تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 11 اسفند 99


سطوح مناسب برای خرید و فروش رمز ارز BTC کدامند؟ در این مطلب، به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز 11 اسفند 99 می‌پردازیم.

با گذشت 10 روز از آخرین سقف قیمتی ثبت شده توسط بیت کوین روی 58,250 دلار، اکنون هر واحد رمز ارز BTC با بیش از 20 درصد کاهش ارزش، در حوالی 46,000 دلار خرید و فروش می‌شود. اگرچه چنین کاهش قیمت شدیدی بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال خصوصا افراد تازه‌وارد را غرق در ترس کرده، اما اینگونه اصلاح‌ها در روندهای صعودی پرقدرت، اتفاقی طبیعی است، خصوصا اینکه بدانیم بازار مدنظر ما، رمز ارزها هستند.

در حالی که برخی افراد، کاهش اخیر قیمت را فرصتی برای خرید بیت کوین و اضافه کردن به دارایی رمز ارزی خود می‌دانند، تحلیل تکنیکال می‌تواند به شناسایی سطوح مهم در روند رمز ارز BTC کمک شایانی کند.

تحلیل قیمت بیت کوین – 11 اسفند

در ابتدا، به چارت روزانه قیمت بیت کوین نگاهی می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 11 اسفند
تحلیل قیمت بیت کوین – 11 اسفند

همانطور که در چارت بالا مشخص است، قیمت کماکان فاصله زیادی نسبت به خط روند صعودی خود دارد. باقی ماندن قیمت روی خط روند صعودی، به معنی ادامه‌دار بودن این روند خواهد بود. از طرفی، محدوده 40,000 تا 42,000 دلار یک سطح حمایت محکم محسوب می‌شود. همچنین اندیکاتور Stochastic RSI به نزدیکی صفر رسیده است. این اتفاقات تا حدودی مثبت بوده و اولا نشان‌دهنده آن است که قیمت همچنان روند صعودی را سپری می‌کند، و ثانیا در شرایط فعلی بازار وارد فاز اشباع فروش شده است.

اکنون برای یافتن سطوح مهم، به بررسی چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم 2 ساعته می‌پردازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 11 اسفند
تحلیل قیمت بیت کوین – 11 اسفند

در چارت بالا شاهد آن هستیم که قیمت موفق به شکست الگوی فالینگ وج خود از سقف شده است. با این حال، بلافاصله پس از شکست این الگو، قیمت به خط میانگین متحرک 50 دوره‌ای (خط آبی رنگ) واکنش نشان داده و در عبور از آن ناموفق بوده است. در این راستا، نکته جالب این است که این چهارمین بار متوالی بوده که قیمت در عبور از این خط ناتوان بوده است (دوایر زرد رنگ). در شرایط فعلی، خط میانگین متحرک 50 دوره‌ای روی قیمت 46,850 قرار دارد.

اما در نگاهی بزرگ‌تر، احتمالا در ادامه شاهد روند خنثی بیت کوین بین سطوح 48,000 دلار تا 41,000 دلار باشیم. شکست هر کدام از این سطوح می‌تواند جهت موج بعدی را تعیین کند. البته بالاتر از محدوده 48,000 دلار، بلافاصله مقاومت محدوده 52,000 دلار مستقر شده و فقط در صورت شکست این محدوده می‌توان نسبت به ثبت یک سقف قیمتی جدید بالاتر از 58,000 دلار خوشبین بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت محدوده 41,000 دلار، کار را بسیار برای بیت کوین دشوار خواهد کرد و در صورتی که این اتفاق منجر به شکست خط روند صعودی نشان داده شده در چارت روزانه شود، احتمال اتمام روند صعودی بلند مدت پررنگ خواهد شد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 11 اسفند 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)