تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 23 آذر 99


معاملات رمز ارز BTC بار دیگر در یک روند صعودی قرار گرفته است. در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز یکشنبه 23 آذر 99 می‌پردازیم.

خرید بیت کوین از سوی موسسات کماکان ادامه دارد. جمعه گذشته، یکی از شرکت‌های بزرگ آمریکا در حوزه بیمه به نام مس میوچوآل (MassMutual) اعلام کرد که 100 میلیون دلار روی رمز ارز BTC سرمایه‌گذاری کرده است. از طرفی، موسسه مایکرواستراتژی توانست با جذب سرمایه 650 میلیون دلاری از طریق فروش اوراق قرضه، خود را آماده یک خرید بزرگ بیت کوین دیگر کند. ادامه تقاضا از سوی موسسات همزمان با خرید و فروش Bitcoin در نزدیکی مقاومت تاریخی خود، نشان می‌دهد که تصویر بلندمدت قیمت این ارز دیجیتال نزد بازیگران نهادی بسیار صعودی است.

بیشتر بخوانید: جذب سرمایه مایکرواستراتژی انجام شد؛ 650 میلیون دلار آماده برای خرید بیت کوین!

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 23 آذر 99

در تحلیل تکنیکال، اصلاح کم عمق قیمت در نزدیکی یک مقاومت مهم، نشان‌دهنده ممنتوم بالای آن دارایی است. در مورد بیت کوین نیز شاهد چنین اتفاقی هستیم و با وجودی که سطح 20 هزار دلار یک مقاومت مهم محسوب می‌شود، قیمت کماکان سطوح بالا را حفظ کرده است.

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 23 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 23 آذر 99 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

حرکات قیمت در یک ماه اخیر باعث شده تا شاهد تشکیل یک کانال قیمت در چارت بیت کوین باشیم. پس از لمس کف کانال روی 17,600 دلار، قیمت روند صعودی را از سر گرفته و اکنون به میانه کانال رسیده است. در صورت عبور قیمت از خط میانه کانال روی 19,450 دلار، مسیر صعود تا سقف کانال روی 21,100 دلار هموار خواهد بود. با این حال، نکات دیگری در چارت نهفته است که به تشریح آن‌ها می‌پردازیم.

  • اگر بخاطر داشته باشید، در تحلیل بیت کوین 15 آذر ذکر شد که قیمت یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است. پس از شکست کف این الگو، اکنون شاهد رشد مجدد و رسیدن قیمت به خط سقف مثلث (خط چین مشکی) هستیم. در صورت تثبیت قیمت روی این خط (رقم 19,150 دلار)، یک الگوی Bump and Run تشکیل می‌شود که در زمره الگوهای نادر ولی بسیار قدرتمند تحلیل تکنیکال قرار دارد. این اتفاق تا حد زیادی می‌تواند به شکست مقاومت 20,000 دلاری کمک کند.
    بیشتر بخوانید: معرفی الگویی که رشد اخیر قیمت بیت کوین را پیشبینی می‌کرد!
  • دقیقا اندکی بالاتر از خط سقف مثلث پیشین، خط میانه کانال روی 19,450 دلار قرار گرفته است. بنابراین ممکن است که پس از شکست 19,150 دلار، شاهد یک روند خنثی بین این دو خط (ذوزنقه آبی رنگ نشان داده شده در چارت) باشیم. پس از شکست خط میانه، روند صعودی ادامه خواهد یافت.
  • اندیکاتور Stochastic RSI در منطقه اشباع خرید قرار گرفته است. این اتفاق، احتمال تشکیل روند خنثی (برای چند کندل) مطابق بند قبلی را تقویت می‌کند.
  • بازگشت قیمت به زیر خط چین مشکی (تثبیت زیر 19,000 دلار) می‌تواند زمینه‌ساز لمس مجدد کف کانال روی 18,000 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 23 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)