تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – پنجشنبه 5 فروردین 1400


اصلاح قیمت رمز ارز BTC تا کجا ادامه خواهد داشت؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز پنجشنبه 5 فروردین 1400 می‌پردازیم.

علی رغم اعلام خبر مثبت دیروز از سوی ایلان ماسک مبنی بر آغاز پذیرش بیت کوین از سوی کمپانی تسلا به عنوان یک روش پرداختی، ممنتوم نزولی بازار بسیار بیشتر از آن بود که قیمت رمز ارز BTC بتواند موج صعودی جدیدی را آغاز کند. بنابراین بازار به اصلاح خود ادامه داد و بیت کوین اکنون 15 درصد پایین‌تر از سقف 61,800 دلاری خود خرید و فروش می‌شود.

بیشتر بخوانید: امکان خرید مستقیم محصولات تسلا و پرداخت با بیت کوین مهیا شد

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 5 فروردین 1400

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین 5 فروردین
تحلیل قیمت بیت کوین – 5 فروردین 1400

مطابق با تحلیل تکنیکال، تا زمانی که قیمت یک دارایی در یک روند صعودی، کف و یا سقف پایین‌تری را ثبت نکند، نمی‌توان روند را تمام شده دانست. همانطور که در چارت بالا مشخص است، قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته یک روند صعودی را طی کرده و به طور مداوم در حال ثبت سقف و کف‌‎های بالاتر بوده است. در شرایط فعلی در صورتی که قیمت بیت کوین به زیر محدوده 42,000 دلار تا 43,000 دلار سقوط کند، آن‌گاه با ثبت یک کف پایین‌تر می‌توان اتمام روند صعودی را بررسی کرد.

با این حال، شکست خط روند صعودی در تایم فریم روزانه می‌تواند نشانه بسیار بدی باشد. اگرچه بازگشت قیمت به بالای خط روند و ثبت یک فیک‌اوت، شرایط را به نفع بیت کوین تغییر خواهد داد. با این حال، برای یافتن سطوح به طور دقیق‌تر، به سراغ چارت رمز ارز BTC در تایم فریم چهار ساعته می‌رویم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 5 فروردین 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 5 فروردین 1400

محدوده 52,200 دلار تا 53,500 دلار، یک پیوت معتبر برای بیت کوین محسوب شده و تاکنون قیمت بارها به آن واکنش نشان داده است. در حال حاضر، قیمت رمز ارز BTC پس از شکست خط روند صعودی، درگیر این پیوت معتبر بوده و از طرفی خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی نیز به کمک آمده است. بنابراین این احتمال وجود دارد که علی رغم از دست رفتن حمایت خط روند صعودی، قیمت بار دیگر به بالای این خط برگردد و شاهد ثبت یک موج صعودی قدرتمند تا هدف اولیه 59,000 دلار باشیم.

اما در سمت مقابل، در صورتی که این ناحیه نتواند از پس فشار فروش بیت کوین فعلی بر بیاید و قیمت به زیر سطح 50,500 دلار سقوط کند، می‌توان شکست خط روند صعودی را تمام شده دانست و حرکت به سمت مهم‌ترین حمایت پیش رو یعنی محدوده 42,000 تا 43,000 دلار، دور از ذهن نخواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 5 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)