهه زمانی، قیمت بیت کوین نیز با رشدی گسترده، از 9,145 دلار به 12,034 دلار افزایش یافت. در واقع حالِ بد دلار آمریکا به عنوان دارایی ذخیره اول دنیا باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران برای کاهش ریسک و مقابله با تورم، به طلا و بیت کوین پناه ببرند.

با این حال، قیمت طلا چند ماهی است که روند نزولی خفیفی به خود گرفته، اما قیمت بیت کوین در این مدت 5 برابر شده است. هفته آینده، قیمت هر واحد بیت کوین چقدر از یک کیلوگرم طلا بیشتر خواهد بود؟ اگر بازار به یکباره سقوط کند چطور؟

منبع: Decryptثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)