تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – سه شنبه 21 اردیبهشت 1400


آیا اصلاح قیمت رمز ارز BTC تمام شده است؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 می‌پردازیم.

پس از تلاش نافرجام بیت کوین برای عبور از مقاومت محدوده 60 هزار دلار، شب گذشته شاهد اصلاح قیمت این رمز ارز تا سطح 53,700 دلار بودیم. همزمان با اصلاح قیمت رمز ارز BTC، اکثر آلت کوین‌ها نیز با افت قیمت همراه بودند، به طوری که قیمت اتریوم ظرف کمتر از 10 دقیقه، از بالای سطح 4,000 دلار به نزدیکی 3,600 دلار رسید. با این حال، از شب گذشته تا این لحظه، بخشی از اصلاح بازار جبران شده و بار دیگر شاهد خرید و فروش بیت کوین و اتریوم به ترتیب روی محدوده 55,500 دلار و 3,950 دلار هستیم. اما آیا اصلاح تمام شده یا باز هم شاهد سقوط بیشتر قیمت رمز ارزها خواهیم بود؟

تحلیل قیمت بیت کوین – 21 اردیبهشت 1400

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین امروز 21 اردیبهشت

مطابق با چارت، حرکات قیمت بیت کوین طی هفته‌های گذشته، منجر به تشکیل یک سری خطوط موازی شده است. در حال حاضر، اصلاح قیمت رمز ارز BTC دقیقا روی خطی که پیش از این 3 بار جلوی ریزش قیمت را گرفته بود، متوقف شده است. تشکیل سایه بلند زیر یکی از کندل‌ها نشان از فشار خرید بالا روی این خط دارد.

تا زمانی که قیمت، بالای خط وسط یعنی محدوده 53,700 دلار باقی بماند، انتظار می‌رود که بار دیگر شاهد تلاش برای عبور از سطح مقاومت 60 هزار دلار باشیم. در این بین، سنگین‌ترین مقاومت، خط بالایی است، زیرا قیمت 5 بار در عبور از آن ناموفق بوده است. در صورت عبور قیمت از محدوده 59,700 دلار تا 60,000 دلار، می‌توان انتظار داشت که موج صعودی ایجاد شده، در نهایت منجر به ثبت سقف تاریخی جدیدی شود.

در سناریوی نزولی تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز 21 اردیبهشت، در صورت از دست رفتن سطح حمایت 53,700 دلار، احتمالا افزایش ممنتوم نزولی ناشی از این اتفاق، مسیر اصلاح بیشتر تا خط زیرین در محدوده 49,000 دلار را هموار خواهد کرد. البته در این بین، خط میانگین متحرک 120 روزه (خط بنفش) می‌تواند منجر به توقف اصلاح پیش از لمس خط زیرین شود. در صورت از دست رفتن حمایت 49,000 دلار، احتمالا اصلاح قیمت بیت کوین چند هفته تا چند ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

نظر شما در مورد روند آتی قیمت بیت کوین چیست؟ به نظر شما، رمز ارز BTC از روند صعودی بلندمدت خود فاصله گرفته است؟ نظر خود را از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 21 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)