تحلیل قیمت بیت کوین 19 تیر 99؛ تست 9500 دلار و شروع آلت سیزن


آلت کوین‌ها و Bitcoin امروز شاهد افزایش قیمت بودند. در این مطلب، سطوح مناسب خرید و فروش و تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 19 تیر 99 ارائه شده است.

پس از روزها رکود قیمت، بیت کوین در نهایت با حرکتی صعودی سطح 9500 دلار را تست کرد اما نتوانست آن را بشکند. آلت کوین‌های بازار نیز پس از رشد روز گذشته، همگی در نقشه بازار به رنگ سبز هستند و خبر از فرا رسیدن فصل آلت کوین‌ها یا آلت سیزن – Alt Season داده‌اند. در این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت و سطوح مناسب خرید و فروش بیت کوین به تاریخ 19 تیر 99 ارائه شده است.

تست 9500 دلار ؛ تحلیل نمودار قیمت بیت کوین 19 تیر

چند هفته بود که بزرگترین ارز دیجیتال بازار در محدوده 8850 تا 9300 دلاری معامله میشد. در این مدت بیت کوین علیرغم چندین تلاشی که داشت، نتوانست مقاومت 9300 دلاری خود را بشکند.

با این وجود، تنها چند ساعت پیش خریداران توانستند قیمت را پامپ کرده و به بالای این سطح برسانند. در نتیجه‌ی این افزایش قیمت، BTC از پایین‌ترین قیمت روزانه خود برابر با 9،220 دلار (در صرافی بیت استمپ) به بالاترین قیمت 9480 دلار رسید. از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، این رشد به این معنی است که از ماه ژانویه تا کنون برای اولین بار یک همگرایی صعودی در اندیکاتور مک دی – MACD ماهانه شکل گرفته است.

تحلیل قیمت بیت کوین 19 تیر 99
تحلیل قیمت بیت کوین 19 تیر 99

اگر بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار به روند صعودی خود ادامه دهد، امکان شکست 9500 دلار و پس از آن مقاومت 9700 دلاری وجود دارد. اگر در حال حاضر که سطح 9300 دلار به حمایت تبدیل شده پایدار نماند، این رمز ارز با حمایت بعدی 9000 دلاری روبرو خواهد بود.

نکته جالب توجه در مورد افزایش قیمت بیت کوین این است که با رشد مهمترین شاخص بازار سهام همزمان شده است. همانطور که روز گذشته درباره همبستگی بیت کوین با بازار سهام صحبت کردیم، امروز شاهد تاثیرگذاری رشد شاخص S&P 500 روی قیمت BTC هستیم. ایندکس‌های دو جونز – Dow Jones و SPX نزدیک به 1 درصد افزایش داشتند و شاخص نزدک – Nazdaq نیز پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود در هفته جاری، به رشد ادامه داد.

رشد قیمت آلت کوین‌ها

8ام ژوئیه (18 تیر) روز مهمی در بازار آلت کوین‌ها بود. برخی از این ارزهای مجازی خصوصا در بخش DeFi، شاهد افزایش قیمت دو رقمی بودند. دوج کوین – DOGE ارز محبوب ایرانیان، یکی از مهمترین رمز ارزهایی بود که در یک مقطه زمانی 50 درصد رشد داشت. اتریوم نیز به 247 دلار رسیده و ریپل در حال تست سطح 0.20 دلار است. لایت کوین، ایاس – EOS و بیت کوینSV نیز همگی نزدیک به 2 درصد افزایش قیمت یافتند. چین لینک نیز که با شبکه خدمات بلاک چین کشور چین ادغام شده، دوباره شاهد صعود قیمت است و روز گذشته به بالاترین قیمت تاریخی خود برابر با 6.4 دلار رسید.

نقشه بازار
نقشه بازار

با اینکه قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته افزایش یافته، اما آلت کوین‌ها توانسته‌اند تسلط این ارز دیجیتال برتر بر بازار را کاهش دهند. شاخص تسلط Bitcoin به سطح 63.2 درصدی رسیده که از ماه فوریه تا کنون شاهد آن نبوده‌ایم. بنابراین سوالی که جامعه رمز ارزها را درگیر خود کرده این است که آیا فصل آلت کوین‌ها یا همان آلت سیزن – AltSeason فرار رسیده است یا خیر؟

یکی از تولید کنندگان محتوای برجسته حوزه ارزهای دیجیتال به نام نیکولاس مارتن (Nicholas Marten)، مغز متفکر کانال یوتیوب دیتا دش – DataDash، اظهار داشته که برای اولین بار طی 2 سال گذشته “قدم به بالای مقاومت پیش روی تسلط بازار آلت کوین‌ها گذاشته‌ایم”.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال
ارزش بازار ارزهای دیجیتال

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 19 تیر 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroupثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)