تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 29 فروردین 1400


آیا روند صعودی قیمت رمز ارز BTC آغاز به پایان رسیده است؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز یکشنبه 29 فروردین 1400 می‌پردازیم.

صبح امروز، بازار ارزهای دیجیتال در کمتر از یک ساعت یکی از سنگین‌ترین ریزش‌های اخیر خود را تجربه کرد و طی آن، قیمت بیت کوین از نزدیکی سطح 60,000 دلار به 51,000 دلار رسید. در اثر این ریزش، حدود 9 میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی یا فیوچرز (Futures) لیکوئید شد تا به نوعی شاهد رکوردشکنی از این حیث باشیم. با این حال، در حال حاضر رمز ارز BTC و آلت کوین‌ها بخش زیادی از ریزش خود را جبران کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: وضعیت خونین بازار؛ قیمت بیت کوین طی 20 دقیقه 13 درصد کاهش یافت

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 29 فروردین 1400

در این مطلب، ابتدا به سراغ چارت روزانه قیمت بیت کوین می‌رویم و در بخش بعدی، وضعیت چارت هفتگی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تحلیل بیت کوین 29 فروردین
تحلیل قیمت بیت کوین – 29 فروردین 1400

همانطور که در چارت بالا مشخص است، ریزش امروز قیمت بیت کوین سبب شد تا بار دیگر سطح حمایت منطقه 50,000 دلار لمس شود. اما مهم‌ترین نکته در مورد چارت روزانه قیمت رمز ارز BTC، از دست رفتن حمایت خط روند صعودی بوده و این اتفاق می‌تواند کار را برای موج صعودی بعدی سخت کند.

تا زمانی که قیمت به بالای سطح مقاومت 60.5 هزار دلار برنگردد، نمی‌توان نسبت به احتمال ثبت سقف تاریخی جدید سخن گفت. از طرفی، فقط در صورت از دست رفتن حمایت سطح 43 هزار دلار است که می‌توان روند صعودی بلند مدت را تمام شده دانست. با توجه به سایه بلند زیر کندل امروز و وجود دو سطح مستحکم 50 و 60 هزار دلاری، به نظر می‌رسد که برای چند روز یا چند هفته، شاهد یک روند خنثی در سطوح فعلی خواهیم بود.

نکته دیگر در مورد چارت روزانه قیمت بیت کوین برای امروز 29 فروردین 1400، خط میانگین متحرک 50 روزه (خط بنفش) است. از زمانی که قیمت رمز ارز BTC به بالای سطح 10,000 دلار رسیده، همواره کندل‌های روزانه بالای خط MA50 بسته شده‌اند. اگر ریزش امروز سبب شود که کندل روزانه زیر این خط روی 56,200 دلار بسته شود، فشار فروش تا حد زیادی می‌تواند افزایش یابد.

در انتها، نگاهی به چارت هفتگی قیمت بیت کوین می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 29 فروردین 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 29 فروردین 1400

با دقت به چارت بالا متوجه می‌شویم که در طی روند صعودی سال‌های 2016 و 2017، قیمت چندین بار به خط میانگین متحرک نمایی 21 هفته‌ای پولبک زده و مجددا به رشد خود ادامه داده است. با این حال، در روند صعودی فعلی فقط یک بار شاهد چنین اتفاقی بودیم و به نظر می‌رسد که برای ادامه یافتن این روند، نیاز است تا بار دیگر قیمت این خط را لمس کند.

در برهه زمانی فعلی، خط میانگین متحرک نمایی 21 هفته‌ای بیت کوین در محدوده 46 تا 48 هزار دلار قرار داشته و به عبارتی می‌تواند محکم‌ترین حمایت در مسیر صعودی رمز ارز BTC باشد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 29 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)