تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 15 فروردین 1400


روند اصلاحی قیمت رمز ارز BTC تا کجا ادامه خواهد داشت؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز یکشنبه 15 فروردین 1400 می‌پردازیم.

هنگامی که بیت کوین در سوم اسفند ماه سال 1399 موفق به ثبت سقف تاریخی جدیدی روی 58,300 دلار شد، بیست روز بعد و در تاریخ 23 اسفند ماه، توانست سقف جدیدی را ثبت کند و به رکورد 61,800 دلار به ازای هر واحد BTC برسد. اکنون با گذشت بیست و دو روز از آن زمان، هنوز پادشاه ارزهای دیجیتال موفق به ثبت رکورد جدیدی نشده و همچنان زیر سقف تاریخی خود روی 61,800 دلار خرید و فروش می‌شود. در این مدت، آلت کوین‌ها به خوبی از فرصت استفاده کرده و برخی از آن‌ها رکوردهای قیمتی جدیدی نسبت به BTC ثبت کرده‌اند. به همین خاطر، اکنون شاخص دامیننس بیت کوین به کمترین میزان خود در 7 ماه گذشته رسیده است.

شاخص دامیننس بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین – 15 فروردین 1400

در تصویر پایین، نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 15 فروردین
تحلیل قیمت بیت کوین – 15 فروردین 1400

همانطور که مشخص است، الگوی مرتب ثبت سقف و کف‌های بالاتر که در روند صعودی بیت کوین شاهد آن بودیم، اکنون با خطر مواجه شده و از طرفی، یک خط روند صعودی در چارت قیمتی این ارز دیجیتال شکسته شده است. با وجود تلاش قیمت برای بازگشت و تثبیت روی این خط، این تلاش نافرجام بوده و قیمت همچنان زیر این خط قرار دارد.

با این حال، در دیدگاه کلان، تا زمانی که قیمت یک کف پایین‌تر از کف قبلی خود روی 50,000 دلار ثبت نکند، نمی‌توان اتمام روند صعودی را قطعی دانست. همچنین ثبت 7 کندل سبز ماهانه متوالی، اتفاقی نادر بوده و در تاریخ بیت کوین فقط یک بار اتفاق افتاده است. در صورتی که قیمت بیت کوین تا پایان این ماه میلادی بالای سطح 58,700 دلار بسته شود، رکورد فعلی بیت کوین با رکورد سال 2013 برابری خواهد کرد.

اما در تایم فریم پایین‌تر، وضعیت حکایت از یک روند خنثی و فاز تحکیم دارد. در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین - 15 فروردین 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 15 فروردین 1400

همانطور که مشخص است، حرکات قیمت در دو ماه اخیر تقریبا یک الگوی مثلث را تشکیل داده و اکنون قیمت به انتهای این الگوی نموداری نزدیک شده است. در صورتی که افت فعلی قیمت در سطوحی بالاتر از خط روند صعودی روی 54,000 دلار حمایت شود و سپس بتواند از مقاومت سطح 60,000 دلار عبور کند، الگوی سر و شانه معکوس تشکیل شده در چارت تکمیل خواهد شد و این اتفاق می‌تواند منجر به شکست سقف مثلث شود.

در این سناریو، اولین و محتمل‌ترین هدف، سطح 70,000 دلار خواهد بود که برگرفته از هدف الگوی سر و شانه معکوس است. در سمت مقابل، شکست سطح 54,000 دلار شرایط را برای افزایش ممنتوم نزولی و ثبت یک کف پایین‌تر در تایم فریم روزانه مهیا خواهد کرد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 15 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)