تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – سه شنبه 7 بهمن 99


چه زمانی برای خرید رمز ارز BTC مناسب است؟ در چه صورت اصلاح قیمت تمام می‌شود؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز سه‌شنبه 7 بهمن 99 می‌پردازیم.

اگرچه چند روزی است که افت قیمت بیت کوین باعث شده تا سرمایه‌گذاران دیرهنگام سرخوش نباشند، اما وجود برخی از علائم حاکی از آن بوده که روند صعودی رمز ارز BTC در بلند مدت کماکان سالم است. یکی از پررنگ‌ترین این نشانه‌ها، افزایش تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1,000 واحد بیت کوین در خلال ریزش اخیر بازار است. این بدان معنی بوده که سرمایه‌گذاران بزرگ، ریزش اخیر را به دید فرصت خرید نگاه می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 بهمن

همانطور که در چارت بالا مشخص است، با وجود کاهش قیمت بیت کوین از سطح 41,700 دلار، روند رو به افزایش تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1,000 واحد رمز ارز BTC ادامه داشته و به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 7 بهمن 99

اگرچه شرایط فاندامنتال بیت کوین کماکان صعودی باقی مانده، اما باید به این نکته توجه کرد که برای یافتن نقاط مناسب برای ورود در کوتاه مدت، همواره تحلیل تکنیکال کارایی بیشتری دارد. در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین - 7 بهمن
تحلیل قیمت بیت کوین – 7 بهمن 99

همانطور که در تصویر مشخص شده، اکنون قیمت بیت کوین دقیقا روی یه خط بسیار مهم قرار دارد. در زمان کنونی، این خط در محدوده قیمتی 31 هزار دلار واقع شده است. شکست این خط می‌تواند احتمال سقوط به زیر سطح 30 هزار دلار را افزایش دهد. با این حال، یکی از بهترین استراتژی‌ها در تحلیل تکنیکال، خرید روی حمایت با قرار دادن حد ضرر پایین‌تر از آن است. اکنون نیز شرایط به گونه‌ای بوده که ممکن است در ادامه، خط نشان داده شده قیمت را روی محدوده 31,000 دلار حمایت کند و در ادامه شاهد آغاز موج صعودی باشیم.

با این حال، تا زمانی که خط روند نزولی نشان داده شده در تصویر شکسته نشود، نمی‌توان با اطمینان در مورد آغاز موج صعودی بعدی قیمت سخن گفت. در صورت شکست این خط روند نزولی، موج صعودی بعدی می‌تواند منجر به هدایت قیمت تا سطوح 50,000 دلاری و بالاتر شود. پیش از شکست خط روند نزولی، مقاومت مستحکم 35,000 دلاری نیز قرار داشته که در تصویر نشان داده شده است.

در سناریوی نزولی تحلیل امروز 7 بهمن قیمت بیت کوین، از دست رفتن خط حمایتی فعلی در محدوده 31 هزار دلار می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا حمایت بعدی روی 28,000 دلار شود. احتمال افت قیمت زمانی پررنگ می‌شود که بدانیم از زمان رشد قیمت به بالای 10,500 دلار، تاکنون هیچگاه شاهد شکسته شدن خط میانگین متحرک 200 دوره‌ای (خط قرمز رنگ) نبوده‌ایم. با این حال، این اتفاق اکنون رخ داده و قیمت به زیر خط میانگین متحرک 200 دوره‌ای رسیده است.

به طور کلی، محدوده 31,000 تا 31,300 دلار نقطه مناسبی برای ورود محسوب می‌شود. تا زمانی که قیمت بالای این خط باقی بماند، احتمال رشد تا مقاومت 35,000 دلار و خط روند نزولی پررنگ خواهد بود. همچنین در صورت از دست رفتن حمایت 31,000 دلاری و بازگشت مجدد قیمت به بالای این خط (اتفاقی که تحت عنوان Fake Breakout شناخته می‌شود)، یک نشانه قدرتمند از فشار خرید بالا در سطوح پایین بوده و در ادامه می‌توان شاهد آغاز یک موج صعودی قدرتمند با هدف شکست خط روند نزولی و لمس سقف تاریخی جدید بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 7 بهمن 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)